سه ماه انفرادی، تبعید غیرقانونی و اعمال فشار بر دراویش زندانی؛ دادسرای انتظامی قضات به نفع قاضی صلوا


مجذوبان نور - بعد از گذشت ۴ ماه از ارسال دومین شکایتنامه دراویش محبوس در زندان اوین علیه تخلفات قاضی صلواتی به دادسرای انتظامی قضات، این دادسرا بی‌ هیچ توضیحی به صدور قرار منع تعقیب این قاضی و ارجاع پرونده به بایگانی اکتفا کرد.

به گزارش مجذوبان نور؛ دراویش زندانی در این دو نامه، تخلفات ابوالقاسم صلواتی از قوانین دادرسی عادلانه و پایمال کردن حقوق ابتدایی زندانیان را به دادسرای انتظامی قضات هشدار داده بودند اما پس از ارسال نامه ی اول در آذر ماه ۱۳۹۱، تنها پاسخی که گرفتند انتقال ایشان برای مدت ۳ ماه به انفرادی‌های بازداشتگاه ۲۰۹ اطلاعات بود.
این دراویش پس از روی کار آمدن دولت روحانی در آبان ماه سال جاری دومین شکواییه خود را علیه کارهای غیرقانونی این قاضی به دادسرای یاد شده ارسال کردند اما بعد از اعمال فشارهای سیاسی و اجتماعی بیشتر بر دراویش، محرومیت بیشتر آنان در استفاده از حقوق پزشکی و درمانی و همچنین تبعید دو درویش به زندان رجایی شهر، تنها پاسخی که پس از ۴ ماه از دادسرای قضات گرفتند، این بود: «شکایت انتظامی شما علیه قاضی مشتکی عنه به صدور قرار منع تقیب و پرونده بایگانی شده است.»
دراویش در این دو نامه از دادسرای انتظامی قضات خواسته بودند تا به تخلفات قاضی یاد شده در خصوص عدم رعایت اصول قانونی دادرسی عادلانه همچون سلب حق مطالعه پرونده برای دفاع و نیز مقایسه حکم صادر شده از سوی صلواتی با متن گردشکار وزارت اطلاعات که عینا با هم تطبیق داشته و رونویسی شده‌اند، و همچنین دخالت صلواتی در امور درمانی زندانیان، خروج وی از پرونده پس از صدور حکم و احاله آن به سازمان زندان‌ها و... رسیدگی کند.
مجذوبان نور به زودی درباره ظالمانه بودن صدور حکم منع تعقیب قاضی صلواتی از سوی دادسرای انتظامی قضات و تبعات بعدی این حکم، یادداشتی تحلیلی منتشر خواهد کرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر