حمله نیروهای امنیتی-انتظامی به تجمع مجدد خانواده های زندانیان سیاسی مقابل دادستانی شدت گرفت


تجمع اعتراضی خانواده های زندانیان سیاسی و درویشان معترض امروز یکشنبه ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۲ وارد دومین روز خود شد.

به گزارش شاهدان عینی ، اعلام شده است نیروهای امنیتی و انتظامی از هیچ وسیله برای سرکوب و ارعاب حاضران دریغ نکردند.

حضور خانواده‌های زندانیان سیاسی – عقیدتی مقابل دادستانی در حالی وارد دومین روز خود شد ، که بازداشت گسترده ، تهدید و ضرب و شتم، استفاده از گاز اشک آور، باتوم و شلیک تیر هوایی بخشی از ابزارهای اعمال خشونت دستگاه‌های نظامی ، انتظامی و امنیتی بود که مسئول ایجاد امنیت شهروندان هستند. 

تجمع اعتراضی خانواده های زندانیان سیاسی و جمع کثیری از درویشان گنابادی در مقابل دادستانی تهران روز شنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۲ در حالی پایان یافت که مقامات مسئول وعده هایی برای تحقق خواسته زندانیان سیاسی - عقیدتی و خانواده هایشان دادند. 

با این حال تجمع خانواده های زندانیان سیاسی و بخصوص درویشان که حضوری پرشمار داشتند صبح روز یکشنبه ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۲ در مقابل دادستانی ادامه دارد. پیشتر خانواده های زندانیان سیاسی و درویشان معترض به وضعیت زندانیانشان در سیاهچالهای حکومت جمهوری اسلامی اعلام کرده اند که در صورت عدم تحقق خواسته هایشان ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۲ به تحصن خود مقابل دادستانی ادامه خواهند داد. 

متحصنین همچنین اعلام کرده اند، از اعمال خشونت دستگاه‌های انتظامی- امنیتی هراسی ندارند و در صورت خلف وعده تا حصول خواسته‌های قانونی و مطالبه حقوق زندانیان سیاسی - عقیدتی هر چند بار لازم باشد گرد هم خواهند آمد.


دراویش زندانی: رسیدگی نکنید، وارد اعتصاب غذای خشک خواهیم شد


زندانیان سیاسی - عقیدتی که تعدادی از آنها در وضعیت بحرانی بسر می برند، اعلام کرده اند در صورت عدم تحقق خواسته هایشان وارد "اعتصاب غذای خشک" خواهند شد.

خواسته زندانیان سیاسی - عقیدتی و خانواده هایشان و بالاخص درویشان ، انتقال سه تن از آنها از زندان رجایی شهر کرج به اوین تهران و رسیدگی به وضعیت سلامت جسمی و روحی دو تن از وکلای درویشان است که نیازمند مراقبت های پزشکی در خارج از زندان می باشند. 

حمله ارتش سایبری به پایگاه های اطلاعرسانی درویشان گنابادی 

ارتش سایبری جمهوری اسلامی ایران بر اساس دستور مستقیم قوه قضاییه طی دو روز گذشته به دفعات سرور سایت مجذوبان نور (پایگاه اطلاعرسانی درویشان در داخل کشور) را مورد حمله قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی درویشان درد اخل کشور، قصد ارتش سایبری حکومت ایران از این حمله سایبری که در اقدامی هماهنگ با نیروهای امنیتی مستقر در اطراف دادستانی تهران انجام گرفته، جلوگیری از خبررسانی سرکوب اجتماع قانونی دراویش گنابادی توسط نیروهای امنیتی است.

حمله نیروهای امنیتی شدت گرفت

نیروهای امنیتی در حملات مختلف جمع کثیری از بانوان و آقایان را که قصد اجتماع دوباره مقابل دادستانی تهران را داشتند مورد ضرب و شتم قرار داده و دستگیر کردند.

ماموران نهادهای امنیتی به رغم قول مساعد مسوولان قضایی برای رسیدگی عاجلانه به خواسته های خانواده زندانیان سیاسی – عقیدتی ، قریب به ۵۰ نفر از آقایان درویش را که مقابل ورودی بازار تهران اجتماع کرده بودند دستگیر کرده و همچنین زنان درویش را نیز به ضرب باتوم سوار ون های انتظامی کرده و به سمت زندان اوین بردند.

همچنین گزارش رسیده است که ۲۰ درویش دیگر را از مقابل دادستانی بازداشت و با دستبند داخل ون های انتظامی کرده و به اوین منتقل کرده اند. 

گزارشها حاکی از استقرار گسترده مأموران و تجهیزات امنیتی از قبیل آب پاش های ضد شورش و گماشتن تعداد زیادی مامور زن و مرد برای تدارک حمله به تجمع معترضان است. 

از سوی دیگر ، درویشان زندانی در زندان های اوین تهران، رجایی شهر کرج و زندان نظام شیراز روز گذشته اعلام کرده بودند ، در صورت بی توجهی مسوولان به حقوق قانونی زندانیان سیاسی - عقیدتی اعتصاب غذای تر خود را از امروز یکشنبه ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۲ به اعتصاب خشک تبدیل خواهند کرد.

یادآور می شود دراویش بیرون از زندان نیز از اعتصاب خشک زندانیان درویش اعلام حمایت کرده اند.

اینک بیش از دو هزار درویش در اعتصاب غذای خانگی به سر می برند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر