عبدالغفور قلندری‌نژاد در زندان بندرعباس به جمع اعتصاب کننده‌ها پیوست؛ اعتصاب غذای بیش از ۴۰۰ درویش گ

گزارش مجذوبان نور؛ عبدالغفور قلندری‌نژاد از دراویش محبوس در زندان بندرعباس پس از شنیدن خبر اعتصاب ۹ درویش زندانی و سایر دراویش اعتصاب غذای خود را از امروز آغاز کرد. وی خواستهٔ خود را خواستهٔ برادران خود اعلام کرد.

این درویش گنابادی دو روز پیش، در جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتش به دلیل مخالفت با سپردن وثیقه، به زندان مرکزی بندر عباس منتقل شد. لازم به ذکر است از ۶ ماه پیش در زندان بندرعباس بند سیاسی ایجاد شده است اما این درویش گنابادی به «بند احسان» که مخصوص زندانیان با جرائم مواد مخدر و معتادین به موارد مخدر است، منتقل شده است.

تاکنون بیش از ۴۰۰ تن از دراویش گنابادی از سراسر ایران و همچنین سایر کشور‌ها در خارج از زندان پس از با خبر شدن از آغاز اعتصاب غذای ۹ تن از دراویش زندانی آقایان: حمیدرضا مرادی٬ فرشید یداللهی٬ مصطفی دانشجو٬ امیر اسلامی٬ امید بهروزی٬ مصطفی عبدی٬ رضا انتضاری و کسری نوری در زندان‌های کشور، در اقدامی همدلانه دست به اعتصاب غذا زده و خواسته خود را خواسته برادران زندانیشان اعلام کرده‌اند.

تعداد دراویش اعتصاب کننده در خارج از زندان لحظه به لحظه در حال افزایش است. دراویش با امضای «کمپین اعتصاب غذای دراویش سراسر جهان در همبستگی با دراویش زندانی» به جمع اعتصاب کنندگان می‌پیوندند. پیام این کمپین «به امید لقمه‌ای عدالت در قضاء؛ لب بسته‌ایم بر غذا» عنوان شده است.
خواسته دراویش زندانی رسیدگی به وضعیت درمانی سه نفر از وکلای دراویش در زندان و همچنین بازگرداندن افرادی است که روز گذشته به طور ناگهانی از زندان اوین به زندان رجایی شهر تبعید شدند، عنوان شده است.
اسامی دراویش غیر زندانی اعتصاب کننده که تاکنون اعتصاب خود را اعلام کردند را از این آدرس می‌توانید مشاهده کنید.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر