علی اکبر ولایتی: بان کیمون سیاهنماییهای ضدانقلاب خارج کشور را برعلیه( رژیم )ایران تکرار میکند

علی اکبرولایتی وزیرخارجه اسبق و از نزدیکان بیت رهبری گزارش بان کیمون را ناشیانه مورد انکار قرار داد و آن را رویارویی با رژیم حاکم بر ایران دانست. علی اکبر ولایتی مدعی شد که : "اینکه ضد انقلاب ساکن خارج از کشور برعلیه کشورمان مطالبی رابرای سیاهنمایی به گوش گزارشگر سازمان ملل بخواند، و همان مطالب در گزارش دبیرکل سازمان ملل نقل شود نشان دهنده مغرضانه بودن موضعگیریهای دبیرکل سازمان ملل است"!!!

فریاد و فغان افراطگرایان گرداننده سایتهای  سیاهکار از افشای سرکوبگری سازمانیافته دستگاه های امنیتی - قضایی برعلیه دگر اندیشان و گروه های دینی و قومی در ایران توسط بان کیمون دبیر کل سازمان ملل متحد در گزارش سالیانه اش درباره ایران. درهمین رابطه سایت تکفیری فرقه نیوز  نیز به نوبه خود مطالبی به شرح زیر انتشار داد:

بان کی مون در گزارش سالانه خود به مجمع عمومی سازمان ملل درباره ایران با اشاره به اینکه وعده‌های رئیس جمهور ایران درباره بهبود شرایط حقوق بشر و آزادی‌ بیان محقق نشده، تاکید کرد که گزارش‌ها حاکی از آن است که در مدت اخیر اعدام در ایران افزایش داشته است.
به گزارش فرقه نیوز، اداره کل دیپلماسی وزارت امور خارجه در توضیح مطلب منتشره از سوی یکی از خبرگزاریهای خارجی در خصوص گزارش دبیر کل سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر ایران اعلام کرد: در این زمینه تا کنون گزارشی بصورت رسمی از منابع و کانال های رسمی و شناخته شده منتشر نشده و اعلام هرگونه نظر و قضاوت در مورد گزارش منوط به دریافت متن کامل این گزارش از مراجع رسمی و ذیصلاح مربوطه می باشد.

کشورهای غربی ایران را به دلیل اعدام قاچاقچیان مواد مخدر و افرادی که به دلیل ارتکاب اقدامات جنایات‌کارانه در جامعه محکوم به این مجازات می‌شوند مورد انتقاد قرار می‌دهند، در سال‌های گذشته نیز پس از اقدام قوه قضاییه در اعدام تعدادی از قاچاق‌چیان مواد مخدر و اشرار سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشری موجی سیاسی-رسانه‌ای علیه ایران به راه انداختند.
بان کی مون در ادامه گزارشش مدعی شده که علی رغم وعده‌های دولت جدید تهران برای کاهش محدودیت‌های آزادی بیان و افزایش امنیت برای رسانه‌ها، متاسفانه این وعده‌ها منجر به بهبود شرایط نشده و با ادامه محدودیت‌های آزادی بیان جنبه‌هایی از آن تحت تاثیر قرار گرفته است. این درحالی است که سالانه صدها نفر از نیروهای مرزبان و نیروهای امنیتی کشورمان در مسیر مبارزه با قاچاق مواد مخدر از افغانستان به اروپا جان خود را از دست می‌دهند و سازمان ملل و دیگر نهادهای متولی تنها نظاره گر هستند.
در بخش‌های دیگری از این گزارش که احتمالاً توسط احمد شهید نماینده انتخاب شده توسط کشورهای غربی برای تحقیق در زمینه حقوق بشر در ایران تهیه شده به مسائل دیگری از جمله آزادی‌های مذهبی نیز صحبت شده که در این بخش بدون اشاره به وجود ادیان و مذاهب مختلف ابراهیمی در ایران تنها مسئله مربوط به فرقه ضاله بهاییت توجه شده است.
این درحالی است که در بسیاری از کشورهای غربی هر روزه حقوق مسلمانان نقض می‌شود و از بسیاری از حقوق اجتماعی محروم هستند ولی در ایران ادیان و مذاهب علاوه بر آزادی در اجرای مناسک و برخورداری از دادگاه‌های خاص خودشان، در مجلس شورای اسلامی نیز دارای نماینده هستند. / الف

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر