فعالیتهای بسیار خطرناک دستگاه های موازی "اطلاعاتی- امنیتی" برعلیه شهروندان دگرباور

مراکز "منحرف و فتنه انگیز" وابسته به دهلیزهای موازی امنیتی - اطلاعاتی وابسته به سازمان "اطلاعات سپاه - بسیج"  - تحت مجموعه مرکزی موسوم به "قرارگاه پدافندی عمار"-  دست به فعالیتهای بسیار خطرناک جدیدی برعلیه شهروندان دگر باور  ایرانی زده اند. امری که عواقب وخیمی از قبیل آدم ربایی و ضرب و جرح و ترور و قتل شهروندان بیگناه و تکرار فجایع سیاه و خونبار سالهای گذشته  را میتواند در پی داشته باشد.

به دنبال ربایش و ترور جنایتکارانه و بیرحمانه یکی از شهروندان بندرعباسی  به نام آقای "عطاء الله رضوانی" از  هموطنان ایرانی پیرو "بهائیت"،  فضای جامعه دچار التهاب و اضطراب شده و سایه سیاه قتلهای زنجیره ای سالهای گذشته برسر شهرها و روستاهای ایران سنگینی میکند.http://www.radiofarda.com/content/f8-bahayi-killed-in-bandarabbas/25086806.html
نگاهی به ریشه های این ترور
سایتهای موسوم به"زنجیره ای - پوششی" وابسته به "موسسه راهبردی دیده بان/ مرکز مقابله با جبهه معارض جمهوری اسلامی ایران" و "سپاه سایبری بسیج تحت مجموعه قرارگاه جنگ نرم موسسه ادیان و فرق در قم" در هماهنگی با لایه های بسیار افراطی مستقر در"دایره ادیان و مذاهب" وزارت اطلاعات  اخیرا اقدام به انتشار دو مجموعه جدید کرده است. این دو مجموعه تخریبی به صورت دو "سی دی" تولید شده و با تبلیغات بسیار زیاد و بطور مجانی در کوچه ها و خیابانها و راهروهای متروها و ایستگاه های اتوبوسها و... در کلانشهرها توزیع میشود. یکی از این "سی دی"ها حاوی مطالبی برعلیه تصوف و سایر مکاتب فرهنگی و مشتمل بر تخریب چهره های بین المللی مانند دالایی لاما است. "سی دی" دوم  شامل مطالبی برعلیه شهروندان بهائی در کنار موضوعی زیر نام "مهدویت" (به روایت پیروان کهنه کار انجمن حجتیه میباشد. همراه با این "سی دی" کتابی نیز در موضوع "مهدویت و نقد بهائیت" با عنوان "نگین آفرینش" انتشار یافته است که همان الگوی تخریبی را دنبال مینماید.
همچنین مراکز مزبور در قم به جذب طلاب تازه کار  روی اورده و گروه های تبلیغی متعددی را سامان داده و در دسته های سازمانیافته به اقصا نقاط کشور گسیل میدارند تا با خطابه ها و خطبه های خود از منابر مساجد، توده های عوام را برعلیه پیروان بهائیت زیر شستشوی مغزی بگیرند و آنها را برعلیه شهروندان دگرباور تحریک نموده و به انجام جنایتهای خطرناک سوق دهند.
درعین حال سایتهایی "پوششی - اطلاعاتی" مانند "ادیان نت" (     www.adyannet.com)، "ادیان نیوز"   www.adyannews.com، "فرقه نیوز"www.ferghenews.com، "دیده بان"www.didehbancenter.com، "بولتن نیوز" www.bultannes.com، "ندای انقلاب"  www.nedayeenghelab.com، "رجا نیوز"www.rajanews.com، "رسانیوز" www.rasanews.ir... تحت مسئولیت قرارگاه مرکزی "عمار" به ریاست "مهدی طائب"(برادر حسین طائب رئیس اطلاعات بسیج) و وابسته به سایت اینترنتی "عماریون"http://www.ammariyon.ir/  و  www.ammaarha.com/   به طور سیستماتیک و بلاانقطاع برعلیه  به مسموم کردن  فضای رسانه ای و عرصه سایبری برعلیه پیروان مکتب "درویشی" و پیروان سایر مکاتب عرفانی فعالیت میکنند و بخصوص "مرکز ادیان و فرق در قم" دست در دست مرکزی موسوم به "موسسه بهداشت معنوی"!! تخریب و سرکوب جریان مشهور به "عرفان حلقه" را وجهه همت خود قرار داده و با برگزاری نشستهای فرمایشی و تحت اجبار و فشار، برخی از پیروان مکتب "عرفان حلقه" را وادار به تظاهر به برائت از باورهای خود مینمایند.
سایت"دیده بان" با انتشار گفتگویی با آخوندی به اسم مدنی جنابذی المشهور به "ناشر الاسلام"(!!!) دوباره به جوسازی برعلیه دراویش پیرو طریقت گنابادی مبادرت ورزیده است. این گفتگوی آکنده از عقده های حقارت و نگون بختی در سایت موسوم به "فرقه نیوز" بازپخش شده است. یادآوری میکنیم که "مدنی جنابذی" در گفتگویی با نشریه "جوان" ارگان سپاه پاسداران، دراویش را به "موشهای خانگی" تشبیه کرده بود که باید با استفاده از سمّ مهلک به حیات آنها پایان داد

ضمیمه
به ضمیمه شمه ای از فعالیتهای سایبری - رسانه ای سایتهای ضالّ مضلّ ذلیل را به نظر خوانندگان عزیز میرسانیم:
انتشار کتاب «نگین آفرینش 2»در موضوع مهدویت و نقد بهائیت
۱۳۹۲ سه شنبه ۲۹ مرداد
در راستای تبیین مبانی و اهداف فرقه های نوظهوری که با کمک برخی معاندین جمهوری اسلامی ایران انجام می شود خبرگزاری مهر برآن شد تا با استفاده از کارشناسان مؤسسه راهبردی دیده‌بان(مرکز مقابله با جبهه معارض جمهوری اسلامی ایران) ابعادی از اقدامات این گروه ها را مورد بررسی قرار دهد.
به گزارش فرقه نیوز به نقل از مؤسسه راهبردی دیده‌بان،مدیر گروه ادیان و فرق مؤسسه راهبردی دیده‌بان با تشریح ترفندهای بهائیت برای نفوذ در جامعه ایران، حسن معاشرت پیروان این فرقه ضاله را یکی از دستورات تشکیلات بهائیت برای جذب افراد خواند و گفت: در بسیاری از موارد تشابه زیادی بین فرقه بهائیت و منافقین وجود دارد و اگر رؤسای تشکیلات دستور دهند تروری انجام شود با کمال میل انجام می‌دهند.
امیر سالاروند مدیر گروه ادیان و فرق مؤسسه راهبردی دیده‌بان در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد فعالیت فرقه ضاله بهائیت گفت: تبلیغات در بهائیت از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است به گونه ای که اگر تبلیغ را از این تشکیلات جدا کنید رگ حیات بهائیت خشکیده می شوند. به طور مثال در پیام بیت‌العدل در 26 ژوئن سال 2006، شدیداً تاکید به تبلیغ شده و تا آنجا پیش رفته که به اعضای بهائی گوشزد می‌کند «...اگر در تبلیغ سستی کنید رگ حیات تشکیلات قطع می‌شود در هر صورت باید تبلیغ کرد ولی با سیاست، اگر تبلیغ آشکار ممکن نشد در پنهان به جذب بپردازید...»
محیط های مورد تأکید بهائیت برای تبلیغ
وی افزود: شیوه های تبلیغی تشکیلات بهائیت بر اساس تمام تجارب جهانی آنها انجام می گیرد و آنها بر اساس قشرشناسی و متناسب با هر فرد و هر تفکر امر تبلیغات را در پیش می گیرند. روش های تبیلغی بهائیت به این شکل است: محیط کاری، سیر آموزش‌های تبلیغی، آداب اجتماعی، فعالیت روستائی، فعالیت‌های توسعه اجتماعی با رویکرد تبلیغی، دوست‌یابی، تیم‌های ورزشی، دانشجویان، ایجاد سازمان‌های مردم‌نهاد(NGO)، همسایه‌ها، گزارش‌نویسی یا وقایع اتفاقیه توسط اعضاء.
وی تأکید کرد: روش تبلیغ در بهائیت بیشتر در محیط های کاری و در پایگاههای اجتماعی صورت می گیرد و آنها بیشتر با افرادی که از نظر اعتقادات دینی سست و ضعیف هستند ارتباط می گیرند و با برخورد اخلاق حسنه که در بهائیت یک دستور تشکیلاتی است ارتباط دوستانه را کلید می زنند. نوک تیز پیکان تبلیغ بهائیت آداب اجتماعی و ارتباط دوستانه در جامعه است. آنها با روابط دوستانه‌ای که ایجاد می کنند اعتماد افراد را که آگاهی کمتری نسبت به مسائل دینی دارند به خود جلب می‌کنند و بعد با این روابط کم‌کم ایراداتی که جامعه نسبت به آموزه‌های بهائیت وارد نموده است را با توجیهاتی پاسخ می‌دهند.
روش بهائیت برای نفوذ در روستاهای کشور/ حضور فعال در مشارکت های شهری
سالاروند به فعالیتهای تبلیغی بهائیت در روستاهای ایران اشاره کرد و گفت: در استانهای مرزی و دیگر شهرستان‌ها، ردپای مبلغین بهائی به چشم می خورد. از آنجا که روستائیان نسبت به آموزه های دینی از تعصب بیشتری برخوردارند، مبلغین بهائیت با تدبیر بیشتری عمل می‌کنند یعنی در بدو ورود به آنها خدمات می‌دهند و بعد وارد گفتگوی سطحی با آنها می‌شوند و بعد که ارتباط دوستانه‌تری را با آنها بر‌قرار کردند، عقاید خود را در پس شبهات دینی به آنها القا می‌کنند و از آنجا که قشر روستایی جهت برطرف نمودن شبهات خود دسترسی به روحانیت، کتاب و یا رسانه‌ای مطمئن ندارد، مجبور به خواندن کتبی می شوند که توسط مبلغین بهائی در اختیار آنها گذاشته شده است.
وی افزود: بهائیت به تمام فضاهای تبلیغی خود به صورت کمی و کیفی نگاه می کند و عمدتا در شهرستانها، روستاها، دانشگاه، سینما و پارکها فعالیت دارند. تشکیلات بهائیت شاید در دانشگاه بتواند یک نفر را جذب و در فعالیت‌های حقوق بشری و یا سیاسی در ضدیت با نظام درآورد که این امر ارزشش از جذب افراد در روستاها برایشان بیشتر است. یکی دیگر از فضاهایی که بهائیت بر آن انگشت گذاشته است، ورود به تیمهای ورزشی و باشگاهی است؛ باشگاه‌های ورزشی، از مهم‌ترین مکان‌ها برای نفوذ در میان جوانان می‌باشد. تفاوت این نوع فعالیت با فعالیت دوست‌یابی در نحوه و اجراءآن می‌باشد. در دوست‌یابی محور تبلیغ، «فرد با فرد» است، ولی در محافل ورزشی سعی تشکیلات فرقه بر این است، تا با نفوذ افراد بهائی در یک تیم یا یک ورزشگاه، محل خاصی را تبدیل به پایگاه تبلیغ بهائیت کنند.
این کارشناس فرق و ادیان اعلام کرد: یکی از دستورات تشکیلاتی برای پیروان بهائیت در ارتباط با همسایگان است و برای آنها مسلمان و غیرمسلمان فرقی نمی کند و از بین همه افراد با هر دینی دست به جذب می‌زنند. یکی دیگر از فعالیتهای اجتماعی آنها حضور فعال در مشارکتهای شهری است تا در محل‌های سکونت خود نقش آفرین باشند. در این قبیل امور، از مبلغین بهائیت خواسته می‌شود، برای آنکه وجهه اجتماعی مؤثری در محل خود پیدا کنند اقداماتی از قبیل ذیل را در دستور کار خود قرار دهند: مشارکت فعال در امور محله در طی درخواست از شهرداری های هر منطقه، جهت تهیه سطل‌های زباله و یا گُل‌کاری کوچه ها و خیابان ها و از این قبیل فعالیت ها که توسط افراد فرقه در مناطق مختلف کشور صورت می گیرد، تهیه بروشور برای حفاظت محیط زیست و ضرورت محافظت از آن و توزیع در سطح شهر، بازسازی مناطق بهایی نشین.
وی تأکید کرد: فعالیت‌های توسعه در محله و کوچه، باعث جلب توجه همسایگان شده و تصویری مطلوب از فرد در ذهن همسایه‌ها پدید می‌آورد. مبلغین بهائیت در این مرحله از بروشورهای مخصوص خود استفاده می کنند. و در نتیجه، مرحله اول ارتباط، مرحله دوم اعتماد و در نهایت آشناسازی و تبلیغ مستقیم آغاز می‌شود. فعالیت در حوزه پارک‌ها و سینماها، فعالیتی مکمل شناخته می‌شود که در کنار فعالیت‌های دیگر در جهت تکمیل آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تجربه فعالیت بهائیان در پارک‌ها نشان داده است که از هر 20 نفر سوژه هدف، تنها یک نفر جذب کامل شده و دورۀ «طرح روحی» را می‌گذراند. زیرا درجه اعتماد و عمق دوستی، در پارک‌ها به کندی پیش می‌رود و به جهت ایراد شبهات مناسب می‌باشد.
علل گرایش برخی از افراد جامعه ایران به تشکیلات بهائیت/ حمایت از افراد بی خانمان و تربیت آنها به عنوان مبلغ بهائیت
سالاروند در تشریح علل گرایش برخی از افراد جامعه ایران به تشکیلات بهائیت گفت: عدم آگاهی، دین گریزی، سستی در باورهای دینی، رفع مشکلات مالی، سوء استفاده افراد و... است به این معنی که برخی برای گرفتن اقامت در خارج، یا ارتباط جنسی آزاد و یا رفع مشکلات مالی جذب بهائیت می شوند. بهائیت با جمع آوری افراد بی خانمان به آنها امکانات زندگی می دهد و پس از مدتی به عنوان مبلغ به دل جامعه می فرستد.
وی تأکید کرد: NGO یکی از بهترین بسترهای پوششی برای فعالیت تشکلات بهائیت است. فعالیت‌های بهائیان در قالب این قبیل سازمان‌ها، پوششی مناسب برای تمامی فعالیت‌هایِ دیگر تبلیغیشان است. فعالیت‌های تبلیغی و جذبی، فعالیت‌های توسعه اجتماعی و اقتصادی می‌تواند در این قالب ساماندهی شود. در واقع بستر چنین سازمان‌هایی ظرفیت مناسب و ایده آلی برای فعالیت‌های جامعۀ بهائی است. برخی از فعالیت های این بخش: تهیه و پخش بروشورهای مختلف در جامعۀ هدف، تشکیل کلاس‌های سوادآموزی از طریق NGO و در لوای این پوشش تبلیغ آموزه های فرقه. از این دست NGOها در بسیاری از نقاط مختلف کشور تشکیل شده و مشغول به فعالیت های خود هستند.
وی افزود: یا با راه اندازی مهد کودک به ویژه مهد کودک های استثنایی که جذابیت و توجه بیشتری ایجاد می کند، دست به جذب می زنند و یا مراکزی برای افراد بی سرپرست و کودکان خیابانی راه اندازی می کنند و وقتی این افراد را تحت پوشش خود قرار دادند  پس از چند سال به عنوان یک مبلغ  به جامعه می فرستند. این تشکیلات به صراحت اذعان نموده است که هدف اصلی از این امر، ایجاد پایگاه‌های دائمی و مستحکم می‌باشد تا بعد از مدت نسبتاً طولانی به فعالیت تبلیغی مؤثری تبدیل شود. جامعۀ بهائی از اینگونه تبلیغ، ثمرات بسیاری دیده ‌است و همواره آن را مد نظر قرار داده است.
طرح برنامه جامعۀ بهائی در یکی از شهرستان‌ها
این کارشناس تصریح کرد: در طرح برنامه جامعۀ بهائی، در یکی از شهرستان‌ها آمده است: «چون این کودکان نیازمند محبت هستند از طریق «یکپارچگی» و «وحدت»، می‌توان داخل قلب آنها نفوذ کرد و خانواده‌های آنها را تقدیم حضرت بهاء‌الله نمود و سپس آنها را به گروه‌های مطالعه، بعد از مدت طولانی دعوت نمود.»
وی میزان تراکم جمعیتی بهائیت در تهران را در نقاط حاشیه تهران پررنگ تر اعلام کرد و در تشریح راهکارهای مقابله با بهائیت گفت: مهمترین مسئله ای که مانع خروج افراد از تشکیلات بهائیت می شود، اقدامات هیئت صیانت در تشکیلاتِ بهائیت است که وظیفه این هیئت کنترل دائمی وضعیت قبل، حال و آینده افراد فرقه بهائیت است. این هیئت می‌بایست ارتباطات افراد بهائی را به طور مداوم بررسی کند تا مشخص شود آیا نسبت به معتقدات فرقه دگر‌اندیش بوده یا مطیع محض هستند؟ میزان وابستگی و تعلقشان به فرقه بهائیت چگونه است؟ با بیانی ساده می‌توان گفت کارکرد اصلی هیئت صیانت، حفظ افراد در درون ساختار تشکیلات است.
سالاروند یادآور شد: خاطرات نجات‌یافتگان بهائیت نشان می‌دهد اگر فردی بخواهد مستقل و خارج از چارت تشکیلات از خود قدرت تصمیم‌گیری، به خرج دهد فوراً و به انواع مختلف سرکوب می‌شود. در وهله اول نسبت به فرد خاطی و طغیان گر، وی را سلبِ نسبت کرده و سعی می‌کنند تا فرد کاملاً احساس تنهائی و بی کسی کند، تا دیگر قادر نباشد اقدامی انجام دهد و در نهایت مجبور شود زیر سلطه تشکیلات قرار گیرد حتی بعد از اینکه فردی از بهائیت جدا شد، باز هم محافل وی را رها نمی‌کنند. به اشکال مختلف تهدید، تطمیع و‌... سعی می‌کنند وی را دوباره جذب کنند. این افراد همواره در مظان تنش و حوادث هستند. نجات‌‌یافتگان شهادت می‌دهند اصلاً بدین شکل نیست که محفل، امید خود را از دست بدهد.
ضرورت حمایت مادی و معنوی از نجات یافتگان
وی افزود: به نظر تشکیلات، جذب هر نجات‌یافته حتی بعداز سالهای زیادی که فرد از تشکیلات جدا شده، برای بهائیت کارائی دارد. محافل در برهه‌های زمانی خاص این موضوع را به شدت دنبال می‌کنند. در بسیاری از موارد تشابه زیادی بین فرقه بهائیت و فرقه منافقین وجود دارد. اگر رؤسای تشکیلات دستور دهند تروری انجام شود با کمال میل انجام می‌دهند. فعالیت های شبانه روزی و زیره زربین قرار دادن هیئت صیانت از یک طرف و ترس از اقدامات تهدید آمیز این هیئت از طرف دیگری باعث شده تا افرادی که تمایل به جدایی از فرقه بهائیت را دارند، قادر به جدایی و رهایی از تشکیلات منحوس بهائیت نباشند این افراد نیاز به حمایتهای مادی و معنوی دارند و نیاز است که شرایطی مهیا شود که این افراد تحت حمایتهای دولتی قرار گیرند.
این پژوهشگر افزود: از طرفی فرد پس از آگاهی نسبت به تشکیلات بهائیت و جدا شدن از این فرقه با برخورد سرد مسلمانان مواجه می شود و جامعه هنوز او را به دید یک فرد بهائی می نگرد که ما باید جامعه را نسبت به این مسئله آگاه کنیم. مقام معظم رهبری در سخنانشان اشاره به این مسئله دارند که برای مقابله با جنگ نرم هر شیوه ای را که دشمن استفاده می کند از همان روش جهت مقابله با آنها بهره بگیرید پس وقتی بهائیت آداب اجتماعی و دوستی و رفاقت را سرلوحه کار تبلیغ خود قرار می دهد چرا ما اینگونه عمل نکنیم در حالیکه امام صادق(ع) می فرماید: هل الدین الا الحب.
هشدار نسبت به نفوذ برخی عوامل بهائی در ارگانهای رسمی کشور

سالاروند با اشاره به نمونه هایی، از نفوذ برخی افراد بهائی در ارگانهای رسمی کشور اظهار تأسف کرد و در تشریح روشهای مقابله با بهائیت گفت: همانطور که تبلیغات مثبت برای بهائیت اهمیت دارد به اذعان خود این تشکیلات تبلیغ منفی هم برایشان تبعات سنگین دارد اما ما متأسفانه از افراد جدا شده از بهائیت اصلا استفاده نمی کنیم و در واقع عملیات روانی ما ضعیف است. ما بسیاری از جدا شدگان از بهائیت را داریم که فقط یکی دو نفر از آنها رسانه ای شدند در حالیکه مثلا آقای قادری که از تشکیلات بهائیت جدا شد یکی از معتمدن تشکیلات بهائیت در ایران بود که رسانه ها از این فرصت برای رسوایی فرقه ضاله بهائیت استفاده نمی کنند.
وی در ادامه افزود: بررسی فرقه بهائیت از آن جهت قابل تأمل است که غرب همواره در تلاش بوده از ظرفیت‌های گروه‌های شبه عرفانی و انحرافی مذهبی، بهره‌برداری کند و با کمک‌های مستقیم مادی و معنوی آنها را به جریان‌هایی شبیه بهائیت تبدیل کند. این مسئله هوشیاری تمام مسئولان را در برخورد  زود هنگام با موج اولیه نحله‌های شبه عرفانی می طلبد؛  تا مبادا این جریان های انحرافی با گذشت زمان گسترش یابند و هزینه‌های فراوانی بر جامعه و نظام اسلامی تحمیل نمایند.
این کارشناس حوزه بهائیت در پایان تأکید کرد: بهائیت فرقه‌ای چند‌چهره ای است. چهره‌ای «صوری» مبتنی بر شعارهایی مزوّرانه و چهره‌ای «درونی» که همانند دیگر فرقه‌ها فشار معنوی و فیزیکی قابل توجهی بر اعضای خود وارد می کند تا آنها را وادار به تمکین خواسته های بیت‌العدل کند. این رفتارهای دوگانه در فرقه بهائیت بر مبنای یک عادت تبلیغی سامان‌دهی می‌شود. روابط عمومی به جهت ارائه چهره‌ای انسان‌دوستانه به عنوان مهم‌ترین ابزار تبلیغ در این فرقه شمرده می‌شود. تبلیغ چنان ریشه در ماهیت تشکیلات بهائی دارد که شناخت روند تبشیر، همان شناخت ماهیت بهائیت می‌باشد
پرونده بهائيت با عنوان «ساخت انگليس» منتشر شد
به روز شده در:
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۲ چهارشنبه ۶ شهریور
بازدید :
14
پرونده بهائيت با عنوان «ساخت انگليس» مجموعه‌ای از اسناد، مقالات، فيلم، عكس و اصواتی است كه در سايت مركز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.
به گزارش فرقه نیوز به نقل از ایکنا، پرونده مربوط به فرقه ضاله بهائيت با عنوان «ساخت انگليس» در بخش ويژه‌نامه سايت مركز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد.
علاقه‌مندان می‌توانند در اين پرونده مجموعه‌ای از اسناد، مقالات، فيلم، عكس و اصواتی كه در اين زمينه منتشر شده است را مشاهده كنند. همچنين در اين بخش مجموعه‌ای از كتاب‌هايی كه تاكنون در زمينه بهايت منتشر شده، معرفی شده است.
يادآور می‌شود، فيلم مستند فرقه ضاله بهائيت روايتی از زندگی مجاهدانه زنی به نام «حوری كرمی» است كه از اين فرقه جدا می‌شود و همين مسئله زندگی او را دستخوش تغيير و تحولات شگرفی می‌كند.
مشاهده مطالب این قسمت در سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی
معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت با اشاره امضای تفاهم‌نامه میان مرکز تخصصی مهدویت و دانشگاه «عثمانیه» حیدرآباد گفت: همایش «منجی و آینده جهان در ادیان و مذاهب» دی ماه امسال در حیدرآباد هندوستان برگزار می‌شود.
به گزارش فرقه نیوز به نقل از فارس،حجت‌الاسلام محمدرضا نصوری معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به سفر تبلیغی مهدوی حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی رئیس مرکز تخصصی مهدویت به حیدرآباد هندوستان بیان داشت: آقای کلباسی ضمن دیدار و گفت‌و‌گو با شیعیان شهر حیدرآباد، تفاهم نامه‌ای را با دانشگاه «عثمانیه» امضا کرد که طی آن همایش «منجی و آینده جهان در ادیان و مذاهب» دی ماه سال جاری در این شهر برگزار شود.
وی با دعوت از کلیه صاحبنظران و اساتید دانشگاه و حوزه برای شرکت در این همایش با ارسال مقاله‌های مهدوی مرتبط با موضوع همایش ادامه داد: در نظر داریم که مقالات برتر را جهت شرکت همایش «منجی و آینده جهان در ادیان و مذاهب» به دانشگاه عثمانیه ارسال کنیم، در همین راستا مرکز تخصصی ضمن استقبال از ارسال مقالات ادیان و مذاهب دیگر، از کلیه کارشناسان و پژوهشگران مهدوی دعوت می‌کند که مقالات خود را به زبان فارسی یا انگلیسی به مرکز تخصصی مهدویت ارسال کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02537745049 تماس حاصل کنند.
*انتشار کتاب «نگین آفرینش 2» ویژه دوره تکمیلی
معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت همچنین از انتشار کتاب «نگین آفرینش 2» ویژه دوره تکمیلی آموزش معارف مهدویت خبر داد و ابراز داشت: این کتاب توسط حجج اسلام محمدامین بالادستیان، محمدمهدی حائری پور و مهدی یوسفیان و با سرپرستی حجت‌الاسلام کلباسی به رشته تحریر درآمده است که تحت عنوان 12 درس برای آموزش تکمیلی دوره معارف مهدویت لحاظ شده است.
وی ادامه داد: ادعیه و زیارات مهدویت در دو درس، منجی در یهود، منجی در مسیحیت و آیین زرتشت، تاریخ عصر غیبت، ولایت فقیه، جلوه های محبت امام زمان(عج)، مهدی ستیزان (گونه شناسی و دشمن شناسی مهدویت)، شیوه‌های مقابله با مهدویت در چهار شیوه انکاری، تخریب، تحریف و جایگزین سازی امام زمان(عج) و مفهوم شناسی و علل پیدایش فرقه‌ها با محوریت نقد و بررسی فرقه شیخیه، بابیت و بهائیت در کتاب «نگین آفرینش 2» مورد تحلیل قرار گرفته‌اند

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر