مطایبه شخصی موسوم به"ساکی" درباره "ضرورت شفاف سازی" در خصوص دراویش

ضرورت شفاف‌سازی اهداف فرقه‌های ضاله برای نسل جوان
کوروش ساکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، وی خلق فرقه دراویش را از دیگر دسیسه‌های انگلیس برشمرد و گفت: همفر انگلیسی زمانی‌که به این واقعیت پی برد که برخی‌ها در ایران حضرت علی(ع) را خود خدا می‌دانند، فرقه علی‌اللهی یا دراویش را پایه‎ریزی کرد و حتی درصدد این بود که امام حسین(ع) را نیز با ایجاد فرقه حسین‌اللهی به‌عنوان خدا معرفی کند که این میسر نشد.

خبرگزاری ایکنا - گروه اجتماعی:چهار شنبه 1 مرداد 1393 رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان بر ضرورت آگاه‌سازی جوانان از حربه‌هایی که فرقه‌های انحرافی برای جذب افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند، تأکید کرد. کورش ساکی در رابطه با گروه‌های تکفیری، گفت: امروز تشیع بین دو جبهه‌ای که یکی از آن‌ها نظیر وهابیت منکر وجود نور اهل‌ بیت(ع) می‌شود و دیگری نظیر دراویش، ائمه(ع) از جمله حضرت علی(ع) را خدا می‌دانند، قرار گرفته است؛ اما با این حال ما برای آگاهی‌بخشی در خصوص فرقه‌های انحرافی که در سایه این دو جبهه به‌وجود آمده‌اند، منفعلانه عمل می‌کنیم.امروز شاهد هستیم که وهابیون و شاخه‌های افراطی آن‌ها نظیر القاعده، الجیش و داعش می‌گویند که نور اهل بیت(ع) وجود ندارد و هرکسی به غیر از خدا از اهل‌ بیت(ع) دم بزند کافر و هر کس این‌ها را بکشد به بهشت می‌رود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان این‌که بنا بر اعتقاد کار‌شناسان حوزه فرق، فرقه دراویش متشکل از یازده فرقه است که از نظر شیعه 9 فرقه از این فرق کافر هستند، تصریح کرد: دو فرقه‌ای دیگر بین دراویش وجود دارد که این دو فرقه دو تفاوت با تشیع دارند.نخست این‌که آن‌ها معتقدند که نماز خواندن مربوط به انسان‌های مبتدی است و اگر کسی به مرحله سیر و سلوک معنوی برسد، نباید نماز بخواند و دوم ای‎که حضرت علی(ع) را بالا‌تر از پیامبر اکرم(ص) می‌دانند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به گستردگی فرق ضاله افزود: ضرورت دارد که جوانان را نسبت به حربه‌هایی که فرقه‌های انحرافی برای جذب افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند، آگاه کنیم.
ساکی در ادامه با بیان اینکه شهدا صف‎شکن بوده و به تعبیر امام خمینی(ره) در قافله نور بوده‌اند، اظهار کرد: انتظاری که از فرزندان شهدا وجود دارد این است که بر آگاهی و معرفت خود بیفزایند و مانند پدران شهید خود جزو قافله نور باشند و در مسیر تکامل انسان به سمت خدا گام بردارند.
وی از خداوند به‌عنوان نور اصلی یاد و تصریح کرد: انسانی که از نور خدا فاصله بگیرد دچار غربت و انسانی که به نور خدا نزدیک شود، نورانی می‌شود

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر