حمله پلیس ضدشورش با گاز اشک آور و باتوم به معترضان در مقابل دادستانی تهراناخبار تکمیـــــلی - در ادامه تحصن جمع کثیری از درویشان در مقابل دادستانی تهران که به بازداشت تعدادی از آنها توسط نیروهای انتظامی – امنیتی و انتقالشان به کلانتری ۱۱۳ بازار انجامید ، به گزاش « مجذوبان نور » پایگاه خبری درویشان در داخل کشور ، همزمان با ساعات شامگاهی پلیس ضدشورش با گاز اشک آور و باتوم به جمعیت دراویش مقابل دادستانی حمله ور شده است. 

دراویش متحصن که در اعتصاب غذا به سر می‌برند از ساعات اولیه صبح قصد گردهمایی مقابل دادستانی تهران برای پی گیری وضعیت درمانی دراویش زندانی و بازگشت زندانیان تبعید شده به زندان اوین را داشتند اکنون در ساعات پایانی روز، به جای پاسخ گویی مسوولان قضایی مورد حملات گاز اشک آور و باتوم پلیس ضدشورش قرار گرفتند.

گزارشها از آزادی بانوان بازداشتی حکایت دارد اما همچنان خبر می رسد که آقایانی که در این تجمع مسالمت آمیز بازداشت شده اند همچنان در بازداشت بسر می برند.

حضور فعالان حقوق بشری و مادر آقای بهشتی برای همدلی و همراهی با درویشان

گزارشها از حضور مادر آقای ستار بهشتی وبلاگ نویسی که در زندان به قتل رسید، معصومه دهقان همسر عبدالفتاح سلطانی وکیل زندانی و نرگس محمدی فعال اجتماعی در جمع گردهم‌آمدگان مقابل دادستانی تهران حکایت دارد.

پیشتر اخباری مبنی بر حضور خانم نسرین ستوده وکیل پایه یک دادگستری که بتازگی از زندان آزاد شده است و آقای آرش صادفی از فعالان دانشجوایی منتشر شده بود.

در هفته اخیر ، خانواده زندانیان سیاسی و دراویش زندانی در فراخوانی مشترک اعلام کرده بودند که برای پی گیری خواسته‌ها و مطالبات زندانیان سیاسی و عقیدتی مقابل دادستانی تهران حضور خواهند یافت.

تشنج و بیهوشی همسر یکی از وکلای زندانی در نتیجه اعتصاب غذا

مریم شیرینی ، همسر امیر اسلامی - وکیل درویشان زندانی که به دلیل دفاع از موکلانش اینک سومین سال از هفت سال و نیم محکومیتش را در زندان بسر می برد - به دلیل اعتصاب غذای خانگی در حمایت از حقوق همسرش، دچار تشنج و بیهوشی شده و در حالی که در چهارمین روز اعتصاب بسر می برد به دلیل ضعف ناشی از گرسنگی در حالی که در جمع خانواده‌های درویشان زندانی مقابل دادستانی تهران حضور یافته بود، غش کرد و با آمبولانس به مراکز درمانی انتقال یافت. لازم به یادآوری است که آقای اسلامی در وضعیت جسمی نا مناسبی در زندان بسر می برند و دچار سردردهای میگرنی شدید و بیماری مزمن قلبی هستند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر