به حرف و عمل متناقض دستگاه های امنیتی-اطلاعاتی در ایران بنگرید و آئین نامردی بیاموزید

به دنبال قولهای مکرر سرگردگان نیروی انتظامی تهران و مسئولان وزارت دادگستری - منجمله نماینده مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری- نسبت به رسیدگی سریع به تقاضاهای دراویش دربند اعتصاب غذا کننده، و دادن قول مساعد به خانواده های آنان و اعلام مساعدت به هواداران مکتب درویشی که در برابر دادستانی و کاخ دادگستری و زندانهای اوین و شیراز تجمع کرده بودند، دراویش دربند با توقف موقت اعتصاب غذای خود موافقت کردند. اما از آن روز تاکنون نه تنها نشانه ای از رسیدگی به احوال وخیم دراویش زندانی مشاهده نمیشود بلکه جو تهدید و سرکوب و فشار و جنگ روانی را نسبت به سایر دراویش و خانواده های زندانیان چند برابر غلیظتر نموده اند.
این بیچاره های تکفیری کاملترین نمونه از "اخلاق ناجوانمردانه" را در تعارض میان قول و فعل خود بر دایره ریخته اند.
در پی تجمعات اعتراضی دراویش در هفته‌های گذشته، فضای امنیتی بر علیه دراویش گنابادی غلظت زیادی پیدا کرده است. در یک جنگ روانی آشکار، دراویش با دریافت پیامهای مشکوک تلفنی و دریافت پیامکهای تهدید آمیز مورد آزار مداوم روانی قرار میگیرند. علاوه بر این  در شهرهای مختلف ماموران اداره های اطلاعات به محل کار دراویش رفته و به عنف و تجاوز وارد شده و به تفتیش عقاید درویشهای مزیور میپردازند و بوطر کاملا غیرقانونی دراویش را به به مراکز اطلاعاتی- امنیتی احضار میکنند. در کنار همه این فشارهای گسترده، یک عده  مزدور لباس شخصی نیز اساتید دانشگاه های ایران را که حامی دراویش یا خود پیرو طریقت گنابادی هستند تحت تعقیب و مراقبت بیست و چهارساعته قرار داده اند.

طبق گزارش های رسیده ، از ساعات اولیه صبح امروز دو موتور سوار لباس شخصی در مقابل درب منزل دکتر علی محمد صابری از دراویش گنابادی و از اساتید فلسفه و عرفان دانشگاه، گماشته شده به طوری که پس از خروج از منزل، ماموران مذکور اقدام به تصویر برداری و تعقیب وی در تمام طول مسیر کرده‌اند. این استاد دانشگاه و درویش گنابادی همچنین از ریخته شدن مقدار زیادی بنزین بر روی ماشین خود که در مقابل درب منزل پارک بوده خبر داده که در صورت روشن کردن ماشین و یا ایجاد هر گونه جرقه می‌توانست اقدامی فاجعه آمیز به بار بیاورد. وی این موضوع را به پلیس ۱۱۰ نیز گزارش داده است.گفتنی است آقای دکتر صابری پیش از این نیز به اداره اطلاعات احضار شده و برای ساعاتی پیرامون برگزاری همایش بزرگداشت شخصیت های عرفانی با وجود اینکه از  تمامی مجوز های لازم نیز برخوردار بوده است، بازجویی و نسبت به ممانعت از ادامه این قبیل برنامه ها تهدید شد.
همچنین از روز گذشته موتور سوران لباس شخصی با حضور در درب منزل شخصی دکتر شهرام پازوکی، از دراویش گنابادی و عضو هیئت علمی انجمن حکمت و فلسفه، رفت و آمد‌های منزل ایشان را تحت نظر و وی را مورد تعقیب قرار داده‌اند.
این گزارش می‌افزاید که روز گذشته مراسم عید سعید قربان در حسینه امیرسلیمانی دراویش گنابادی نیز در حالی برگزار شد که حضور ماموران پلیس امنیت در اطراف حسینه دراویش محسوس بود.
به نظر می‌رسد این اقدامات با هدف ایجاد جو ارعاب و تهدید برای جلوگیری از ادامه اعتراضات جمعی صورت می‌گیرد.
دراویش گنابادی در طی ۱۴ روز اخیر سه بار در مقابل نهادهای قضایی و دولتی در قالب کمپین کوچ دراویش از ایران به زندان دست به تجمع اعتراضی زدند. خواسته آن‌ها پایان نقض حقوق مستمر دراویش و برداشته شدن نگاه امنیتی به جامعه درویشی است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر