در ایران، شیران را به زنجیر میکشند

محکومیت چهار درویش گنابادی در دادگاه انقلاب شیراز به مجموع ۸ سال حبس تعزیری و ۱۲ سال تبعید

مجذوبان نور 
یکشنبه, تیر 30 1392

محکومیت چهار درویش گنابادی در دادگاه انقلاب شیراز به مجموع ۸ سال حبس تعزیری و ۱۲ سال تبعیداحکام محکومیت ۴ تن از دراویش گنابادی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب شیراز صادر و در مجموع این دراویش به مجموع ۸ سال حبس تعزیری و ۱۲ سال تبعید محکوم شدند.
به گزارش مجذوبان نور، پس از صدور احکام دستوری از سوی وزارت اطلاعات برای هفت تن از مدیران سایت مجذوبان نور «پایگاه خبری دراویش گنابادی»، وکلای دراویش و فعالان حقوق دراویش که توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و ریاست قاضی صلواتی ابلاغ و طی آن هفت درویش زندانی در زندان اوین به بیش از ۵۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند، در حکم دستوری دیگر از سوی محافل امنیتی، احکام محکومیت چهار تن از دراویش گنابادی شیراز که طی بازداشت‌های شهریور ماه سال ۹۰، مدت طولانی را در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات و زندان‌های شیراز گذرانده بودند توسط قاضی پرونده‌ی این دراویش در شعبه ۲ دادگاه انقلاب شیراز صادر شد.
اتهامات این چهار درویش گنابادی عضویت در گروهک مخالف نظام (گروه مجذوبان نور) با هدف بر هم زدن امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی اعلام شده است و بر اساس این اتهامات، حکمی که توسط قاضی یزدانیان صادر شده به این شرح می‌باشد:
صالح الدین مرادی سروستانی: ۳ سال حبس تعزیری - سه سال تبعید به استان هرمزگان
فرزانه نوری: ۲ سال حبس تعزیری - سه سال تبعید به استان خوزستان
بهزاد نوری: ۲ سال حبس تعزیری - سه سال تبعید به استان بوشهر
فرزاد درویش: یک سال حبس تعزیری - سه سال تبعید به استان سیستان و بلوچستان
وکلای این دراویش گنابادی با اعتراض به احکام صادر شده، اعلام داشتند که این احکام صادر شده هیچ وجه قانونی و قضایی نداشته و اعتراض خود را به این احکام با ارائه‌ی لایحه‌ی دفاعیه به شعبه‌ی تجدید نظر اعلام خواهند کرد.
لازم به یادآوریست که آقای صالح الدین مرادی سروستانی در دادگاه عمومی کوار نیز با عناوین اتهامی تشویش اذهان و اخلال در نظم عمومی به یکسال حبس تعزیری و یکسال تبعید محکوم شده است. آقای مرادی بیش از این ۲۰ ماه را در زندان عادل آباد شیراز در حبس بسر برده و با توجه به اینکه مدت حبس ایشان بیش از حکم صادر شده بوده است، ایشان روز یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ با دستور دادگاه انقلاب شیراز و موافقت دادگاه عمومی شهرستان کوار با وجه التزام بصورت موقت آزاد شد.
وی پیش از این مدت، ۹۰ روز را به همراه آقای کسری نوری، از دیگر دارویش گنابادی در اعتراض به انتقال وکلای دراویش به سلول‌های انفرادی و بند امنیتی ۲۰۹ دست به اعتصاب غذا زدند، به طوری که مدتی را نیز در اعتصاب خشک بسر بردند که در نهایت با رسیدن به خواسته خود آن را پایان دادند.
یادآور می‌شود کسری نوری یکی دیگر از فعالان حقوق دراویش گنابادی محبوس در زندان عادل آباد شیراز به ۴ سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم شده و پرونده وی در حال حاضر با اعتراض وکیل پرونده‌ی این زندانی عقیدتی در مرحله تجدیدنظر خواهی قرار دارد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر