بیانیه مطبوعاتی انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران

"انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران" ترفندهای جدید "دایره ادیان و مذاهب وزارت اطلاعات" را افشا میکند

افشاگری اتهامات مضحک  اما بسیار خطرآفرین "دایره ادیان و مذاهب وزارت اطلاعات" برعلیه دراویش

اخیراً سایتهای معلوم الحال وابسته به "دایره ادیان و مذاهب وزارت اطلاعات" مانند سایت "فرقه نیوز" که توسط اشخاص ظاهراً مجهول الهویه و "گمنام اطلاعاتی" اداره میشوند دست به اشاعه شایعه جدید و بسیار خطرناکی برعلیه دراویش زده اند.
پس از آن که نهادهای سرکوبگر و قانون شکن اطلاعاتی با استفاده از سوء استفاده از اهرم قوه قضائیه به صدور احکام ناجوانمردانه و ناعادلانه زندان و تبعیدهای طولانی مدت برعلیه دراویش گنابادی اقدام کرده و در شعب دادگاه های انقلاب در استان فارس و تهران پرونده سازیهای  متعددی برعلیه دراویش مبادرت ورزیدند و دراویش را متهم به انواع اتهامهای بی اساس از قبیل "تشویش افکار عمومی و اخلال در نظم و تهدید امنیت ملی و ارتباط با بیگانگان و حتی پنهان کردن سلاح سرد و گرم به قصد محاربه !!..." نمودند، اکنون گام جدیدی درراه مبارزه برعلیه مکتب و مسلک درویشی برداشته و ساز بدآواز جدیدی را کوک نموده اند.
فرقه نیوز "http://ferghenews.com/index.php?page=viewnews&id=1462" با انتشار یک ادعای واهی و بی اساس تازه دعوی نموده که فروشندگان و قاچاقچیان مواد مخدر در ایران به کسوت درویشی در می آیند تا بهتربتوانند اعمال خلاف قانون خود را انجام دهند و همین امر باعث شده که پیروان مکتب درویشی در ایران زیادتر شوند.
این ادعای مضحک بسیار خطرناک است. زیرا سالهاست که شاهدیم که دستگاه قضائیه امواج گسترده ای از اعدامها را در زندانهای شهرهای مختلف کشور به راه انداخته و همچنین شاهدیم که اغلب کسانی را که به چوبه دار میسپارد زیر اتهام ثابت نشده "قاچاق مواد مخدر" قرار میدهد.
"انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران" با تکذیب کامل این اتهامهای مجعول و بی اساس که دستگاه های پروپاگاندای اطلاعاتی برعلیه مکتب درویشی به راه انداخته اند، نظر مجامع بین المللی و افکار عمومی را به خطر این روش دروغپردازی سیستماتیزه و عواقب سنگین آن جلب مینماید و با افشای این ترفندهای کودکانه خواهان متوقف کردن بیقید و شرط  آن میباشد
انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران
برلین/ واشنگتن/ تورنتو
هشتم مرداد ماه نود و دو

ضمیمه

نذورات در فرقه گنابادیه

به روز شده در:- ۱۳۹۲ دوشنبه ۷ مرداد
در فرقه صوفیه گنابادیه مراسم و آدابی خاصی در جهت کمک به قطب در شهرهای مختلف وجود دارد. به گزارش فرقه نیوز از شیراز؛ در زمان ملاسلطان گنابای مراسمی به نام "دیگ جوش" وجود داشت و امروزه در شهر ششده و فسا استان فارس در بین پیروان این فرقه مراسمی تحت عنوان "نذر آقا" وجود دارد.
"نذر آقا" به آن معنی است که مرید حاجتی را در نظر میگیرد و نذر میکند که اگر حاجتش برآورده شد مبلغی را به نورعلی تابنده قطب فعلی این فرقه یا مرشد و پیر خود دهد. این رسم به حدی در بین صوفیه گنابادیه شهرستان فسا و ششده استان فارس گسترش پیدا کرده که هیچ یک از صوفیه گنابادیه این دو شهر مراسم یا نذری برای اهلبیت عصمت و طهارت ندارند و تمام نذورات خود را به جناب نورعلی تابنده و یا بزرگان این دو شهر میدهند.
طبق بررسی های انجام شده برخی از افرادی که در این دوشهر که کالاهای قاچاق یا مواد مخدر حمل می کنند، برای به سالم به مقصد رسیدن محموله خود "نذر آقا" می کنند که موجب شده است فرقه گنابادیه از اهمیت ویژه ای برخوار شود. علی تابنده درصفحه 249 کتاب خورشید تابنده، مریدان را به تقلید در امور فقهی از رساله آیت الله خمینی ارجاع می دهد و از انجایی که نذر یک مساله فقهی است باید طبق نظر مراجع انجام شود و نباید به صورت ساختگی باشد.
در توضیح المسائل امام خمینی (ره) آمده است "نذر آن است که انسان ملتزم شود که کار خيرى را براى خدا بجا آورد، يا کارى را که نکردن آن بهتر است براى خدا ترک نمايد" و همچنین می آید که "اگر نذر کند که کار حرام يا مکروهى را انجام دهد، يا کار واجب يا مستحبى را ترک کند، نذر او صحيح نيست". گفتنی است در این رابطه با این اتفاقات هیچگاه تذکری از جانب قطب بازگو نشده است

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر