'دستگیری گسترده دراویش در جریان تجمع اعتراضی در برابر دادستانی تهران'

وبسایت مجذوبان نور از منابع خبری دراویش ایران، می‌گوید نیروی انتظامی به تحصن دراویش در تهران یورش برده و شمار گسترده‌ای از آنها را بازداشت کرده است.

بی بی سی فارسی - به گفته این پایگاه خبری حدود ۲هزار درویش برای حمایت از دراویش زندانی جلوی دادستانی تهران تحصن کرده بودند. مجذوبان نور می گوید که ۵۰۰ نفر از این دراویش همراه با شمار دیگری از فعالان سیاسی حاضر در محل دستگیر شده اند.بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی صبح امروز با بستن ورودی‌های منتهی به دادستانی تهران قصد جلوگیری از اجتماع دراویش در تجمع خانواده‌های دراویش زندانی و زندانیان سیاسی را داشتند.

مجذوبان نور گزارش داده که به رغم تدابیر شدید امنیتی و برخوردهای خشن و قهرآمیز، بسیاری از دراویش خود را به محل رساندند.

خانواده های دراویش زندانی پیشتر اعلام کرده بودند که امروز (۱۷ اسفند) در برابر دادستانی تجمع خواهند کرد تا "به بی توجهی مقام های قضایی به سلامتی و درمان زندانیان" اعتراض کنند.

در روزهای گذشته بیش از دو هزار نفر از دراویش در ایران اعلام کرده اند که در حمایت از اعتصاب غذای ۹ درویش زندانی، در خانه خود به اعتصاب غذا دست خواهند زد.

علی یونسی، مشاور رئیس جمهوری ایران به تازگی از حمله گروه های تندرو مذهبی و برخی از نیروهای دستگاه های امنیتی به دراویش و بازداشت آنان، انتقاد کرده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر