تلاش برای ایجاد بلوای جدید علیه طریقت گنابادی توسط دفتر آیت الله مکارم شیرازی در قم


روز سه شنبه ۳ دیماه ۱۳۹۲خورشیدی دیداری در دفتر امام جمعه شهرستان گنابادی صورت گرفت.

در این دیدار که ساعت ۳۰ : ۸ صبح با حضور محمد اسماعیل صلاحی یکی از پیروان طریقت گنابادی با حجت الاسلام صادقی امام جمعه شهرستان گنابادیانجام شد ، طرفین به گفتگو با یکدیگر پیرامون طومار مجعول منسوب به اعلام برائت جمعی از پیروان طریقت گنابادی علیه قطب طریقت گنابادی پرداختند.

چندی پیش دکتر نورعلی تابنده قطب طریقت گنابادی ، در یکی از جلسات سخنرانی در تشریح واژه رحلت و شهادت سخنانی را ایراد نمود که این امر دستمایه ای شد تا عده ای با عنوان طلبه – بسیجی طوماری جعلی را با عنوان اعلان برائت جمعی از پیروان طریقت گنابادی نسبت به قطب این طریقت نزد یکی از مراجع تقلید حکومتی برند ، و ایشان ضمن تقدیر و قدردانی از این اقدام دور از شأن ، امضاکنندگان جعلی این طومار را مورد تشویق قرار دهند.

در جلسه ای که در دفتر امام جمعه شهرستان گناباد برگزار شد ، ضمن تماس با عوامل محرک در بر پاساختن چنین اقدام سخیف و شنیعی معلوم شد که اساسا چنین طوماری وجود خارجی ندارد و حتی امضاکنندگان آن نیز مجهول الهویه هستند.

تاکنون با تلاشها و پیگیری های صورت گرفته ، ردّی از چنین طومار ساختگی دیده نشده است.

از سوی دیگر اقدام برخی مراجع تقلید حکومتی نظیر آیت الله مکارم شیرازی در قم ، در تشویق و تهییج چنین حرکات خودسرانه ای موجبات شگفتی افکار عمومی را فراهم می آورد.

در این دیدار اقای محمداسماعیل صلاحی که خود از تحصیلات حوزوی برخوردار است با بیان آن که در سالهای پس از انقلاب همواره در تقویم رسمی سالیانه برای روز وفات حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) از واژه «رحلت» استفاده میشده و یکباره در تقویم قمری امسال از واژه «شهادت» استفاده شده را مورد استناد قرار داده و با استدلال آنکه اختلاف نظر در بکارگیری واژگان «رحلت» و «شهادت» موضوع ایراد سخنرانی قطب طریقت گنابادی بوده ، و عده ای فرصت طلب این اظهارات را دستمایه ای برای پاشیدن بذر کینه و دشمنی در جامعه کرده اند ، با امام جمعه گناباد به گفتگو پرداختند.

امید است که با پیگیری های صورت گرفته ، مسئولان اقدامات لازم در این زمینه را مبذول دارند تا جلوی چنین تحرکات خودسرانه ای گرفته شود.


از جانب دیگر در برابر اصرار آقای صلاحی دفتر آیت الله مکارم شیرازی در قم و دفتر امام جمعه گناباد از ارائه اصل متن امضاء شدهء طومار مجعول کذائی استنکاف ورزیدند. امری که محرز مینماید که چنین طوماری از اصل وجود خارجی ندارد و ادعای مدعیان وجود این به اصطلاح برائت نامه که با عنوان فقرای قدیمی سلسله گنابادی از آنان نام برده شده کذب محض است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر