اعتراف دستگاه های امنیتی اطلاعاتی به نفوذ ارزشهای کرامت گرایانه کورش کبیر در قلب حوزه های طلبه ای

طلبه ها منشور کوروش را خوانده اند و این در حالی است که مقوله ای به اسم منشور روحانیت حتی به گوششان هم نخورده است!
یک پژوهشگر بسیجی مربوط به مرکز تکفیری موسوم به موسسه حق ستیزی در مشهد که خود را متخصص پژوهش !! دربارهء انجمن حجتیه میپندارد گفت: "متاسفانه این روزها اگر از طلبه ای بپرسید که آیا منشور روحانیت را خوانده است؟ می گوید: خیر. در حال حاظر برخی طلبه ها شاید منشور کوروش را خوانده باشند ولی متاسفانه منشور روحانیت امام (ره)، حتی به گوششان هم نخورده است. و این عین جفا کردن به امام خمینی (ره) است."

فرقه نیوز-بخش انجمن حجتیه، با توجه به اهمیت منشور روحانیت که در سال های پایانی عمر مبارک امام خمینی ( ره ) توسط ایشان نوشته شده و تذکرهای مبنی بر نفوذ جریان های خطرناک به دستگاه های دولتی و فرهنگی کشور در این پیام آمده است. گاهی مشاهده می شود، برخی افراد درصدد سانسور بعضی از مواضع و سخنان حضرت امام خمینی (ره) به خصوص در مورد انجمن حجتیه هستند لذا در همین راستا مصاحبه ای را با امیر یوسف محبّی پژوهشگر انجمن حجتیه ترتیب داده ایم.


آنچه در ادامه می‎خوانید متن کامل مصاحبه امیر یوسف محبی با پایگاه خبری فرقه نیوز درباره این موضوع است.

سلام علیکم، با توجه به موضوع برداشت شخصی، از صحبت های امام ( ره ) در ابتدا بفرمایید آیا در مواضع امام سانسور صورت می گیرد؟

علیکم السلام، بسم الله الرحمن الرحیم

متاسفانه باید خدمتتان عرض کنم که بله، برخی مواضع حضرت امام خمینی(ره) را سانسور می کنند برخی تقطیع و برخی هم مواضع ایشان را تغییر داده و به ایشان دروغ می بندند. ولی جالب است بدانید، از آن جایی که حضرت امام (ره) فردی عالم، دانا و حکیم بودند این اتفاقات را پیش بینی کردند و در آخرین سخن خود به مردم وصیت کردند که : اکنون که من در بین شما هستم، بعضی نسبت‌های دروغ به من می دهند و ممکن است پس از من هم همین کارها را بکنند؛ لذا آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود، مورد قبول من نبوده و نیست مگر آن‌ مستند به صدا، یا خط و امضای من باشد و یا در صدا و سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم.

آیا سانسور هم در این دوران بر مواضع ایشان رخ داده است؟

بله خیلی زیاد، من فقط به دو نمونه از این موارد اشاره می کنم

یکی منشور روحانیت است که به دلیل مواضع صریح و کوبنده ی امام (ره) پیرامون انجمن حجتیه و متحجرین روحانی نما، در بعضی از حوزه های علمیه سانسور شده و می شود. متاسفانه این روزها اگر از طلبه ای بپرسید که آیا منشور روحانیت را خوانده است ؟ می گوید: خیر. در حال حاظر برخی طلبه ها شاید منشور کوروش را خوانده باشند ولی متاسفانه منشور روحانیت امام (ره)، حتی به گوششان هم نخورده است. و این عین جفا کردن به امام خمینی (ره) است.

نمونه ی دوم هم همین مجموعه مستند شاخص است که از صدا و سیما پخش شد. در حال حاظر اگر این مستند را از سروش سیما درخواست کنید مجموعه ای که برای شما می فرستند بدون قسمت امام و انتظار خواهد بود چرا که این قسمت پیرامون مواضع ایشان بر انجمن حجتیه و انحرافات شیخ محمود حلبی موسس این انجمن است. لذا محکوم به سانسور است.

یعنی شما می گویید که انجمن حجتیه ای ها در دستگاه های دولتی و علمی نفوذ کرده اند؟ و اگر پاسختان مثبت است بفرمایید چرا این اتفاق رخ داده است؟

بله شک نکنید که همین طور است. در اوایل انقلاب هم به همین سبک عمل می کردند مثلا به مرکز اسناد انقلاب اسلامی نفوذ کرده و بسیاری از پرونده ها را از بین بردند ولی با هوشیاری و هشدار حضرت امام آنها را شناسایی کرده و از آنجا اخراج کردند. البته باید بگویم که نفوذ حجتیه ای ها در دستگاه های دولتی و علمی و دسترسی آنان به پست های کلیدی نظام به دلیل کم توجهی به سخنان و مواضع امام است چرا که ایشان نسبت به این موضوع، همواره به مسئولین هشدار میدادند که مراقب نفوذ دو تفکر در پست های اصلی نظام باشید یکی تفکر انجمن حجتیه و دیگری تفکر لیبرالیزم. این از مهم ترین دغدغه های حضرت امام (ره) بود.

چرا حضرت امام نسبت به این دو تفکر هشدار میدادند؟

زیرا هر دوی این تفکرات، مروج اسلام آمریکایی هستند. یکی از نوع مسلمان های خانه نشین و بی تفاوت که در طول تاریخ هم کم نبودند و دیگری مسلمانهایی که همه چیز را مباح دانسته و از آن طرف بام افتاده اند. لذا حضرت امام در سخنان خود آنها را با القابی خاص خطاب می کند.

مثلا چه القابی؟

القابی از قبیل : مروجین اسلام آمریکایی، متحجرین، روحانی نما، احمق ها، افعی ها، مارهای خوش خط و خال، اهل جمود، واپسگرا ها، ناآگاه و آگاه وابسته، مقدس مآب و دین فروش و ....

گفتید که در تاریخ هم کم نبودند، می شود بیشتر توضیح دهید؟

بله، شما اگر جریان شناسی قاعدین را در تاریخ مطالعه کنید می توانید ردپای این تفکر را در تمامی نهضت ها و قیام های اسلامی پیدا کنید.

یعنی تفکری شبیه تفکر امروز انجمن حجتیه در تاریخ وجود داشته است؟

در واقع تفکر انجمن حجتیه شبیه تفکر قاعدین است و بهتر است بگویم در امتداد آن است زیرا خود انجمن حجتیه زیر مجموعه قاعدین به شمار می روند. قاعدین کسانی هستند که به هر بهانه ای دست آویز می شدند و از جهاد در راه خدا سر باز می زدند. قاعدین در عصر امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب امام خامنه ای، با عناوینی چون انجمن حجتیه یا نام هایی دیگر فعالیت دارند. البته بنده در مورد این جریان کتابی تالیف کرده ام که ان شاالله به زودی منتشر خواهد شد.

در صورت امکان درباره ی این کتاب بیشتر توضیح بدهید

بنده در این کتاب به نقش تخریبی قاعدین و خیانت های آنان از قبل اسلام تا کنون پرداخته ام و پیشنهادم این است که حتما این کتاب را مطالعه بفرمایید.

از این که وقت خود را به ما دادید بسیار متشکریم

خواهش میکنم،یا حق

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر