اعلام حضور دراویش گنابادی سراسر کشور در اجتماع اعتراضی مقابل دادستانی تهران


مجذوبان نور - در پی اعلام حضور دراویش گنابادی ساکن لرستان در تجمع روز ۱۷ اسفند خانواده‌های دراویش زندانی و سایر زندانیان سیاسی، دراویش سایر استان‌ها نیز از حضور خود در مقابل دادستانی تهران برای پیگیری و احقاق حقوق زندانیان سیاسی و عقیدتی خبر دادند. 

به گزارش مجذوبان نور، دراویش گنابادی کشور با محکوم کردن رفتارهای غیر قانونی و غیر انسانی با وکلای زندانی دراویش، حمایت خود را از اجتماع خانواده‌های زندانیان محبوس در اوین برای حضور در مقابل ساختمان دادستانی در روز شبنه ۱۷ اسفند ماه اعلام کردند.
خواسته درویش‌ها علاوه بر خواسته مشترکشان با سایر خانواده‌های زندانیان سیاسی برگرداندن سه زندانی تبعید شده از رجایی شهر به اوین و اعزام دراویش بیمار آقایان حمید رضا مرادی، مصطفی دانشجو و افشین کرم‌پور به بیمارستان‌های تخصصی و پایان دادن به رفتارهای غیرقانونی مسوولان قضایی و امنیتی است.
گفتنی است از آنجا که وکلای زندانی دراویش از روز یکشنبه در اعتراض به برخوردهای اخیر مقامات قضایی دست به اعتصاب غذا زده‌اند، دراویش نیز خبر داده‌اند که با گرفتن روزه حاجت تا روز اجتماع از برادران زندانی خود همبستگی خود را نشان خواهند داد.
یادآور می‌شود در پی اعلام اعتصاب دراویش زندانی، شماری از دراویش کشور در خارج از زندان دست به اعتصاب غذا زده و اظهار کرده‌اند با وجود اعتصاب غذا مقابل دادستانی حضور خواهند یافت.
تاکنون بیش از ۲۵۰ درویش گنابادی در خارج از زندان اعلام اعتصاب کرده‌اند.
fars 

دراویش استان فارس: «در صورت دخالت نهادهای امنیتی و انتظامی حاضریم داوطلبانه به زندان برویم»

روز گذشته دراویش استان فارس با ارسال پیامی اعلام کردند در صورت دخالت نیروهای امنیتی و انتظامی در گردهمایی خانواده‌های زندانیان سیاسی و دراویش زندانی در روز شنبه ۱۷ اسفند ماه و اقدام ایشان به بازداشت حاضران، ما نیز داوطلبانه به زندان خواهیم رفت. 
به گزارش مجذوبان نور، دراویش استان فارس که پیش‌تر حمایت خود را از گرد همایی روز شنبه، ۱۷ اسفند، در مقابل دادستانی تهران جهت پیگیری وضعیت دراویش اعلام کرده بودند، روز گذشته با ارسال پیام‌های گوناگونی خبردادند که در صورت حضور نیروهای امنیتی و انتظامی برای بازداشت دراویش، حاضریم داوطلبانه به زندان برویم و به اعتصاب برادران زندانی بپیوندیم. 
دراویش گنابادی از سراسر کشور پیش از این اعلام کرده بودند که روز شنبه، با گرفتن روزه در گردهمایی روز شنبه شرکت خواهند کرد و حمایت خود را از خواسته‌های اعتصاب برادران زندانی خود نشان خواهند داد.
گفتنی است در پی اعتصاب غذای ده تن از دراویش زندانی در زندان‌های اوین٬ رجایی‌شهر، نظام شیراز و بندرعباس، تا به امروز بیش از ۲۰۰۰ تن از دراویش گنابادی سراسر کشور، با اعلام همدلی و همبستگی با این زندانیان، در خارج از زندان دست به اعتصاب غذا زده‌اند. 
اعتصاب‌کنندگان خواهان «انتقال زندانیان بیمار به بیمارستان‌های تخصصی»، «بازگشت فرشید یداللهی و رضا انتصاری و دکتر مدنی از زندان رجایی‌شهر کرج به زندان اوین در تهران» و «پایان دادن به رفتارهای غیر قانونی مسئولان قضائی و امنیتی» هستند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر