پس از سرکوب تجمع مسالمت آمیز دراویش در تهران، ماموران ضدشورش در چاه بهار دست بکار سرکوب شدند!!

درگیری مردم و پلیس در شهر چابهار استان سیستان و بلوچستان
پس از ضرب و شتم یکی از شهروندان توسط پلیس راهنمایی و رانندگی رخ داد
دبی-العربیه.نت فارسی/- بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، و رسانه های اجتماعی،
صدا و سیمای رژیم ایران با هزینه کردن بودجه های میلیاردی و درست کردن "یک شهر سینما" در وسط مرکز پلیس کل کشور، درصدد است تا چهره ای  موجه و مردمی !! به نیروهای انتظامی بدهد. اما واقعیت آن است که ماموران تربیت شده پلیس در سراسر شهرها با کوچکترین بهانه ای مبادرت به سرکوب بی امان مردم بیدفاع میکنند، برایشان هم تفاوتی ندارد که آنها دراویش باشند یا مردم عادی. هرکه در سرراهشان قرار بگیرد طعمه ضربات بی امان باتومها و شوکرها و گلوله های گاز اشگ آورشان میشود. در بعضی مواقع حتی نیروهای انتظامی و سپاه و بسیج برروی مردم با تفنگ های ساچمه پجش کن و تفنگهای جنگی تیراندازی میکنند که منجر به شهادت هموطنان بیگناه میشود. مانند ماجرایی که در کوار اتفاق افتاد و به شهادت مهندس جوان درویش وحیدبنانی انجامید و آبروریزی بزرگی در سطح جهان برای کارگزاران رژیم به وجود آورد. اما امروز که خشونت سازمان یافته حاکمیت به اوج خود رسیده مردم هم بجان امده و عکس العمل نشان میدهند از جمله اوایل شامگاه دوشنبه 22-9-2014 پس از ضرب و شتم یک جوان در کانکس پلیس راهنمایی و رانندگی در بازار چابهار، مردم با پلیس درگیر شدند و این درگیری تا یک ساعت بطول انجامید.

 در بازار چابهار پلیس راهنمایی و رانندگی یک جوان موتورسوار بنام «شکیل قادری» را پس از جریمه نقدی بداخل کانکس خود انتقال داده و بشدت مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.این برخورد با اعتراض و سپس درگیری رهگذران با پلیس روبرو شده و مردم اقدام به بستن خیابان کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان شدند.پس از چند دقیقه پلیس ضد شورش برای متفرق کردن مردم در محل حاضر می شوند و به این ترتیب درگیریها شدت می یابد.یکی از حاضران در محل به گزارشگر هرانا گفت: «این چندمین بار است که این نوع درگیری که مقصر اصلی آن پلیس راهنمایی و رانندگی و یا نیروی انتظامی است رخ می‌دهد. چند ماه پیش نیروی انتظامی یک جوان بلوچ را دقیقا در همین محل زیر می‌گیرد و مردم اعتراض می‌کنند و با پلیس درگیر می‌شوند."گفتنی است، طبق یکی از عکسهایی که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته فرماندار چابهار برای آرام کردن مردم در محل حضور می شود. از سوی دیگر  ایرنا، خبر گزاری رسمی ایران در گزارش روز سه شنبه 23-9-2014 نوشت: "احمد علی موهبتی ' دوشنبه شب پس از حضور در جمع تعدادی از مردم چابهار که در اعتراض به رفتار پلیس تجمع کرده بودند در گفت و گو با ایرنا تصریح کرد: بر اساس بررسی های انجام شده ظاهرا راننده خودروی 405 در مقابل دکه روزنامه فروشی برای خرید روزنامه در محل توقف ممنوع ، توقف می کند و مامور راهنمایی و رانندگی نیز سعی در اعمال قانون داشته که راننده با اصرار درخواست عدم صدور قبض جریمه می کند و همین مساله باعث انتقال وی به داخل کیوسک نیروی انتظامی می شود.
به گفته وی، مشاجره بین راننده و ماموران راهنمایی و نیروی انتظامی و برخورد آنان با یکدیگر آن هم در معرض دید عابران پیاده و مردم باعث تجمع شماری از شهروندان و اعتراض به رفتار پلیس می شود.
رییس شورای تامین شهرستان چابهار با اشاره به اینکه به اتفاق اعضای شورای اسلامی شهر در جمع معترضان حضور یافته و این حادثه مدیریت و جمعیت متفرق شدند تصریح کرد: "همچنانکه به مردم قول صریح داده ام ، این حادثه از سوی مسوولان امر در حال پیگیری است و ماموران حاضر در صحنه نیز در حال بازجویی هستند."
به گفته وی، چنانچه قصور و تخلفی از سوی ماموران در این حادثه روی داده باشد بر اساس قانون برخورد خواهد شد، چراکه رعایت حقوق مردم و شهروندان نخستین وظیفه دولت و حکومت است و کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.
فرماندار ویژه چابهار تاکید کرد: "هم اینک فرایندهای اداری و قضایی در حال پیگیری است و در نخستین فرصت اطلاع رسانی لازم به مردم شریف چابهار انجام خواهد شد."

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر