اعتصاب غذای دراویش به ۳۰۰۰ تن رسید

مجذوبان نور - در آستانه حرکت اعتراضی دراویش گنابادی در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت دراویش بیمار و تبعید رضا انتصاری، سعید مدنی و فرشید یداللهی به زندان رجایی شهر، تعداد دراویشی که در خارج از زندان دست به اعتصاب غذا زدند از مرز ۳۰۰۰ تن گذشت. دراویش سایر سلاسل نیز از درویشان سلسله نعمت اللهی گنابادی حمایت کردند.

به گزارش مجذوبان نور، تعداد دراویشی که در خارج از زندان در حمایت از ۱۰ تن از دراویش زندانی در زندان‌های اوین، رجایی شهر، زندان نظام شیراز و زندان مرکزی بندرعباس دست به اعتصاب غذا زده‌اند از مرز ۳۰۰۰ نفر گذشته است و این درحالی است که همچنان نیز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. به طوری که اخیرا دیده شده دراویش از سایر سلاسل تصوف و عرفان نیز به این اعتصاب غذای حمایتی پیوستند. در کمپین اعتصاب غذای سراسری دراویش، حمایت قابل توجه دراویش از کشور هند و از سلاسل مختلف چشتیه، قادریه، نقشبندیه و شطاریه دیده می‌شود.

دراویش پس از با خبر شدن از اعتصاب غذای ۱۰ تن از دراویش زندانی آقایان: حمیدرضا مرادی٬ فرشید یداللهی٬ مصطفی دانشجو٬ امیر اسلامی٬ امید بهروزی٬مصطفی عبدی٬ رضا انتضاری، کسری نوری و عبدالغفور قلندری‌نژاد در زندان‌های کشور، در اقدامی همدلانه دست به اعتصاب غذا زده و خواسته خود را خواسته برادران زندانیشان اعلام کرده‌اند.
 شنبه ۱۷ اسفند ماه در همین راستا در مقابل دادستانی تهران تجمعی صلح‌آمیز عاری از هرگونه تنش جهت رسیدن به خواسته‌های خود، خواهند داشت. روز گذشته دراویش استان فارس با ارسال پیامی اعلام کردند در صورت دخالت نیروهای امنیتی و انتظامی در گردهمایی خانواده‌های زندانیان سیاسی و دراویش زندانی و اقدام ایشان نسبت به بازداشت حاضران، ما نیز داوطلبانه به زندان خواهیم رفت.
دراویش با امضای «کمپین اعتصاب غذای دراویش سراسر جهان در همبستگی با دراویش زندانی» به جمع اعتصاب کنندگان می‌پیوندند. پیام این کمپین «به امید لقمه‌ای عدالت در قضاء؛ لب بسته‌ایم بر غذا» عنوان شده است.
اسامی دراویش غیرزندانی اعتصاب کننده که تاکنون اعتصاب خود را اعلام کردند را از این آدرس می‌توانید مشاهده کنید.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر