ظلم و سرکوب سازمان یافته حاصل عملکرد دستگاه قضایی در ایران امروز است

تشدید وخامت حال دراویش زندانی دربندهای زندان وکیل آباد شیراز و زندان اوین در شرایطی ادامه دارد که اخیرا تعداد دیگری از دراویش شهرستان کوار به اتهام واهی و بی اساسِ  "مشارکت در گروه تروریستی و جمع اوری سلاح به قصد محاربه با خدا" توسط دادگاه انقلاب شیراز به محاکمه فراخوانده شده اند!!


اززمان برروی کارآمدن دولت یازدهم دکترحسن روحانی و ایجاد نهاد جدیدی در ریاست جمهوری به عنوان "دستیاری رئیس جمهور در امور مربوط به اقلیتهای قومی و دینی" به مسئولیت "علی یونسی"، سرکوب سیستماتیک دراویش مانند سایر اقلیتهای مذهبی با استفاده از اهرم قوه قضائیه - دستگاه های امنیتی شدت بیسابقه ای به خود گرفته است
مدیران سایت مجذوبان هنوز در زندان به سرمیبرند. شرایط غیر بهداشتی زندانها و قرارگرفتن در سلولهای انفرادی بدون نور و بدون فریادرس احوال سلامتی زندانیان را شدیدا به مخاطره انداخته و آقایان مرادی سروستانی و مصطفی دانشجو درمعرض خطرات جسمی بسیار جدی قرارگرفته اند.
آخرین اخباررسیده اززندان اوین حکایت ازآن دارد که جان آقای حمیدرضامرادی سروستانی درخطر است و درحالی که او نیاز به عمل جراحی قلب در بیمارستان تجریش دارد، پزشکان این عمل را به بعد از آنژیوگرافی موکول نموده اند زیرا به علت گرفتگی پیشرفته عروق و شریانها خطر انسداد منجر به فوت درحین عمل بسیار زیاد است. مسئولیت مستقیم این وضعیت ناگوار برای آقای حمیدرضامرادی سروستانی فعال حقوق بشر و مدیرسایت مجذوبان نور قساوت قلب قاضی صلواتی و زندانبانان و نهادهای امنیتی - قضایی عهده دار مدیریت بندسیاسی زندان اوین میباشد.
تعویق عمل جراحی حمید مرادی به دلیل مناسب نبودن وضعیت قلب وی
صبح روز سه شنبه,28 آبان پزشک جراح حمیدرضا مرادی سروستانی با مشاوره دکتر متخصص قلب به دلیل نامساعد دانستن وضعیت قلبی وی برای جراحی، وقت عمل عروق را به پس از رفع
مشکل قلبی وی موکول کرد.حمیدرضا مرادی سروستانی که پیش از این قرار بود روز چهارشنبه ۲۹ آبان به علت گرفتگی عروق منتهی به پا تحت عمل جراحی قرار گیرد، به علت نامناسب دانستن وضعیت قلبی وی توسط پزشک مشاور، عمل وی به پس از رفع مشکل قلبی وی موکول شد

پزشک مشاور قلب با توجه به اسکن جدید قلب وضعیت قلب وی را برای عمل مناسب ندانست و انجام انژیوگرافی را قبل از عمل عروق منتهی به پا ضروری دانست. به همین دلیل تعویض بیمارستان محل درمان برای وی برای انجام آنژیوگرافی ضروری است که باید دید مسئولین قضایی زندان با ادامه درمان در بیمارستان دیگر یا ترخیص وی و بازگشت به زندان چه تصمیمی می‌گیرد.

یک روز پیش از آن، پزشکی قانونی بیمارستان شهدای تجریش، خواستار اخذ رضایت از حمیدرضا مرادی، زندانی بند ۳۵۰ اوین، برای عمل جراحی شد و خونریزی، عفونت، شک، قطع عضو و حتی فوت از جمله مواردی بود که در این رضایت نامه به عنوان عوارض جراحی برشمرده شده است.

حمید رضا مرادی که به گرفتگی شدید عروق مبتلاست به دلیل تاخیر یک ساله در درمان و نگه داری در شرایط نامناسب که با دخالت افراد غیر مسئول و دستور قاضی صلواتی صورت گرفته در حال حاضر انجام عمل جراحی عروق برای وی ضروی است که به گفته پزشکان این جراحی ریسک بالایی دارد
روزه داری برای سلامتی وکلای بیمارهمراهی زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین با دراویش گنابادی
طیف‌های مختلف زندانیان سیاسی و عقیدتی بند ۳۵۰ زندان اوین همراه با دراویش گنابادی برای سلامت حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو دست به دعا برداشته اند.
خبرگزاری مجذوبان نور به نقل از  گزارش خبرنگار کلمه در این زمینه مینویسد: بدنبال اعلام ۵ روز روزه دراویش گنابادی که در راستای نیایش برای بهبود وضعیت ۲ تن از دراویش بیمار بستری در بیمارستان که در آستانه عمل جراحی قرار دارند صورت گرفته، عده‌ای از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ با دراویش همراهی کردند.
۶ تن از دراویش گنابادی از روز شنبه دست به دعا برداشتند تا عمل خطرناکی که قرار است بر روی شریان عروق حمیدرضا مرادی صورت گیرد با موفقیت انجام شود عده‌ای از زندانیان سیاسی و عقیدتی از جمله مسیحیان بند ۳۵۰ دست به دعا و روزه برداشته و برای موفقیت عمل جراحی حمیدرضا مرادی و بهبود شرایط جسمانی او دعا کردند.
همچنین عده‌ای دیگری از زندانیان سیاسی به پشتیبانی از دراویش روزه دار اعلام کردند تا روز چهارشنبه اقدام به گرفتن روزه خواهند کرد و برای سلامتی حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو دست به دعا خواهند برداشت.
بیماری حمیدرضا مرادی که ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است به علت تعلل در اعزام به بیمارستان، به وخامت گراییده و قرار است عمل سخت پیوند شریان عروق برای وی انجام شود.
مصطفی دانشجو نیز که به بیماری ریوی حاد و قلبی مبتلاست در مرحله آزمایش های پیش از درمان قرا دارد و طی روزهای اخیر در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت درمانی حمیدرضا مرادی، تخت بیمارستان را ترک و با حال وخیم به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگشته بود. این زندانی سیاسی هم که به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم است هم اکنون به همراه حمید رضا مرادی دربیمارستان شهدای تجریش بستری

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر