عملیات جنگ روانی علیه مدافعان حقوق بشر

دکتر سیدمصطفی آزمایش از فعالین حقوق بشر در پاریس می گوید که عده ای ناشناس به محل کار او دستبرد زده اند ، اما بجای دزدیدن اشیاء قیمتی تنها اسناد درون دفتر (کار) و کامپیوترش را دزدیده اند. 
  آقای آزمایش مسئول روابط بین الملل انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران است و عموما در راه انتشار اخبار مدافعان حقوق بشر با رسانه های فارسی زبان مصاحبه می کند.
او در مصاحبه با شهرام میریان از جزئیات دستبرد به محل کارش می گوید.

دکتر سیدمصطفی آزمایش : من در مسافرت بودم به من اطلاع دادند ، در دفتر کارم سرقتی صورت گرفته و پلیس سرگرم تحقیق است. روز دوشنبه دوم دیماه متوجه این سرقت شدیم و پیگیر این قضیه پلیس و کارآگاهان هستند و بیش از پیش مشخص میشود که چه چیزهایی کم و کسر است : یک سری مدارک و اسنادی که آنجا بود ، وسایل کامپیوتری و الکترونیکی که آنجا بود ، اینها نیست...
شهرام میریان (رادیو فردا) : آقای آزمایش ! پلیس و مأموران امنیتی تا بحال چه نظری درباره دستبرد به دفتر (کارتان) ارائه کرده اند؟
دکتر سیدمصطفی آزمایش : مأموران تجسس و تحقیق آمدند و چند ساعت هم آنجا بودند اما گفتند ما هیچگونه اثری پیدا نکردیم، و این کسانیکه آمدند حرفه ای بودند ، و دستکش دستشان بوده چون هیچ اثری باقی نمانده است ، اما اینها به دنبال پول و اشیاء قیمتی نمی گشتند ، از وضعیت زیر و رو کردن کاغذها و مدارک مشخص است که دنبال چیز مادی نبودند و دنبال مطالب دیگری می گشتند ، هنوز برای خود من هم مشخص نیست که دنبال چه چیزی بودند.
شهرام میریان (رادیو فردا) : آیا میشود این دستبرد به دفتر کار شما را به مثابه اخطار نسبت به فعالیتهای حقوق بشری شما قلمداد کرد ؟
دکتر سیدمصطفی آزمایش : پشت چنین عملیاتی همواره یک پیام جنگ روانی نهفته است.
شهرام میریان (رادیو فردا) : چطور شد که پس از گذشت پنج روز از این حادثه ، تازه امروز آنرا علنی کردید ؟
دکتر سیدمصطفی آزمایش : دلیل مشخصش این است که وقتمان با کارآگاهان پلیس و مأموران تجسس به همین مطالب مربوط به انگشت نگاری و ردیابی اختصاص پیدا کرد و بعد از آن به مرتب کردن دفتر کار و بعد تهیه لیستی از وسایل درهم شکسته شده یا مفقوده گذشت، البته تماس با پلیس برقرار است ، باید به آنها گزارش جامعی در همین زمینه داده شود. در عین حال هر چه زمان بیشتر می گذرد بیشتر نکات دقیقتری بدست می آوریم. تصادفا در این فاصله معلوم شد که در تهران هم یک اتفاق شبیه به این رخ داده ، لازم دیدیم که مسئله را به عرض افکار عمومی برسانیم.
شهرام میریان (رادیو فردا) : منظور شما آقای آزمایش حمله و دستبرد به منزل خانم نسرین ستوده در تهران است ؟
دکتر سیدمصطفی آزمایش : بله ! همزمانی این اتفاق با واقعه ای که در تهران اتفاق افتاده و آقای رضا خندان همسر خانم ستوده در فیس بوک خودشان منعکس کردند که در طول دو روز مسافرتی که در منزل نبودند و به سفر رفته بودند وقتی مراجعت کردند ، مشاهده کردند که منزلشان که در عین حال دفتر کار خانم نسرین ستوده هم هست ، مورد دستبرد قرار گرفته است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر