ادامه اذیت و آزار دراویش گنابادی در ایران

به گزارش رادیو فردا ، در ادامه اذيت و آزار،سرکوب ،دستگيری و بازداشت درويشان سلسله نعمت اللهی گنابادی که هشت سال است در ايران شدت گرفته،مصطفی آزمايش مسئول روابط بین الملل انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران ،در گفتگو با رادیو فردا پيش از پرداختن به چگونگی وضعيت جسمانی چند درويش بيمار در زندان های اوين و عادل آباد شيراز،ابتدا، از گسترش دامنه تحرکات و برخورد تازه با درويشان در خرمشهر،خبر داده است: 

دکتر سیدمصطفی آزمایش : بسیج خوزستان در شهر خرمشهر ، در خیابانهای مختلف خانه ها و مغازه های متعلق به پیروان طریقت گنابادی را شناسایی می کنند و بعد بر در منازل اینان با ماژیک می نویسند ، «مرگ بر صوفی» ، «مرگ بردرویش» و وقتی که ساکنین آن منازل یا مغازه ها این چیزهایی که بر در خانه هایشان نوشته شده را پاک کنند ، آنها را مورد هجوم و صدمه قرار می دهند حتی در یک مورد اقدام به آدمربایی کرده اند و یکی از درویشهای خرمشهری را ربودند و با اتومبیل به خارج از شهر بردند و به شدت مورد ضرب و جرح قرار دادند.
رادیو فردا – شهرام میریان : دو تن از درویشان بیمار در زندان اوین آقایان حمیدرضا مرادی سروستانی و مصطفی دانشجو وکیل زندانی به تازگی برای انجام معالجات به بیمارستان تجریش منتقل شدند ولی به گزارش سایت مجذوبان نور مأموران امنیتی – انتظامی ناگهان به این بیمارستان وارد شدند و قصد داشتند که این دو درویش بیمار را مجددا به زندان اوین انتقال بدهند.
دکتر سیدمصطفی آزمایش : بله ، عوامل ناجا و لباس شخصی در بیمارستان تجریش می خواستند با ارعاب و تهدید مانع ادامه بستری بودند آقایان مصطفی دانشجو و حمیدرضا مرادی سروستانی بشوند که البته این امر با اعتراض عمومی کادر بیمارستان اعم از اطبا و پرستاران و سایر بیماران مواجه شد و ماجرا را صورت جلسه کردند و بالاخره از بیمارستان بیرون رفتند. متأسفانه در شرایطی که اینها باید به بخش آنژیوگرافی مراکز درمانی – تخصصی منتقل شوند در همان بیمارستان تجریش هم اینها را آرام نمی گذارند.
رادیو فردا – شهرام میریان : پرسش آخر ، آقای آزمایش ! دو تن از درویشان در زندان عادل آباد شیراز هم از قرار معلوم هنوز موافقت نشده که انها برای درمان و معالجه راهی بیمارستان شوند ؟
دکتر سیدمصطفی آزمایش : بله ! در بند عبرت زندان عادل آباد شیراز یکی از دراویش محبوس و زندانی به نام آقای ابراهیم بهرامی دچار خونریزی کلیه شدند و متأسفانه مأموران بهداری گفته بودند ایشان باید تحت درمان سریع و فوری قرار بگیرد ولی مـتأسفانه مسئولان زندان در این زمینه همکاری بعمل نمی اورند و همین امر موجب وخیم تر شدن وضعیت زندانیان میشوند ، چنانچه در همان زندان عادل آباد شیراز آقای کسری نوری دچار عوارض آرتروز و بیماریهای مفصلی شدند و نیاز دارند که در بیمارستان بستری شوند. و به این خواست ایشان رسیدگی نمیشود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر