دستبرد و سرقت از دفتر کار مسئول روابط بین المللی انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در پاریس

تقارن زمانی حمله به دفتر کار مسئول روابط بین المللی انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران در شهر پاریس با هجوم به منزل خانم نسرین ستوده برنده جایزه حقوق بشر ساخاروف در تهران

روز دوشنبه گذشته دوم دیماه سال جاری دفتر کار دکتر سیدمصطفی آزمایش مسئول روابط "انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران"   در شهر پاریس پایتخت  فرانسه مورد دستبرد قرار گرفت. در اثنای این حادثه کلیه وسایل موجود در این دفتر  کاملا زیر و رو شد، و قسمتی از آنها شامل کامپویترها و  وسایل کامپیوتری و حافظه های کامپیوتری به همراه برخی اوراق و اسناد به سرقت رفت.
به دنبال حضور ماموران پلیس و کارشناسان اداره آگاهی و انگشت نگاری و تهیه عکس و جمع کردن نشانه های لازم برای ردگیری عوامل این حادثه صورتجلسه ای تنظیم شده و به ثبت رسید.
این اتفاق چندروز قبل پیش از یورش به منزل خانم نسرین ستوده برنده جایزه ساخاروف در ایران به وقوع پیوسته است و همزمانی این دوموضوع باهم جای تأمّل و دقت دارد. بخصوص پس از سفر هیاتی از پارلمان اروپا به تهران و ملاقات با خانم نسرین ستوده و آقای جعفرپناهی در سفارت یونان در تهران.
رضاخندان همسر خانم نسرین ستوده در این زمینه در صفحه فیس بوک خود نوشته است:
رضا خندان جمعه ۶ دی‌ ۱۳۹۲: دو ساعتی می شود که از یک سفر یک روزه برای شرکت در مجلس ختم یکی از اقوام که دو روز پیش بر اثر تصادف جان‌اش را از دست داده است, به خانه برگشته ایم. علاوه بر چهره ی و حشت زده ی بچه‌ها و خاله‌شان و درب شکسته ی آپارتمان این هم تصویر گوشه‌ای از یکی از اتاق هاست که این چنین شخم زده شده است. هنوز دقیقا نتوانسته ایم چیزهایی را که برده شده است را لیست کنیم. تقریبا هیچ چیز ارزشمندی در خانه نمانده است. این که این اتفاق چقدر با جنجال‌های اخیر مرتبط هست یا نه؟ اثبات‌اش بستگی به نیروی انتظامی و مامورین امنیتی و اراده ی آنها برای پیگیری موضوع و پیدا کردن عاملین این اتفاق دارد. همه می دانند نیروی انتظامی و اداره آگاهی و مدل به مدل نهادهای امنیتی و قضایی در این کشور آن قدر قدرت و اختیار دارند که ظرف ۴۸ ساعت عاملین را پیدا بکنند. ما منتظر می مانیم تا نتیجه ی اقدامات‌شان را اعلام کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر