انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران؛ زندانیان سیاسی-عقیدتی را آزاد کنید

در ادامه سلسله تظاهرات زنجیره ای در شهرها و پایتخت های اروپا بعد از ظهر شنبه حرکتی دیگر از سوی انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران در برابر دروازده معروف Brandenburger Tor در شهر برلین برپا شد.


شرکت کنندگان در این تظاهرات ک عکسهایی از چهره های میرحسین موسوی ، مهدی کروبی و زهرا رهنورد را برچهره داشتند خواهان آزادی همه زندانیان سیاسی – عقیدتی در ایران شدند.
در حالیکه این حرکت اعتراضی ادامه داشت ، دکتر سیدمصطفی آزمایش مسئول روابط بین الملل انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران درباره اهداف و خواسته های شرکت کنندگان به شهرام میریان از رادیو فرداچنین می گوید :
دکتر سیدمصطفی آزمایش مسئول روابط بین الملل انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران : هدف روشنگری در مورد وضعیت وخیم زندانیان سیاسی – عقیدتی در ایران در عرصه افکار عمومی مردم جهان برای اینکه بدانند چه شرایط وخیمی را زندانیان سیاسی – عقیدتی ، دراویش و مدافعان حقوق بشر و وکلا و آزادیخواهان درا یران با آن دست به گریبان هستند. بویژه خانم زهرا رهنورد و آقای میرحسین موسوی و مهدی کروبی الان در این حصر سه ساله مداوم که بسر می برند و تکلیفشان روشن نمی شود و مورد محاکمه عادلانه قرار نگرفته اند و به همین دلیل مهم است که مردم جهان نسبت به این وضعیت وخیم اطلاع داشته باشند.
شهرام میریان از رادیو فردا : اقای آزمایش ، شما خودتان این بار در شهر برلین هستید و در تظاهرات شرکت کرده اید ، وضعیت دروایش زندانیان و دراویش بیمار در زندان اوین چگونه است ؟
دکتر سیدمصطفی آزمایش مسئول روابط بین الملل انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران : درویشان مدتهاست که در تهران و در شیراز در حبس بسر می برند و در این شرایط به وضعیت آنها رسیدگی نمیشود ، باید اقای حمید رضا مرادی سروستانی و اقای مصطفی دانشجو ، که از وکلا و مدافعان حقوق بشر هستند بعلت کثرت زندانی بودن در زندان اوین نیاز به عمل جراحی دارند ولی قاضی صلواتی با این امر موافقت نمی کند و در بلاتکلیفی کامل بسر می برند و آقای کسری نوری در شیراز در شرایط بسیار وخیمی از نظر سلامتی قرار دارند ، خانواده ها تحت فشار روانی قرار دارند ، و این نابسامانی همینطور ادامه پیدا می کند.

شهرام میریان از رادیو فردا : اقای آزمایش آیا خانواده های درویشان مجاز هستند که هر هفته از زندانیان خودشان دیدن بکنند ؟
دکتر سیدمصطفی آزمایش مسئول روابط بین الملل انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران : در واقع از همین قضیه ملاقات با درویشان بعنوان یک عامل شکنجه علیه زندانیان و خانواده های زندانیان دستگاههای امنیتی استفاده می کنند و دائم اینها را تحت فشار قرار میدهند، می گویند اگر بروید و مقامات را ببینید اگر شکایت کنید اگر مصاحبه کنید ما شما را ممنوع از ملاقات حضوری و حتی ممنوع از تماس تلفنی می کنیم. به این ترتیب بطور مداوم به اینها فشار می آورند و بطور دائم نمیشود گفت که "آیا اینها حق ملاقات حضوری دارند یا نه؟" به همین دلیل اعضای انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران در نظر دارند که این سلسله تظاهرات را در خیابانهای مختلف اروپا و کانادا و آمریکا ادامه دهند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر