درویشان : «تا حصول خواسته‌هایمان محل اجتماع را ترک نخواهیم کرد»اخبــار تکمیلی - در ادامه تجمع و تحصن خانواده های زندانیان سیاسی – عقیدتی (متشکل از خانواده های درویشان در بند و وکلای آنها) و همچنین همدلی و همراهی دیگر هموطنان و آزادیخواهان – روز شنبه ۱۷ اسفند ماه ۹۲ - مقابل دادستانی تهران ، نیروهای یگان ویژه و مأموران امنیتی – انتظامی برای متفرق کردن جمعیت انبوه معترضان با استقرار ماشین‌های آتش نشانی و آمبولانس قصد متفرق کردن آنها را دارند.

گفتنی است با وجود بستن ورودی‌های منتهی به دادستانی تهران توسط ماموران امنیتی و بازداشت نزدیک به ۵۰۰ تن از درویشان و فعالان مدنی – اجتماعی ، هم کیشان آنها به بسوی دادستانی گسیل شده اند و به گفته شاهدان اکنون جمعیتی بالغ بر ۲۰۰۰ نفر در مقابل دادستانی تهران حضور بهم رسانده اند. 

« در بزرگداشت روز جهانی زن » مأموران حکومتی اقدام به بازداشت هشتاد تن از بانوان حاضر در این تجمع مسالمت آمیز کرده اند.

گفتنی است بازداشت شدگان زن در قسمت اداری پلیس هفتم امنیت و بازداشت شدگان مرد در نمازخانه کلانتری ۱۱۳ بازار نگهداری می‌شوند.

دراویش بازداشت شده در کلانتری ۱۱۳ بازار تهران که قصد حضور مقابل دادستانی تهران را داشته‌اند به رغم اصرار برای خوردن غذا و اعلام آزادی متناوب، از خوردن غذا و بیرون رفتن از کلانتری خودداری میکنند.

خواست تجمع کنندگان ، بازگرداندن سه تن از زندانیان سیاسی - عقیدتی به زندان اوین است که به تازگی به زندان رجایی شهر تبعید شده اند. از دیگر خواسته های تجمع کنندگان : پایان بخشیدن به اعمال محدودیت های غیرقانونی دادستانی تهران برای دو تن از درویشان زندانی است که از حق مداوا و اعزام به بیمارستان جهت مراقبتهای پزشکی محرومند .

یادآور می‌شود دادستانی تهران در اقدامی ناگهانی دو درویش به نام‌های رضا انتصاری و فرشید یداللهی و یک زندانی ملی مذهبی به نام آقای سعید مدنی را از زندان اوین به زندان رجایی شهر تبعید و با برگرداندن آقایان حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو از بیمارستان قلب به زندان اوین، موج اعتصاب غذای گسترده‌ای را ایجاد کرده است.

تا امروز ۱۰ درویش در داخل زندان‌های اوین تهران – رجایی شهر استان البرز و زندان نظام شیراز دست به اعتصاب غذا زده و در پی آن ۳۰۰۰ درویش نیز در بیرون از زندان با اعلام اعتصاب غذای خانگی آنان را حمایت کرده‌اند.

انتشاراسامی ۲۰۰ تن از بازداشت شدگان

به گفته سایت «مجذوبان نور»، پایگاه اطلاعرسانی درویشان در داخل کشور، در جریان حملات و برخوردهای نیروهای انتظامی - امنیتی، نزدیک به ۵۰۰ درویش زن و مرد و همچنین شماری از فعالان سیاسی حاضر در محل دستگیر شده‌اند که اسامی ۲۰۰ نتن از آنان که در سایت مجذوبان نور منتشر شده است.

درویشان : وعده ها متناقض است

دراویش گنابادی حاضر در گردهمایی مقابل دادستانی و همچنین دراویش بازداشت شده در کلانتری ۱۱۳ بازار در اقدامی هماهنگ اعلام کرده‌اند مادامی که خواسته‌های آنان در مورد برادران زندانیشان تامین نشود از اجتماع خود دست برنخواهند داشت.

این درویشان اعلام کرده‌اند به دلیل متناقض بودن گفته‌های فرمانده نیروی انتظامی تهران و قاضی ناظر، وعده‌های ایشان را باور نداشته و تا حصول خواسته‌هاشان محل اجتماع را ترک نخواهند کرد.

این در حالی است که دراویش بازداشت شده با اعلام اینکه در اعتصاب غذای حمایتی هستند از خوردن و آشامیدن امتناع کرده و با وجود اعلام آزادیشان توسط ماموران از ترک کلانتری یاد شده خودداری کرده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر