اعتراض به حصر خانگی رهبران مخالفان و وضعیت وخیم زندانیان سیاسی منجمله دراویش

اعتراضهای به حصر خانگی میرحسین موسوی ، مهدی کروبی و زهرا نورد در خارج از ایران ادامه دارد.  
 انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران ، شنبه شب نهم آذرماه با برپایی راهپیمایی اعتراضی در اشتوتگارد آلمان ، از جمهوری اسلامی ایران خواست زندانیان سیاسی – عقیدتی از جمله رهبران مخالفان حکومت در ایران را آزاد بکنند.
دکتر سیدمصطفی آزمایش مدیرمسئول روابط بین الملل انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران در گفتگو با شهرام میریان از رادیو فردا می گوید :
انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران مدتهاست آکسیون های خیابانی متعددی براه انداخته برای اینکه افکار عمومی بین المللی را نسبت به وضعیت نابسامان دراویش و کسانیکه بدلیل دانشتن عقاید متفاوت ناعادلانه دستگیر شده اند و به زندان افتاده اند ، آگاه کند. و بخصوص در مورد حصر مستمر آقای کروبی و آقای موسوی و خانم رهنورد و سایر زندانیان سیاسی.
شهرام میریان ، رادیو فردا : برپایه فراخوان این حرکت همبستگی شرکت کنندگان در این حرکت ماسک هایی را بر چهره دارند که تصاویری از آقایان موسوی و کروبی بر روی ان نقش بسته.
دکتر سیدمصطفی آزمایش : اشخاصی که حضور دارند و مردم ماسکهای آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد را زدند برای اینکه بگویند ، دوستان جامعه بشری خودشان را با آنها همدل و یگانه احساس می کنند. آنها تنها نیستند ؛ مردم آگاه میشوند نسبت به وضعیت نابسامان عموم زندانیان سیاسی در ایران منجمله آقای کروبی و موسوی و خانم رهنورد همچنین دراویش زندانی.
شهرام میریان ، رادیو فردا : صحبت از دراویش زندانی کردید؛ حال که شما در این تظاهرات در شهر اشتوتگارد حضور دارید بگویید که وضع دراویش زندانی در زندان اوین و دیگر زندانها چگونه است ؟
دکتر سیدمصطفی آزمایش : متأسفانه دراویش بدلیل نابسامانی ای که در زندان با آن مواجه هستند دچار بیماریهای بسیار خطرناک شدند ، نیاز به عمل جراحی دارند؛ ولی بشرایط انها رسیدگی نمیشود بخصوص آقای مرادی سروستانی و آقای مصطفی دانشجو در زندان اوین و آقای کسری نوری در زندان وکیل آباد شیراز در شرایط بسیار بدی قرار دارند و باید هرچه زودتر از زندان آزاد شوند و به میان خانواده شان بازگردند و تحت عمل جراحی قرار گیرند تا شرایط از این وخیم تر نشود. و البته اگر به وضعیت اینها رسیدگی عادلانه نشود ، انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر به این آکسیون هایی که در سراسر شهرهای اروپا با گسترش هرچه فراتر ادامه خواهد داد.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر