ادامه خیالپردازیهای توطئه گرانه 
سایتهای وابسته به محافل سیاه "امنیتی- مطبوعاتی" 
بر علیه درویشی و عرفان در ایران

کسانی که خود از چندپارگی و انشقاق وجنگ بر سر قدرت و منصب  رنج میکشند، تلاش برای فراکنی ناکامیهای خود در مورد دراویش دارند و درباره "اهل الله" خواب تفرقه و تفرق و چنددستگی میبینند و دروغها و اکاذیب سرهم بندی شده و بی بنیان را به تنور جنگ روانی میزنند و از خدا و از مردم فهیم ایران شرم نمیکنند 

سایت توطئه پرداز موسوم به "دیده بان" که خود را بخشی از عناصر عسکر سایبری در عرصه جنگ نرم وابسته به موسسه موسوم به "مرکز مبارزه با جبهه معارض انقلاب اسلامی" میداند با انتشار اباطیل جدیدی سنددیگری درمورد خوابهای پنبه دانه ای و اضغاث احلام شتر-گاو-پلنگی درباره دراویش ارائه داد. این اباطیل بقدری تکراری است که چنته خالی گویندگان آن را نشان میدهد و بس. عجب که این اباطیل نگاران برای انتشار این خیالات مالیخولیایی جیره و مواجب ماهیانه میگیرند و در خانه های سازمانی مسکن داده شده اند و از حاشیه امن کامل برخوردارند و قوه قضائیه و دستگاه های حامی نظم درجامعه قادر به مقابله باآنها نیستند. این عناصر جیره مواجب بگیر جنگ نرم مبلغان مکتب دروغین شیطان پرستی اند که خودرا به غدر و نیرنگ در کسوت اسلام  جا زده اند و به بهانه اسلامیت، مسلمانان راستین و پیروان تعالیم قرآنی و صوفیان صافی ضمیر را مورد اهانت و توهین مداوم قرار میدهند و به پادافراه همین غدر و خیانتی که در حق "اهل الله" روا میدارند هزینه بسیار سنگینی در سطح بین المللی به حیثیت و اعتبار نظام تحمیل مینمایند. به فضل خدای بزرگ دست این توطئه گران به دستیاری صالحان و نیک اندیشان از توّهم زائی کوتاه خواهد شد
 http://www.didehbancenter.com/fa/%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C/%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D9%82/%D9%81%D8%B1%D9%82-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%DA%AF%DB%8C/item/1279-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B2%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%D8%B1-%D8%B3%D8%B1-%D9%85%D8%B3%D9%86%D8%AF-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA.html
  یکشنبه، 09 تیر 1392 ساعت 10:16

منازعات سرکردگان دراویش بر سر مسند قدرت

دیده‌بان: خبرهای رسیده حاکی از منازعه میان مردانی(یکی از شیوخ فرقه گنابادی) و تابنده دارد و احتمال اینکه مردانی اعلام جدایی کند و تشکیلات جدیدی را فراهم نماید زیاد است.
تابنده:از لفظ قطب برای شیوخ استفاده نکنید!
قطب فرقه صوفیه نعمت اللهی گنابادیه در آخرین جلسات هفتگی خود در حسینیه امیر سلیمانی تهران به صورت علنی به دراویش تذکر داد: از لفظ قطب برای شیوخ استفاده نکنید.
نورعلی تابنده پنج‌شنبه نهم اردیبهشت در آخرین جلسله هفتگی مریدان فرقه صوفیه گنابادی به صورت علنی گفت: از لفظ قطب برای شیوخ استفاده نکنید.
این سخن تابنده که در حسینیه اصفهانی‌های کرج به صورت مستقیم پخش شده است نشان‌دهنده اخطار شدیدی از سوی وی به جناب یوسف مردانی و طرفدارانش جهت اعلام برائت ظاهری از ایشان می‌باشد.
باید توجه داشت علی‌رغم قلّت فرقه صوفیه شاهد اختلافات بسیاری در بین آنها هستیم و رشته‌ها و سلسله‌های مختلف با عقائد گوناکون در بین آنها دیده می‌شود. به عنوان مثال فقط سلسله نعمت اللهی به بیش از 72 فرقه تبدیل شده است.
این تعدد فرق نیز در حالی است که هیچ کدام از فرقه‌های صوفیه، دیگری را قبول ندارد و  پیروان دو فرقه یکدیگر را آشکارا لعن و نفرین می‌کنند و هر یک دیگری را ننگ عالم تصوف می‌داند!
فرقه‌های منشعب‌شده، مکاشفات و رویاهای نامطلوبی هم برای یکدیگر می‌بینند‌. هر دسته برای خود خانقاه و دستگاه مستقلی دارند و از حضور در مراکز دیگران خودداری می‌کنند؛ این وضع در میان جمعیتی اتفاق می‌افتد که از یک طرف خود را یگانه طرفدار تهذیب نفس و اخلاق می‌داند و از طرف دیگر طرفدار صلح کل هستند.
سر‌چشمه اختلافات بیشتر از این ناشی می‌شود که با از بین رفتن یک قطب و مرشد در میان باقی‌ماندگان بر سر جانشینی او اختلافات بسیاری رخ می‌دهد و به مضمون "آنچه در پرده نهان است برون خواهد شد" گاهی کار به رسوایی و جار و جنجال می‌کشد و به این ترتیب در یک سلسله انشعابات تازه پیدا شده و آن یک رشته به چند رشته تازه منشعب می‌گردد.
لازم به ذکر است که بعد از مرگ هر کدام از اقطاب گنابادیه یا فرق مختلف تصوف، بزرگان و مشایخ این فرقه‌ها به خاطر رسیدن به قدرت بایکدیگر درگیر می‌شوند و به هر قیمتی می‌خواهند به قطبیت برسند و قدرت را در دست گیرند؛ نورعلی تابنده نیز این مطلب را در حالی بیان کرده است که قبل از به قطبیت رسیدن چهل روزه وی، یوسف مردانی با گذراندن مراحل هفتگانه تصوف مستحق قطبیت بوده است.
تابنده: مشایخ حق برتری‌جویی ندارند!
قطب کنونی فرقه صوفیه نعمت‌اللهی گنابادی در مجلس عمومی این فرقه بیان کرد: مشایخ حق ندارند برتری‌جویی کنند و مریدان نیز حق ندارند شیخی را بر شیخ دیگر برتر بدانند.
 نورعلی تابنده قطب فرقه صوفیه نعمت‌اللهی گنابادیه روز گذشته در مجلسی که به مناسبت سالروز میلاد امام زمان(عج) در محل حسینیه امیر‌سلیمانی برگزار شده بود سخنانی مبنی بر وجود اخلافات فراوان درون فرقه بیان کرد.
تابنده در این سخنرانی چهار دقیقه‌ای خطاب به مریدان اعلام کرد: «هیچكدام از مشایخ بر دیگری برتری ندارند.»
این قطب 86 ساله بار دیگر تاکید می‌کند: هیچكدام از مشایخ از این پس حق ندارند به نحوی برخورد كنند كه فقرا فكر كنند از دیگر مشایخ برتر است و مشایخ حق ندارند جلوه برتری‌جویی نشان دهند.
این دستور در حالی صادر می‌شود که دو هفته گذشته آقای تابنده در جلسه‌ای تذکر داده بود و اظهار می‌داشت "از لفظ قطب برای شیوخ استفاده نکنید" که با واکنش برخی از سایت های زنجیره‌ای این فرقه مواجه شد.
گفتنی است؛ آقای شریعت شیخ قبلی شهر قم كه در حال حاضر تمامی كارهای حسینیه امیرسلیمانی تهران را انجام می‌دهد نسبت به این موضوع اعتراض كرده و از جناب یوسف مردانی حمایت كرده که باید منتظر پس‌لرزه‌های اختلافات این فرقه باشیم.
برکناری شریعت؛ اولین پس لرزه اختلافات گنابادیه!
در پی انتشار اخبار اختلافات درونی فرقه صوفیه نعمت‌اللهی گنابادیه، قطب این فرقه آقای شریعت، شیخ قبلی حسینیه قم و مسئول امور حسینه امیر‌سلیمانی را برکنار کرد و مسئولیت‌های او را به آقای جذبی سپرد.
به گزارش صوفیه‌نت به نقل از فرقه‌نیوز، پس از اختلافات درون فرقه‌ای و تذكر شدید نورعلی تابنده به مشایخ و مریدانشان مبنی بر این كه شیوخ نباید به نحوی رفتار كنند كه فقرا فکر برتری یک شیخ را بردیگری کنند، آقای شریعت به آن اعتراض کرد.
این اعتراض در کنار حمایت او از شیخ یوسف مردانی با برکناری او علنی شد.
 این در حالیست كه روز گذشته پایگاه خبری فرقه‌نیوز پرده از اعتراض آقا شریعت برداشت و ساعتی پس از انتشار این خبر نورعلی تابنده طی اعلامیه‌ای آقا شریعت را فعلاً از انجام امور كارهای حسینیه تهران بركنار كرد و به جای او آقای جذبی را مسئول امور فقرا تهران كرد.
 منبع: فرقه‌نیوز

۱ نظر:

  1. یکی از مسئولین خانقاه گنابادیه:آقای تابنده امام زمان است!+سند
    http://sofiye.net/%D8%AE%D8%A8%D8%B1/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C/item/2951-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%82%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B3%D9%86%D8%AF.html
    آقای تابنده امام زمان است! + سند
    http://www.ammariyon.ir/

    پاسخحذف