حجت الاسلام حسن خمینی: عرفان، رسیدن به خداوند را بزرگترین سعادت میداند

سیدحسن خمینی: پیام امام(ره) بازگشت اخلاق و معنویت به زندگی است

نوه آیت الله خمینی با اشاره به سیره آیت الله خمینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی تأکید کرد: پیام انقلاب اسلامی پیام بازگشت به خدا و معنویت بود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۴ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی شب گذشته در جمع میهمانان خارجی همایش نیم قرن بیداری در پرتو مکتب نبوی، به مناسبت پنجاهمین سالگرد نهضت امام خمینی(ره) که در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب بزرگ ملت ایران و انقلاب اسلامی امام خمینی(ره)، یک انقلاب بر مدار اخلاق اسلامی بود.
گمشده بشریت در دوران معاصر، معنویت است و بشر از دوران صنعتی شدن تلاش زیادی کرد تا جامعه موعود خود را بسازد و هرچه جلوتر رفت به سبب آنکه از یک نقطه کلیدی و بنیادین جدا شد نه تنها یافته‌هایش بیشتر نشد بلکه بر مشکلاتش افزوده شد.
اینکه با یک دستور، بمب اتم بر فراز شهری منفجر می‌شود، حتی در دوران سلطنت‌های بزرگ تاریخ هم سابقه نداشته است. اینکه کسی عهد کند دنیا را با نژاد برتر بسازد و در طول کمتر از چند سال 20 میلیون نفر را به کام مرگ بفرستد، نتیجه دنیای مدرن است. 
در واقع انسان برای پیشرفت تلاش کرد، اما جهان را چند پاره و چند قطبی کرد.
در طول تاریخ در هیچ زمانی به اندازه قرن بیستم انسان کشته نداده است.
همه این حوادث ناگوار در آستانه انقلاب اسلامی ایران فراگیر بود، اما انقلاب و پیام امام(ره) بازگشت به آن گمشده‌ای بود که اگر در کنار گوهر علم قرار می‌گرفت می‌توانست دنیا را متحول کند که آن پیام، بازگشت به خدا و معنویت بود؛ خدایی که امثال نیچه می‌گفتند مرده است و هابز و ماکیاولی آن را رد می‌کردند.
قرار شد این انقلاب بیاید انسانها را کمک کند و بگوید خدا در حیات انسان نقش اساسی دارد .
عرفان، رسیدن به خدا را بزرگترین سعادت می‌داند، اما انسان‌ها در دوران معاصر به خونریزی و پاره کردن جگر یکدیگر رسیدند ولی در این میان انقلاب اسلامی ایران تلاش موفقی برای بازگرداندن خدا، معنویت و اخلاق به حوزه علم و و زندگی به خرج داده است. تلاش برای اینکه علم و حیات انسان و تکنولوژی او، با انسانیت و تلاش انسان برای درک قدرت ماورای خودش پیوند بخورد.
پیام امام خمینی(ره) برای تمام جهان و اعصار بازگشت اخلاق و معنویت به زندگی است و ما خوشحالیم که پیام‌رسان دین و اخلاق بودیم و ان‌شاءالله اکنون هم هستیم.
مردم ایران خوشحال هستند اگر دین را در مقیاسی هرچند کوچک به دوستان خود و مردم جهان رسانده باشند. آنچه در جهان امروز مشاهده می‌شود نتیجه صدایی است که سی و چهار سال پیش توسط مردی از سلاله پیامبر اکرم(ص) طنین‌انداز شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر