وقتی دستگاه وابسته به محافل امنیتی مطبوعاتی اعتبار دفتر مکارم شیرازی را اسباب ملعبه خود قرار میدهند

اطلاعیه مطبوعاتی
انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران

به نظر میرسد که بحران دروغگویی در میان لایه های گوناگون جامعه ما باسرعت و وسعت زیاد درحال انتشار است چنان که اخیرا رئیس دیوان عدالت اداری دستگاه قضا نیز به صراحت عنوان کرده بود که ریاست جمهوری دوره های هفتم و هشتم دائما به مردم  دروغ میگفت.

بحث دروغگویی شاید بخودی خود جرم نباشد اما مسلما انحراف در عقیده و ایمان است اما درهرحال یکی از عواملی که از نظر شرع صفت عدالت را ساقط میکند دروغگویی است.
از جانب دیگر یکی از  لوازم  ضروری برای احراز عنوان مرجعیت، عدالت است و فقدان خصیصه عدالت عدم ظرفیت لازم را برای احراز مسند مرجعیت اثبات میکند.
اکنون به نظر میرسد که برخی از شیاطین انسی که مانند مارمولک ملبس به لباس عبا و عمامه شده اند درصدد اسقاط آیت الله مکارم شیرازی از مقام مرجعیت هستند زیرا دفتر ایشان را به صدور فتاوی مبتنی بر اخبار کذب و دروغ سوق میدهند و از این طریق درنظر دارند تا اعتبار آقای مکارم شیرازی را به عنوان یک مرجع صاحب فتوا در قم به فساد بکشانند.
نمونه مشخص این امر خبری است که ابتدا در سایت فرقه نیوز به بهانه مبارزه با تصوف و عرفان اسلامی جعل شد و سپس در سایتهای زنجیره ای وابسته به محافل امنیتی - مطبوعاتی مانند سایت منحرف و تکفیری و ضاله موسوم به "ندای انقلاب" انتشار یافت و براساس آن گفته شده بود که عده ای از دراویش قدیمی گنابادی با تهیه طوماری نسبت به قطب  سلسله گنابادی اظهار برائت کرده اند و در ادامه آن متنی منسوب به آقای مکارم شیرازی انتشار یافته بود که ایشان این امر سراسر کذب را سبب امتنان خاطر خود شمرده و دیگر صوفیان را نیز به چنین کاری دعوت کرده است.
این امر درحالی است که به طور قطع و یقین آقای مکارم شیرازی و دفتر ایشان هرگز چنین طوماری را دریافت و رویت نکرده و صرفا به گزارش دروغ سایت فرقه نیوز" استناد کرده اند.
فراموش نباید کرد که درسالهای گذشته گزارشهایی انتشار یافت که براساس آنها آقای مکارم شیرازی به دریافت رانت و سلطه بر تجارت شکر متهم شده بودند و ایشان بارها باصدور اعلامیه های متعدد این خبر را از بنیان کذب محص خوانده بودند. اکنون به نظر میرسد که موج جدیدی برای بدنام کردن آقای مکارم شیرازی از طریق به بازی گرفتن دفتر ایشان درجهت انتشار اخبار دروغ و تایید آنها و صدور فتوا درباره آنها در داخل کشور به راه افتاده است!
"انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران" از گردانندگان و منسوبان و مسئولان دفتر آقای مکارم شیرازی انتظار دارد تا با انجام اقدامهای لازم به رفع شبهه نسبت تایید اخبار دروغ و کذب سایتهای "مطبوعاتی - امنیتی" وابسته به فرقه های تکفیری از قبیل فرقه نیوز و ادیان نیوز و ادیان نت و دیده بان و ... اقدام لازم را به عمل آورند، و با این اقدام عاجلانه سروته این توطئه سیاه شیطانی بیسروته را در اسرع وقت به هم آورند تا ماجرا به طریق داهیان و عاقلانه ختم به خیر شود. در غیر این صورت لازم می آید که برای روشنگری افکار عمومی نسبت به کم و کیف و عمق و طول و عرض و حقیقت ماجرا،  اطلاعات جامعتر و کاملتری درباره به بازی گرفتن اعتبار آقای مکارم شیرازی از طریق تزریق اخبار دروغ به دفتر ایشان و خود ایشان انتشار  یابد.
انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران
برلین، واشنگتن، تورنتو
شاخه نوردیک- اسلو
دوشنبه نهم دیماه نود و دو خورشیدی

ضمیمه : خبر مجعول و کذب فرقه نیوز / ندای انقلاب درباره وجود یک طومار موهوم و معدوم و گرفتن استفتا درباره آن از دفتر مکارم شیرازی و انتشار آن در سایت کذایی موسوم به فرقه نیوز به تاریخ چهارشنبه چهارم دیماه نود و دو و همزمان در سایت کذایی تکفیری موسوم به ندای انقلاب:
تبریک آیت‌الله مکارم به دراویشی که از"قطب منحرفشان" اعلام برائت کردند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۸
کد مطلب: ۱۱۷۵۵۰
ما نسبت به اقدامی که درباره برائت جستن از کسی که به ساحت مقام حضرت زهرا سلام الله علیها جسارت کرده انجام داده اید به شما تبریک می گوییم و از شما تشکر می کنیم؛ امیدواریم بقیه نیز این راه شما را بپیمایند.
به گزارش "ندای انقلاب"،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی، معظم‌له در واکنش به نامه جمعی از دراویش که از قطب منحرفشان به دلیل اهانت به ساحت حضرت زهرا(س) اعلام برائت کرده بودند جوابیه‌ای صادر نمودند.

در نامه جمعی از دراویش گنابادی خطاب به آیت‌الله مکارم شیرازی چنین آمده است: «انتشار جسارت ناباورانه سرسلسله نعمة الهى گنابادى به ساحت مقدس حضرت ام ابيها فاطمه زهرا سيده بانوان عالم عليها السلام كه با شِگِرد "گفتن شهادت حضرت زهرا مقام شهيد را بى ارزش مي‌كند، حضرت زهرا رحلت كرده" موجب خشم و اندوه هر مسلمان متعهد است. جمعى از فقراى گنابادى، برائت جوئى از نورعلى گنابادى معروف به مجذوبعلى عضوگروهك نهضت آزادى كه زمانش سرآمده را وظيفه فقرى خوددانسته. اميدداريم ديگر اخوان، شرافت شيعه بودن را كه اقطاب سلسله برآن فخر داشتند فداى تعصب بى‌جا ننمايند. فقراى قديمى كه زمان حضرت صالح عليشاه و حضرت رضا عليشاه را درك كرده‌اند مي‌دانند نورعلى داراى انحرافات اعتقادى مي باشد حتى حضرت رضا عليشاه با ورود نامبرده به حسينيه،مجلس را ترك مى‌كردند.»

آیت‌الله مکارم شیرازی در پاسخ به نامه دراویش مذکور ضمن تبریک به آنها چنین مرقوم فرموده‌اند: ما نسبت به اقدامی که درباره برائت جستن از کسی که به ساحت مقام حضرت زهرا سلام الله علیها جسارت کرده، انجام داده‌اید به شما تبریک می گوییم و از شما تشکر می کنیم؛ امیدواریم بقیه نیز این راه شما را بپیمایند.

شایان ذکر است قطب دراویش که پس از اهانت به ساحت حضرت زهرا(س) به‌شدت از سوی هم‌سلکان خود تحت فشار قرار گرفته، به منظور توجیه انحرافاتش و کاستن از فشارهای مزبور اخیرا طی سخنانی تعجب برانگیز اظهار داشته است: همه اعتقادات متصل به دین نیستند، مثلا گروهی تولد پیامبر(ص) را هفدهم ربیع الاول بیان کردند و گروهی دیگر گفته‌اند پیامبر(ص) دوازدهم ربیع الاول به دنیا آمده است و در کافی جور دیگر، شما هر جور تصور کنید فرقی نمی‌کند نه عظمت پیامبر(ص) کم می‌شود و نه عظمت پیامبر(ص)زیاد می شود.

امامان معصوم مقامشان از شهید بالاتر است، چرا به خاطر یک لغت شهید سروصدا بلند می‌کنید اینها تعصب و جاهلیت است که بشر و مسلمین را به گرفتاری مبتلا کرده است،این موارد ربطی به دین ندارد مثل اختلاف در تولد پیامبر(ص) است!
اگر در این موارد اختلافی وجود داشته باشد، اشکال ندارد چون مثل مسائل تاریخی است و اصلا به دین و ایمان ربط ندارد!هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر