تجمع همبستگی با ''دراویش گنابادی'' در شهر بروکسل پایتخت بلژیک


جمعی از پیروان طریقت گنابادی ساکن اروپا و فعالان حقوق بشر انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران ، روز جمعه ۱۱ مهرماه ۱۳۹۳ خورشیدی ، در برابر ساختمان پارلمان اروپا حضور بهم رسانیدند.

این حرکت همبستگی در پی انتشار بیانیه انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران خطاب به آقای علی یونسی مشاور ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیتها ، در شهر بروکسل پایتخت کشور بلژیک برگزار شد.

این حرکت همبستگی پس از تجمع در لندن پایتخت بریتانیا  و استکهلم پایتخت سوئد ، سومین تجمع اعتراضی معترضان به نقض حقوق گروههای قومی – عقیدتی بویژه پیروان طریقت نعمت اللهی گنابادی سلطانعیشاهی بوده است.

پیشتر «نهاد حقوق بشر ؛ انجمن جهانی پاسداشت حقوق بش در ایران» با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی نسبت به آنچه "نقض حقوق درویشان در ایران" و آزار و اذیت درویشان در بند و خانواده هایشان دانسته، ابراز نگرانی کرده و خواستار رفع تضییق و تضییع حقوق شهروندی پیروان طرایق صوفیانه در ایران شده بود.

شایان ذکر است ، تجمع کنندگان در شهر بروکسل با در دست داشتن پلاکاردهایی در حمایت از دراویش زندانی و خانواده هایشان و سر دادن شعارهایی خواستار رفع ممنوعیت ها و محدودیت های امنیتی بر جامعه دراویش ایران شده اند.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر