تظاهرات همبستگی در حمایت از درویشان زندانی اعتصاب کننده


در ادامه سلسله تظاهرات زنجیره ای در شهرها و پایتخت های اروپا ، شامگاه شنبه حرکت دیگری از طرف انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران در مرکز شهر هامبورگ در آلمان برگزار شد. شرکت کنندگان در حالیکه عکسهای مهدی کروبی ، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را بر چهره داشته اند؛ خواهان آزادی همه زندانیان سیاسی – عقیدتی در ایران شدند.

در ادامه این حرکت دکتر سیدمصطفی آزمایش مدیرمسئول روابط بین الملل انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران در گفتگو با رادیو فردا از این تظاهرات گفته است :

دکتر سیدمصطفی آزمایش : علت برگزاری این تظاهرات در شهر هامبورگ اعلام حمایت و همبستگی با دراویش در بند و کسانی است که بطور غیرقانونی در بدترین شرایط غیرانسانی در زندانهای مختلف بندرعباس ، شیراز ، کرج و اوین تهران نگهداری میشود و موضوع بعدی هم مقامات قضایی و امنیتی در گفتگویی که با خانواده های دراویش روز یکشنبه ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۲داشته اند برعهده گرفتند که به درخواستهای دراویش توجه کنند و شرایط نگهداری آنها را تغییر دهند و اشخاصی را که نیاز به انتقال سریعتر به بیمارستان دارند به مراکز درمانی منتقل کنند ولی به عهد خود وفا نکردند؛ به همین دلیل انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر دست به برگزاری این تظاهرات در مرکز شهر هامبورگ زده است.

اقای ازمایش شما صحبت از درویشانی که دست به اعتصاب غذا زده اند کرده اید با وجود انکه کمپینی برای پایان بخشیدن به اعتصاب غذای این درویشان راه اندازی شده ولی با این حال آنها تا روز شنبه ۱۳ روز است که همچنان به این حرکت اعتراضی خودشان ادامه می دهند. چرا آنها به تقاضای این کمپین توجهی نکردند ؟

دکتر سیدمصطفی آزمایش : باید توجه داشت که اعتصاب غذای این دراویش در زندان یک امر عقیدتی است و اینها خواسته های معینی دارند و بخاطر آن خواسته هاست که دست به اعتصاب غذا زده اند. و اگر مصاحبه کنند که مقامات ترتیب اثری به خواسته های انها نمی دهند ، آنها با اعتصاب غذای تر خودشان تبدیل به اعتصاب غذای خشک خواهند کرد.

آقای آزمایش ممکن است از خواسته های این درویشان بگویید ؟

دکتر سیدمصطفی آزمایش : این شرایط وخامت باری که درویشان در آن نگهداری می شوند عوض شود، دراویشی که نیاز به عمل جراحی دارند و باید به بیمارستانهای تخصصی منتقل شوند بخصوص ، اقای حمیدرضا مرادی سروستانی آقای مصطفی دانشجو و آقای افشین کرم پور و از طرف دیگر دراویشی که به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده اند دوباره به بند ۳۵۰ اوین در تهران ارجاع داده شوند.

علاوه بر این ۲۸ تن از بانوان درویش که در تجمع اعتراضی ۱۷ و ۱۸ اسفندماه سالجاری در برابر دادستانی تهران مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند؛ شکایتی را تسلیم دادستان دادسرای عمومی و انقلاب تهران کرده اند، آیا به این شکایت تا بحال رسیدگی شده است ؟

دکتر سیدمصطفی آزمایش : متأسفانه تا این لحظه به شکایت ها کوچکترین ترتیب اثری داده نشده و این هم یک نمونه دیگر از بیدادگری هایی است که قوه قضاییه و نیروهای امنیتی نسبت به دراویش ما اعمال می کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر