اعتراض یک نماینده مجلس به هتک حرمت "محمد قنبری" از سوی لاریجانی

سخنگوی جمعیت ره‌‏پویان انقلاب اسلامی خودسوزی یک نفر مقابل مجلس را حاوی پیامی برای مجلس و دیگر مسؤولان دانست و از موضع‌‏گیری لاریجانی انتقاد کرد.

بنا به گزارش ایلنا، محمد دهقان نماینده چناران و طرقبه در واکنش به سخنان رئیس مجلس در مورد خودسوزی یک نفر در مقابل مجلس در جمع خبرنگاران پارلمانی، گفت: این فرد یکی از اجزای ملت ما بود که به هر دلیلی به بن‌‏بست رسیده و خودش را به آتش کشیده است.

وی با بیان اینکه گویا نمایندگان مجلس برای پیگیری کار او نامه‌‏ای داده بودند، ‌‏افزود: لابد مدیران اجرایی وظیفه خود را انجام نداده‌‏اند چون اگر این کار را می‌‏کردند کار به اینجا کشیده نمی‌‏شد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان از اظهارنظرهای مختلف در مورد جانباز بودن یا نبودن این فرد، در رسانه‌‏‌ها یاد کرد و گفت: این فرد چه جانباز باشد و چه نباشد یک انسان بوده است و طبق قانون اساسی باید از تعرض مصون باشد. این فرد به هر دلیلی که خودش را آتش زده قصد داشته با این اقدام خود پیامی به مجلس و بقیه مسؤولان برساند.

دهقان در واکنش به اینکه برخی از مشکل روانی این فرد سخن گفته‌‏اند، خاطرنشان کرد: اگر این فرد واقعاً مشکل روانی داشته پس چرا در خیابان بوده است؟

وی همچنین در واکنش به اینکه لاریجانی از این فرد به عنوان یک «معتاد» یاد کرده بود، گفت: نباید رئیس مجلس از پشت تریبون، حیثیت افراد را اینگونه زیر سؤال می‌‏برد. نباید در مورد فردی که به مجلس پناه آورده و ما نتوانستیم برای اوکاری انجام دهیم اینگونه رفتار کنیم و حیثیت او را زیر سؤال ببریم.

نماینده چناران و طرقبه اظهارات لاریجانی را به منزله پاک کردن صورت مسأله خواند و افزود: نباید بگوییم که چون این فرد جانباز نبوده، پس خونش را هدر داده است. این چه معامله‌‏ای است که با خانواده او می‌‏شود؟ ‌ ‏البته ما وظیفه داریم که نسبت به اینگونه اقدامات برخورد کنیم اما من نسبت به رفتار مجلس در خصوص یک انسان که دیروز دچار چنین اتفاقی در مقابل مجلس شده است بسیار ناراحت هستم.

گفتنی است، مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت صبح امروز طی اطلاعیه ای عنوان کرد فرد مذکوز وابسته به فرقه دراویش بوده است.

در سایت خبری دانشجویان ایران این خبر به این نحو انعکاس یافته است : 


فردی که در نزدیکی ساختمان مجلس اقدام به خودسوزی کرد شناسایی شد (همراه با لینک خبر )

پلیس پایتخت از شناسایی فردی که صبح امروز اقدام به خودسوزی کرده بود خبر داد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پلیس تهران با اعلام جزئیات بیشتری از حادثه خودسوزی فردی در نزدیکی ساختمان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: این فرد برابر تحقیقات به عمل آمده اهل استان قزوین و وابسته به فرقه دراویش بوده که صبح امروز (شنبه) از طریق پایانه مسافربری غرب وارد تهران شده و پس از تهیه بنزین در محل حادثه اقدام به خودسوزی کرده است.
به گزارش ایسنا، مقارن ساعت 9:15 صبح شنبه برابر اظهارات شاهدان عینی فردی در نزدیکی مجلس شورای اسلامی (بین ایستگاه مترو و دیوار مجلس) به طور ناگهانی و بدون هیچگونه صحبتی بوسیله یک بطری بنزین بدن خود را آغشته و سپس آتش می‌زند.برابر اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت، در پی این حادثه سریعا آتش توسط عوامل انتظامی و حفاظتی و کمک مردم مهار و فرد مذکور به بیمارستان منتقل می‌شود.پس از این حادثه بنا به دستور، تیمی از پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ مسوولیت رسیدگی به موضوع را بر عهده گرفت.پلیس تهران همچنین اعلام کرد که نتیجه تحقیقات تکمیلی این حادثه متعاقبا اعلام خواهد شد.

۱ نظر:

  1. از پسران زمین و نزول خوار میرزا هاشم لاری حانی که این روزها کیف بدست انگلیس اند و سرشان در توبره ملکه بیشتر از این انتظاری نیست.
    روخ این عزیز هم شاد باد

    پاسخحذف