ضدحمله ناشیانه وزارت اطلاعات در خارج از کشور برای خنثی سازی نشست حقوق بشر در ژنو


بعد از خودسوزی دراویش اهل حق در غرب کشور، "اعضای انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران"  در نشست جانبی حقوق بشر سازمان ملل در ژنو - که به کوشش انجمن "سود ویند" برنامه ریزی و برگزار شده بود- شرکت جسته و موارد نقض مستمر حقوق   هموطنان ایرانی پیرو آئینها و خرده آئینهای متنوع را توسط "دایره ادیان وزارت اطلاعات و نهادهای وابسته" با ذکر نمونه های مشخص از دستگیریها و پرونده سازیها و به زندان افکندن ها و فشارهای غیرانسانی به زندانیان برای ترک عقاید و اعتقاداتشان و ... ابراز داشتند.
درهمین حال نظام حاکم بر ایران با برگزاری نشستی در برلین و با دست به دامان شدن به نماینده اقلیت کلیمی ایران درمجلس شورا خواهان آن شد که اعتباری برای خود دست و پا کند. متن اظهارات نماینده اقلیت کلیمی ایرانی درمجلس، درنشست برلین آلمان به نقل از سایت فرقه نیوز به شرح زیر است
اقلیت های دینی بخش جدایی ناپذیر مردم ایران هستند

- ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۰ خرداد

نماینده كلیمیان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به ادعاهای بی اساس غرب و رسانه های تحت كنترل آنها مبنی بر رعایت نشدن حقوق اقلیت های مذهبی در جمهوری اسلامی،تاكید كرد: اقلیت های دینی بخش جدایی ناپذیر مردم ایران هستند و با برخورداری از همه حقوق خود در كشور زندگی می كنند.
هجدهمین اجلاس بین المللی نمایندگاaن ادیان به میزبانی بخش مذهبی مجلس آلمان و به همت بنیاد تفاهم و ارزش ها،در برلین برگزار شد.
در این اجلاس 'سیامك مره صدق'، نماینده ایرانیان كلیمی،'یوناتن بت كلیا' نماینده مسیحیان آشوری ایران و همچنین حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم،عضو مجلس خبرگان رهبری و نماینده تهران در مجلس به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران حضور یافتند.
نماینده ایرانیان كلیمی در مجلس شورای اسلامی،بعد از حضور در این نشست بین المللی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا،تاثیر حضور در چنین نشست هایی را برای رفع ابهامات و پاسخگویی به برخی ادعاها از سوی مقام های اروپایی درمورد وضعیت اقلیت های دینی در ایران،تشریح كرد.
سیامك مره صدق،هدف از برگزاری چنین نشست هایی را نزدیك تر كردن روابط موجود در جهان سیاست به صلح و یكتا پرستی،عنوان كرد و گفت:از آنجایی كه پیروان ادیان توحیدی در ایران مشتركات زیادی با هم دارند و از هرحركتی در راستای ارتقای ارزشهای توحیدی در عرصه سیاست استقبال می كنند ما وظیفه خود دانستیم تا در امتداد این جریان به نمایندگی از جمهوری اسلامی نقش ایفا كنیم.
وی افزود: هیات ایرانی به نمایندگی از اكثریت جریان های مذهبی رسمی در كشور، تلاش كرد تا اندیشه های پاك و توحیدی برگرفته از دستورات امام راحل و فرمایشات رهبر معظم انقلاب درمورد ارج گذاشتن به ارزش های دینی را در صحنه فعالیت های سیاسی به جهانیان اعلام كند.
نماینده ایرانیان كلیمی در مجلس شورای اسلامی افزود:این حضور در واقع برای ابلاغ اندیشه پاك و مذهبی پیروان ادیان توحیدی در جمهوری اسلامی و نزدیك تر كردن پیروان حضرت ابراهیم به همدیگر در صحنه سیاست جهان بود.
مره صدق با بیان اینكه حضور در این نشست فرصت مناسبی بود تا به ادعاهای بی اساس درمورد وضعیت اقلیت های دینی در ایران پاسخ داده شود،گفت:نه تنها كشورهای اروپایی بلكه آفریقا،آسیا و آمریكا در این نشست نماینده داشتند و فرصتی بود تا برای كسانی كه اطلاع دقیق و درستی از وضعیت كشور ما ندارند و تنها براساس اخبار هدف دار و بی اساس رسانه های غربی كه اغلب در اختیار امپریالیسم و صهیونیسم درمورد این كشور فكر و اظهار نظر می كنند،حقایق را بیان كنیم.
وی با بیان اینكه حضور ما به عنوان نماینده ایرانیان كلیمی و مسیحی در مجلس ایران برای برخی از حاضران این نشست بین المللی باور نكردنی بود،گفت: این وضعیت نشان می دهد بسیاری از كسانی هم كه حتی در سطح بالای سیاست فعالیت می كنند براساس برداشت های غلط از اخبار غیر موثق رسانه های ها تصمیم می گیرند و در واقع شناخت درستی از آنچه در كشورها از جمله ایران اتفاق می افتد ندارند.در
در ایران آزادی های دینی و همزیستی طولانی مدت پیروان ادیان توحیدیوجود دارد

مره صدق افزود:وقتی از آزادی های دینی و همزیستی طولانی مدت پیروان ادیان توحیدی در ایران برای دوستان در این نشست سخن گفتیم برای آنها باور نكردنی بود.
نماینده كلیمیان در مجلس،تصریح كرد: در این نشست به نمایندگان ادیان از سراسر جهان یادآور شدیم،زمانی كه یهودیان در قرون وسطی در اروپا تحت فشار بودند،ایران پناهگاه خیلی از آنها بوده است و مقبره بسیاری از كسانی كه از تفتیش عقاید در اروپا به ایران فرار كردند،در كاشان و یزد موجود است.
مره صدق خاطرنشان كرد: حاضران در این نشست بین المللی وقتی متوجه شدند كه ایرانیان یهودی و مسیحی و پیروان دیگر ادیان توحیدی نه تنها در انجام مراسم دینی و مذهبی خود كاملا آزاد هستند بلكه تشكیلات متعدد فعالی در كشور دارند، تصورشان نسبت به ایران تغییر كرد.
وی در ادامه تاكید كرد:از همه مهمتر اینكه كمك های قابل توجهی از سوی دولت جمهوری اسلامی به اقلیت های دینی برای پیشبرد امور مذهبی و فرهنگی آنان ارائه میشود و حتی هزینه آب و برق و گاز كنیسه ها،كلیساها و معابد زرتشتیان در ایران رایگان است و بودجه قابل توجهی برای تعمیر مراكز مذهبی اقلیت های دینی و فعالیت های فرهنگی در نظر گرفته شده كه این نشان می دهد ایرانیان كلیمی، مسیحی و زرتشتی بخش جدایی ناپذیری از مردم ایران هستند.
مره صدق با اشاره به اینكه قانون اساسی جمهوری اسلامی حقوق كامل را برای اقلیت ها در نظر گرفته است،گفت:مشاركت اقلیت ها در ساختن ایران و پیشرفت كشور،مشاركت آنها در صحنه انقلاب و جنگ تحمیلی و شهدایی كه اقلیت ها تقدیم كشور كردند در این نشست بین المللی مورد اشاره قرار گرفت و تاكید كردیم كه اقلیت های رسمی ایران در مقابل هر كشوری در هر گوشه دنیا كه خیال خام تهاجم به ایران را در سر داشته باشد،خواهند ایستاد.

وی افزود: حتی در پاسخ به گروه هایی كه به ما پیشنهاداتی ارائه كردند تابرخی از مشكلات تحریم ها را برای برخی از گروه های خاص حل كنند،تاكید كردیم كه ما یك ملت واحد با سرنوشت واحدهستیم و به هیچكس اجازه نخواهیم داد به هر بهانه ای در بین ما تفرقه ایجاد كند .
نماینده ایرانیان كلیمی خاطرنشان كرد: براثر القائات نادرست،برای برخی از حاضران در این نشست باور نكردنی بود كه در طول تاریخ ایران،روحانیون شیعه و مراجع عظام تقلید همواره حامی اصلی اقلیت های دینی كشور بوده اند.
مره صدق تاكید كرد: به آنها یادآور شدیم كه امنیت موجود برای اقلیت ها در ایران و نوع همزیستی مسالمت آمیز اقلیت های دینی در این كشور می تواند چارچوبی بسیار خوب برای همزیستی پیروان ادیان مختلف در سطح جهانی باشد.
نماینده ایرانیان كلیمی در پاسخ به ادعاهای مراكز به اصطلاح مدافع حقوق بشر در اروپا و غرب مبنی بر نادیده گرفتن شدن حقوق طرفداران بهائیت در ایران،گفت: مذاهبی كه به عنوان دین رسمی در جمهوری اسلامی فعالیت دارند،اسلام ، یهودیت،مسیحیت و زرتشتی است اما براساس قانون موجود در كشور عقاید افراد به هیچوجه موجب تعقیب و محكومیت آنان نمی شود.
مره صدق تاكید كرد: تاكنون هیچ فردی در ایران به علت بهایی بودن یا پیروی از دیگر ادیان رسمی محكوم نشده و اقدام قضایی و قانونی برعلیه وی صورت نگرفته است.
وی در عین حال افزود: البته همانطوری كه ممكن است از یك مسلمان تخلفی سر بزند و قانون موظف به برخورد با آن است،از یك یهودی،مسیحی یا بهایی نیز ممكن است تخلف سر بزند و یا خیلی از افراد كه هیچ اعتقادی به دین نداشته باشند هم ممكن است تخلفی مرتكب شوند كه حتما رسیدگی می شود.
نماینده ایرانیان كلیمی در مجلس تاكید كرد:در ایران تفتیش عقاید به هیچ عنوان وجود ندارد و كسی در تفكرات شخصی افراد دخالت نمی كند اما چنانچه كسی بخواهد ادیان غیر رسمی و غیر قانونی را وسیله ای برای كمك به اهداف دشمنان قرار دهد به طور مطمئن از نظر قانونی باید منتظر عواقب اقدامش باشد.
مره صدق تاكید كرد:تا جایی كه اطلاع و اطمینان دارم،حتی افرادی هستند كه به هیچ دینی اعتقاد ندارند و در ایران زندگی می كنند،فعالیت اقتصادی دارند و هیچ كسی هم برای آنها مزاحمتی ایجاد نكرده است.
وی افزود:حتی بر اساس قوانین شهروندی موجود،حتی كسانی كه اعلام نمی كنند چه دینی دارند نیز برای انجام احوال شخصی مانند ثبت ازدواج و طلاق و دریافت حقوق شهروندی با سایر مردم كشور حقوق مساوی دارند.

حجت الاسلام والمسلمین 'غلامرضا مصباحی مقدم' نیز در این رابطه به خبرنگار ایرنا، گفت: متاسفانه به خاطر دوری دولت ها و ملت ها از یكدیگر كه ناشی از برخی مسائل گوناگون از جمله اختلاف نظر های سیاسی است ،سوء تفاهم هایی ایجاد می شود كه با برگزاری چنین نشست های بین المللی می توان آنها را برطرف كرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه برای دومین بار در نشست بین المللی ادیان مذهبی در آلمان شركت كرده است،گفت:با بحث هایی كه در این اجلاس مطرح كردیم درمورد شرایط سیاسی ایران و روابطی كه پیروان مذاهب و ادیان مختلف و اقلیت های قومی در كشور ما با هم دارند،روشنگری های لازم انجام شد.
مصباحی مقدم افزود: دغدغه های حقوق بشری اروپا و بویژه آلمان و گزارش های ناقصی كه از سوی دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی با استفاده از رسانه های جهت دار به مقام های سیاسی كشورها داده می شود به گونه ای است كه اغلب مسائل جزئی و غیر واقعی به توهمات و موضوعی قطعی تبدیل می شود.
به گفته نماینده تهران در مجلس،حضور دو نماینده از اقلیت های دینی ایران در این نشست بین المللی بخش اعظمی از ابهامات موجود در ذهن نمایندگان حاضر را رفع كرد زیرا خیلی از شركت كنندگان حتی تصور این را هم نداشتند كه ما در ایران اقلیت كلیمی و مسیحی داشته باشیم چه رسد به اینكه آنها در مجلس نماینده هم داشته باشند.
مصباحی مقدم افزود: آنها وقتی دانستند كه اقلیت های دینی در ایران برغم اندك بودن،در مجلس نمایندگانی دارند كه مشابه با دیگر نمایندگان،تاثیر گذار بوده و از حق رای برخوردارند،بسیار متعجب شدند.
وی یاداور شد: این درحالی است كه ما در همین آلمان بیش از ۵ میلیون مسلمان داریم كه حدود یك میلیون نفر آنان شیعه هستند و شاید حدود ۲۰۰ هزار نفر ایرانی هستند اما حتی یك نفر به نمایندگی از مسلمان ها یا شیعیان در پارلمان آلمان حضور ندارد.
مصباحی مقدم تاكید كرد:این وضعیت نشان می دهد كه برخلاف اظهارات كسانی كه تصور می كنند دموكراسی در ایران پرمناقشه است،برعكس دموكراسی ایرانی پیشرفته،جا افتاده و بسیار قوی تر و مترقی تر از غربی ها است.
عضو مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به ادعاهای مطرح در برخی كشورهای اروپایی و امریكا مبنی بر پایمال شدن حقوق و آزار و اذیت طرفداران بهائیت در ایران،گفت: در آغاز انقلاب اسلامی كه مجلس خبرگان رهبری برای تدوین قانون اساسی شكل گرفت،كمیسیونی هم برای ادیان تشكیل شد.
مصباحی مقدم افزود: جناب آقای محقق داماد سخنگوی این كمیسیون از طرف حضرت امام(ره) مكلف شد از طریق صدا و سیما اطلاع رسانی كند تا پیروان هر كدام از ادیان كه تمایل به اعلام وجود در كشور دارند مراجعه كرده و به صورت رسمی ثبت نام كنند تا بررسی های لازم درمورد آنها برای به رسمیت شناخته شدن انجام شود.
وی افزود: حتی فرصت تعیین شده یك هفته ای برای این منظور به دستور امام راحل برای یك هفته دیگر تمدید شد و سخنگوی كمیسیون دوباره اعلام كرد هركسی معتقد به هر دینی هست به عنوان آن دین ثبت نام كند اما در طول ۱۵ روز حتی یك نفر به نام 'بهائیت' ثبت نام نكرد با اینكه هیچ ممنوعیتی هم در این زمینه وجود نداشت.
عضو مجلس خبرگان رهبری تاكید كرد: این وضعیت نشانه بسیار روشنی بود كه حتی خود بهایی ها هم خود را به عنوان پیروان یك دین نمی شناسند و در نتیجه ادعای امروز آنها كاملا بی جاست.
مصباحی مقدم با تاكید بر اینكه ریشه بهائیت را از نظرتاریخی به خوبی می دانیم، گفت:بهائیت یك حزب سیاسی است كه توسط دولت انگلیس در ایران شكل گرفت و بعدها از سوی دولت آمریكا هم حمایت شد و امروز نیز از سوی آمریكا و اروپا پشتیبانی می شود .
وی خاطرنشان كرد: امروز هیچ كدام از دولت های جهان حتی اروپایی هاو آمریكا حاضر نیستند یك حزب سیاسی را به عنوان یك دین به رسمیت بشناسند.
مصباحی مقدم تاكید كرد: بسیاری از كشورهای اروپایی از جمله آلمان حتی حاضر نیستند اسلام را به عنوان دین رسمی به رسمیت بشناسند برغم اینكه ۵ میلیون جمیت دارد،پس چطور توقع دارند ما پیروان یك حزب سیاسی را به عنوان یك دین به رسمیت بشناسیم.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در عین حال گفت: برغم همه اینها،مدعیان بهائیت در ایران انسان های آزادی هستند و ما از هیچ فردی در كشور تفتیش نمی كنیم كه پیرو چه دینی است.
مصباحی مقدم تاكید كرد: در جمهوری اسلامی هر كسی می تواند طرفدار هر دینی د باشد و كسی با او كاری ندارد اما نباید بنا را بر این گذاشت كه دین مورد ادعای خود را ترویج ،تبلیغ و برای آن تبشیر كند.
وی با بیان اینكه،كسانی در ایران هستند كه اصلا دینی ندارند و كسی هم متعرض آنها نیست،گفت:تبلیغات در این زمینه اظهارات نادرستی است و آنچه را قانون اساسی به رسمیت شناخته،پیروان ادیان الهی اعم از یهودیت، مسیحیت زرتشتی گری و اسلام كه دین اصلی ملت است.
مصباحی مقدم افزود: هیچ فردی كه پیرو این ادیان رسمی است مورد تعرض قرار نمی گیرد،بیش از ۴۰۰ كلیسای رسمی در كشور داریم كه پیروان حضرت مسیح در این كلیساها حضور پیدا می كنند و مراسم مذهبی خود را انجام می دهند.
نماینده تهران در مجلس افزود: كلیساها مورد حمایت دولت قرار دارند و حتی برای كلیساهای باستانی رقم های سنگینی از سوی میراث فرهنگی هزینه می شود.
مصباحی مقدم افزود: نكته قابل توجه اینكه در بودجه امسال نیز مبلغ بسیار خوبی برای برگزاری اجلاس اتحادیه آشوری های جهان در ایران اختصاص یافته كه این موضوع از سوی آقای یوناتن بت كلیا كه ریاست این اتحادیه را برعهده دارد در اجلاس آلمان به نمایندگان این دین از كشورهای مختلف اعلام شد.
وی افزود: با تلاش های انجام شده،مقر اتحادیه آشوریان جهان بعد از ۳۷ سال از آمریكا به ایران انتقال داده شده است و همین یعنی اینكه جمهوری اسلامی كشوری كاملا آزاد برای زندگی پیروان اقلیت های دینی و برگزاری اجلاس بین المللی برای همه ادیان توحیدی است.
عضو مجلس خبرگان رهبری تاكید كرد:جای این ادعاهای حقوق بشری برای ملت و دولت ایران وجود ندارد و این سخنان حرف های بیهوده ای است كه برای خراب كردن ذهنیت ملت های جهان درمورد جمهوری اسلامی مطرح می شود.
مصباحی مقدم در پایان به دیدارهای انجام شده هیات ایرانی در حاشیه نشست بین المللی ادیان در برلین اشاره كرد و گفت: هیات ایرانی دیدارهای خوبی با روسای كمیسیون های سیاست خارجی و حقوق بشر مجلس آلمان و همچنین نمایندگان احزاب مختلف عضو كمیسیون حقوق بشر،مدیركل خاورمیانه وزارت امورخارجه و اعضای گروه دوستی پارلمانی دو كشور انجام داد كه برای توسعه روابط دولت ها و ملت ها بسیار خوب و تاثیر گذار خواهد بود

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر