ضرب و شتم معترضان حاضران در مقابل دادستانی تهران با باتوم و شوکر برقیدر پی اعلام اعتصاب غذای بیش از دو هزار تن از دروایش در سراسر کشور و در خارج ایران ، در حمایت از اعتصاب غذای تر دراویش و وکلای زندانی در سیاهچالهای نظام جمهوری اسلامی ایران ، بیش از ۲۰۰ تن از متحصنان در مقابل دادستانی تهران توسط نیروهای امنیتی – انتظامی بازداشت و به کلانتری ۱۱۳ بازار تهران در اطراف محل دستگیری منتقل شده و در آنجا مورد بازجویی ، ضرب و شتم و هتک حرمت قرار گرفتند.

ماموران امنیتی با تهیه عکس و فیلم ، بازداشت شدگان را وادار به پرکردن فرم بازجویی کرده اند.

بازداشت شدگانی که از امضاء این فرمها امتناع می کنند مورد ضرب و شتم با باتوم قرار می گیرند.

گفته میشود مأموران برای متفرق کردن تجمع کنندگان در مقابل ساختمان دادستانی تهران و همچنین افرادی که قصد شرکت در این حرکت اعتراضی را دارند، از گازهای اشک آور استفاده کرده اند.

نیروهای یگان ویژه صبح امروز با استقرار ون و اتوبوس و اعزام وسیع مأموران زن و مرد در مقابل خروجی مترو ۱۵خرداد و ایستگاههای نزدیک به این محل، با شناسایی افرادی که قصد حضور در تحصن مقابل دادستانی را داشتند ، برخورد و با انتقال به سمت اتوبوسهایی که برای اعزام معترضان به زندان اوین تدارک دیده شده بود، تعدادی از آنها را بازداشت کردند. 

آنسوتر نیروهای انتظامی با حمله به سوی جمعی از دراویش حاضر در مقابل حسینیه امیرسلیمانی که محل تجمعات هفتگی دراویش گنابادی می باشد ، درگیر شده و برای ایجاد رعب و وحشت اقدام به شلیک تیرهوایی کرده اند.

به گزارش افراد حاضر در محل باوجود تحصن آرام و صلح جویانه تحصنن کنندگان ، معترضان به اقدامات خوشنت بار نیروهای امنیتی و یگان ویژه ، با باتوم و شوکر مورد حمله قرار می گیرند.

حمایت فعالان مدنی – اجتماعی از حرکت صلح جویانه درویش ها 

بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری در بند ۳۵۰ زندان اوین نیز در حمایت از دراویش اعتصابی و عدم رسیدگی پزشکی و ادامه اذیت و آزار زندانیان توسط مسولان قضایی زندان دست به اعتصاب غذا زد.

آنسوتر ، ۱۰ تن از دراویش زندانی در زندان‌های اوین، رجایی شهر، زندان نظام شیراز و زندان مرکزی بندرعباس نیز در حمایت از اعتصاب غذای تر درویش ها دست به اعتصاب غذا زده اند.

از دیگر چهره های فعال مدافع حقوق مدنی – اجتماعی حامی این حرکت ، سرکار خانم نسرین ستوده در جمع حاضران است.

خانم نسرین ستوده وکیل پایه یک دادگستری است که در سالهای اخیر به دلیل وکالت پرونده جمعی از زندانیان سیاسی در دفاع از حقوق بشر ، در زندان بسر برده است و اخیرا از زندان آزاد شده است.

۱ نظر:

  1. در آینده ای که دور هم نیست این مزدوران را به سزایشان می رسانیم

    پاسخحذف