حمله ماموران امنیتی به تحصن دراویش در تهرانبراساس گزارش‌های رسیده از ایران، در دومین روز تحصن دراویش در مقابل دادستانی تهران، ماموران امنیتی به معترضان حمله کرده و تعدادی از آنها را بازداشت کرده و به زندان منتقل کردند. شکوفه یداللهی مادر کسری نوری، از دراویش زندانی، از جمله بازداشت شدگان است.

شیما انتصاری، یکی از بازداشت شدگان امروز به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "با باطوم به ما حمله کردند، اجازه ندادند به مادر خودم که غش کرده بود رسیدگی کنم، با اینکه خانم باردار همراه ما بود، ما را به داخل خودروهای ون بردند و دستبند زدند و ما را به اوین آوردند. بین ما بازداشتی ها، کودک سه ماهه تا سه ساله هم هست. ۴۰۰ مرد را هم بازداشت کردند و با ضرب و شتم همه را به اینجا آوردند."

خانم انتصاری با اشاره به شرایط نامناسب بازداشت شدگان گفت: "ما اینجا بیمار داریم، دارو نمی‌دهند، آب نمی دهند به بچه ها غذا نمی دهند، دست خانم ملک محمدی، یکی از بازداشت شدگان شکسته اما رسیدگی نمی کنند، و ما در حال حاضر در اوین هستیم. مثل اینکه در دادسرای شهید مقدس در یک نمازخانه در را به روی ما بستند."

به گزارش سایت اینترنتی مجذوبان نور، سایت دراویش گنابادی، "ماموران نهادهای امنیتی به رغم قول مسوولان قضایی برای رسیدگی عاجلانه به خواسته‌های خانواده زندانیان درویش و سیاسی، قریب به ۵۰ نفر از دراویش را که مقابل ورودی بازار تهران اجتماع کرده بودند دستگیر کرده و همچنین زنان درویش را نیز به ضرب باتوم سوار ون های انتظامی کرده و به سمت زندان اوین بردند."

این در حالی است که دیروز (شنبه) مسئولان دادستانی اعلام کرده بودند که امروز یکشنبه ۱۸ اسفند به خواسته خانواده های زندانیان یعنی بازگرداندن سه زندانی تبعید شده از زندان رجایی شهر به زندان اوین و همچنین اعزام سه درویش بیمار به مراکز درمانی تخصصی عمل می کنند.

خانواده های دراویش زندانی پیشتر اعلام کرده بودند که از ۱۷ اسفندماه در برابر دادستانی تجمع خواهند کرد تا "به بی توجهی مقام های قضایی به سلامتی و درمان زندانیان" اعتراض کنند.

در روزهای گذشته بیش از دو هزار نفر از دراویش در ایران اعلام کرده اند که در حمایت از اعتصاب غذای ۹ درویش زندانی، در خانه خود به اعتصاب غذا دست خواهند زد.

دراویش روز گذشته اعلام کرده بودند تا تحقق خواسته هاشان از هیچ گونه حق تجمع که قانون اساسی برای آنان در نظر گرفته است چشم پوشی نخواهند کرد.

بی بی سی فارسی

۱ نظر:

 1. خنده داره
  هه هه
  این کار به عارفان نمی خورد
  عارفی که خبر سازشه عارف نیست. سیاست بازه.
  بد نیست این بیانیه هم رو مطالعه کنی مصطفی آزمایش
  چرت و پرت ننویسید
  http://sofiye.net/akhbar/item/3151-daravish-solh-or-jang.html

  پاسخحذف