فرش قرمز زیر پایِِ "عمامه به سرهای حکومتی"؛ و پنجاه وشش سال حبس برای درویشها!

قاضی "صلواتی" نمونه ای از "عدالت" در نظام است. فردی که برای هفت نفر درویش به "اتهام تشکیل گروه خبررسانی مجذوبان، مجموعا پنجاه و شش سال احکام محکومیت صادر / ابلاغ !!!! کرده است
جنگ با درویشان در چشم انداز آینده پیشِ رو - یعنی دوره چهارساله ای که با دگتر حسن روحانی از مردادماه آغاز خواهد شد- دو رویه دارد: الف)- فشارهای کمرشکن امنیتی با استفاده از سازوکارهای قضایی بر پیروان سلسله نعمت اللهیه گنابادی، ب)- پهن کردن فرش قرمز زیر پای عمومِ عمامه به سرهائی که  - اعم از به اصطلاح "مراجع" و " مقلدها" - با دراویش و با درویشی کینه عمیق و جبلیّ دارند
در همین رابطه دو مطلب زیر را به نظر خوانندگان عزیز میرسانیم:
الف)- خبر مربوط به صدور حکم ناعادلانه بر علیه مدیران سایت مجذوبان نور
ب)- تحلیل محمدنوریزاد از نحوه تعامل صدا و سیما با ناصر مکارم شیرازی - از ملاهای وابسته به حاکمیت- که برای سیاهنمایی علیه درویشی قلمفرسایی بسیار کرده است

احکام محکومیت ۷ تن از مدیران سایت مجذوبان نور، وکلا و فعالان حقوق دراویش از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران صادر شد و در مجموع این دراویش زندانی به بیش از ۵۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش مجذوبان نور، پس از گذشت نزدیک به دو سال از بازداشت بیش از ده‌ها تن از مدیران سایت مجذوبان نور «پایگاه خبری دراویش گنابادی»، وکلای دراویش و فعالان حقوق دراویش، احکام محکومیت هفت تن از این زندانیان عقیدتی که از شهریور ماه سال ۹۰ در زندان اوین محبوسند توسط قاضی پرونده‌ی این دراویش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران صادر شد.بر اساس این حکم که توسط قاضی صلواتی صادر شده است، حمید رضا مرادی سروستانی (مدیر سایت مجذوبان نور و از فعالان حقوق دراویش) به ۱۰ سال و شش ماه حبس تعزیری، رضا انتصاری (عکاس خبری و فعال حقوق دراویش و از مدیران سایت) به ۸ سال و شش ماه حبس تعزیری و آقایان مصطفی دانشجو (وکیل دراویش و از مدیران سایت)، فرشید یداللهی فارسی (وکیل دادگستری و از مدیران سایت)، امیر اسلامی (وکیل دادگستری و از مدیران سایت)، امید بهروزی (وکیل دراویش و از مدیران سایت)، افشین کرم پور (حقوقدان و از مدیران سایت) هر کدام به ۷ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده‌اند.همچنین این افراد از بابت تکمیل مجازات به ۵ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها، احزاب، فرق و فعالیت در مطبوعات، رسانه‌ها و فضای مجازی نیز محکوم شده‌اند.گفتنی است اتهامات این افراد تشکیل گروه غیرقانونی مجذوبان نور به قصد بر هم زدن امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام ، توهین به رهبری و معاونت در اخلال در نظم عمومی اعلام شده است.این احکام در حالی برای این دراویش و زندانیان عقیدتی صادر شد که این افراد از شرکت در تمامی جلسات دادگاه خود به دلیل رعایت نشدن روند آیین دادرسی در مورد پرونده اتهامی آنها امتناع کرده و از ارائه هرگونه لایحه دفاعی خودداری کردند
سخنان پوک آیت الله
ارسال شده توسط: محمد نوری زاد در تاریخ تیر ۲۲, ۱۳۹۲ در بخش مقالات محمد نوری زادویژه ۴۲ نظر
makarem-4
جناب مکارم شیرازی، تجسمی از شکل و قیافه ی تمام عیار یک آیت الله بشدت حکومتی است. آیت اللهی که با اطمینان می گویم: بیست دقیقه توان گفتگو با یک جوان امروزی را ندارد.
این شب ها آقای ضرغامی، همچون سالهای گذشته، طلایی ترین دقایق بعد از افطار شبکه ی اول (سوم) سیما را به جناب آیت الله مکارم شیرازی وانهاده است تا حضرت ایشان سخنانی بدون پشتوانه و تکراری و سطحی و غیرمرتبط با زندگی جاری مردم را بر زبان آورند. این سخنان از آنجا پوک می نمایند که از دهان آیت اللهی تهی از عمل و یا بهتر بگویم: آیت اللهی بشدت حکومتی برمی آیند. و چون تناسبی میان نیازهای بدیهی مردم و این سخنان سطحی وجود ندارد، حجم انبوهی از دقایق طلایی یک رسانه ی ملی پی درپی هدر می شوند. بی آنکه سنگی از پیش پای نیازهای جاری و معرفتیِ مردم برداشته شود.
وقتی ایشان مردم را به فهم قرآن و رعایت آداب دینی دعوت می کنند و خود فرسنگها از روح قرآن و مختصات انسانی و اسلامی فاصله دارند، چرا باید حرف و سخن شان بر دل بنشیند و جاذبه ای به جان مخاطب چنگ اندازد و همین چنگ اندازیِ جاذبه های معرفتی، به ترمیم رفتار مخاطبِ خاطی منجر شود؟
جناب مکارم شیرازی، تجسمی از شکل و قیافه ی تمام عیار یک آیت الله بشدت حکومتی است. آیت اللهی که با اطمینان می گویم: بیست دقیقه توان گفتگو با یک جوان امروزی را ندارد. این شب ها سخنان یکجانبه و غیرضروریِ ایشان از آن روی بر امواج می نشینند که شخص حضرت ایشان در این سالهای پس از انقلاب و بویژه از سال هشتاد و هشت بدینسوی، شاهد تلخ ترین حادثه های ناگوار بوده اند و متعمدانه صورت برگردانده و سکوت اختیار کرده اند. بهتر بگویم: این دقایق طلاییِ اهدایی، یک جور حق السکوت حاکمیت است به حضرت آیت الله در پاسخ به سکوت ها و همراهی های هماره ی ایشان.
اعتبار و استناد سخنان این شب های آیت الله، احادیث آمده از هزار و چندصد سال پیش است که راست یا دروغ آنها را باید به فهمِ عقل سپرد. قدر و قیمت این احادیثِ تاریخی آنگونه جناب آیت الله را محاصره کرده اند که لابد فرصتی برای جولان احادیثِ آشکار و زنده و جاریِ امروزین باقی نگذارده اند. اگر تشخیصِ سلامت و صحتِ احادیث کهنه و تاریخی به تحقیقات فرساینده نیازمند است، احادیث امروزین که دم دست اند، و به یک نگاه و به یک سرچرخاندن می شود به درستی و حتمی و بودن آنها از یک سوی و نادرستی و فرمایشی بودن آنها از دیگرسوی پی برد.
ایشان و سایر آیت الله های حکومتی سالهاست که بچشم خود احادیث بسیار مستدل کشته شدن و نابود شدن و تحقیرشدن و غارت شدن مردم را توسط حاکمان اسلامی در این ملک دیده اند و می بینند اما مختصری از دقایق طلایی سخنان سطحیِ خود را بدانها اختصاص نداده و نمی دهند. راستی چرا؟ بگویم؟ رازش در همان حکومتی بودن جنابان آیت الله است.
علاوه بر کشتار و غارت مردم مسلمان تهران و سایر شهرستانها، و علاوه بر تخریب وجهه و خانه و مدرسه و زندگی آیت الله منتظری، و علاوه بر ویران کردن بساط علمی و زندگی آیت الله صانعی، و علاوه بر توهین های شعبون بی مخ های حوزوی به علمای مستقل، محل اجتماع آرام ترین و بی آزارترین مردمان قم یعنی دراویش قم را جلوی چشم حضرت آیت الله با خاک یکسان کردند و بسیاری از آنان را به زندانهای بی دلیل انداختند اما جناب آیت الله و سایر آیت الله های حکومتی آنچنان دم فروبستند که گویا یک چنین فجایعی را ندیده و نشنیده اند.
من می گویم: تماشای این که درست دو قدم آنسوتر از بیت جناب آیت الله مکارم شیرازی، حقوق فردی و جمعی مردم در یک استمرار آشکار توسط حاکمان حکومت تباه و غارت می شود و همزمان حضرت ایشان نشسته اند و به کنه یک حدیث کهنه فروشده اند تا ظرافت های ادبی و معنایی آن را کشف کنند، احتمالاً بیانگر اعجابی و مراتبی از مجاهدت جناب ایشان است.
من می گویم: سقوط یک عالم دینی از زمانی شروع می شود که او بچشم خود تباهی ها را ببیند و نه که سکوت بل آنها را انکار کند.
محمد نوری زاد/بیست و یکم تیرماه سال نود و دو/ تهران

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر