بازداشت گسترده بانوان حاضر در تجمع اعتراضی مقابل دادستانی تهران


اخبار تکمیلی - به گزارش «مجذوبان نور» پایگاه خبری دراویش گنابادی ، جمعی از بانوان که قصد حضور در گردهمایی مقابل دادستانی تهران را داشتند، توسط نیروهای امنیتی – انتظامی مستقر در خیابانهای اطراف دادستانی دستگیر و به قسمت اداری پلیس ۷ امنیت منتقل شده‌اند. این نیروها ساعاتی پیش تنها اقدام به بازداشت مردان متحصن در این حرکت وسیع اجتماعی می کردند ، اما با حضور جمع کثیر بانوان حاضر در محل ، اکنون بانوان حاضر در محل را نیز بازداشت و به کلانتری ها و اماکن اطراف منتقل می کنند.

پیشتر در روزهای اخیر دراویش در اعلام همبستگی با زندانیان در بند و خانواده های آنها ، اعلام کرده بودند که دست به اعتصاب غذای تر خواهند زد تا مقامات را وادار کنند که به خواسته های آنها مبنی بر انتقال مجدد زندانیان تبعیدی به زندان رجایی شهر کرج و انتقال دراویش و وکلای آنها که وضعیت آنها بسیار وخیم گزارش شده ، از زندان به مراکز درمانی موافقت کنند.

متحصنان و معترضان پیشتر اعلام کرده بودند که با این حرکت قصد دارند فریاد عدالتخواهی خود را به گوش مسئولان قضایی برسانند.

تاکنون این حرکت مسالمت آمیز و اعتراض با سکوت دراویش در مقابل دادستانی تهران ، با ضرب و شتم با باتوم و شوکر برقی و و هتک حرمت از سوی نیروهای یگان ویژه و مأموران امنیتی – انتظامی مستقر در محل پاسخ داده شده است.

بر اساس گزارشها تا کنون بیش از ۳۰۰۰ درویش در حمایت از همکیشان زندانی شان دست به اعتصاب غذا زده‌اند. 

ضرب و شتم شدید درویش ها در جریان اجتماع اعتراضی در مقابل دادستانی تهران

گزارشها حاکی از آن است که نیروهای یگان ویژه و مأموران امنیتی – انتظامی با درویشهایی که مانع از بازداشت هم کیشانشان می شوند بشدت برخورد کرده و آنها را مورد ضرب و شتم با باتوم قرار می دهند.

بر اساس مشاهدات معترضان در محل ، یکی از حاضران که نسبت به خواست مأموران مبنی بر سوار شدن «ون» نیروهای یگان ویژه برای انتقال به کلانتری ممانعت به عمل آورده بود، بشدت از سوی این نیروها مورد ضرب و شتم با باتوم قرار گرفت و از ناحیه چشم بشدت آسیب دیده است.

در جریان این درگیری ، مضروب پس از انتقال به پلیس امنیت ۷‌ام به اورژانس منتقل شده و تاکنون از وضعیت وی اطلاعی در دست نیست.

گفتنی است در جریان به تنش کشیدن اجتماع مسالمت آمیز و قانونی دراویش و سایر خانواده‌های زندانیان سیاسی و عقیدتی توسط نیروهای امنیتی و انتظامی، تا‌کنون جمع کثیری از آنها بازداشت شده و دامنه درگیری‌ها را به خیابان بهشت واقع در خیابان خیام هم کشیده شده است.

علی رغم بازداشتهای گسترده ، درویشان همچنان در محل حاضرند و بانگ « لافتی الا علی لا سیف الا ذوالفقار» در مقابل دادستانی تهران طنین انداز شده است.

همراهی و همدلی جمعی از فعالان مدنی - اجتماعی از حرکت اعتراضی درویشان

لازم به یادآوری است که جمعی از فعالان مدنی – اجتماعی درویشان را در این حرکت اعتراضی همراهی می کنند. از جمله چهره های شناخته شده می توان به حضور آقای آرش صادقی در گردهمایی امروز خانواده‌های دراویش زندانی و زندانیان سیاسی در مقابل دادستانی تهران و سرکار خانم نسرین ستوده وکیل پایه یک دادگستری و وکیل مدافع جمعی از زندانیان سیاسی اشاره کرد.

آقای آرش صادقی همراه با جمعی از دراویش بازداشت و به کلانتری ۱۵ خرداد منتقل شده است.

خانم نسرین ستوده نیز با پرتاب گاز فلفل مورد حمله ماموران قرار گرفته است. این وکیل دادگستری که با حضور در جمع خانواده‌های دراویش زندانی و زندانیان سیاسی قصد همراهی و همدلی با ایشان را داشته، از سوی نیروهای حاضر در محل تهدید به بازداشت شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر