گزارش تکمیلی از آخرین وضعیت دراویش گنابادی و وکلای ایشان

در پی گیریهای خشونت بار نیروهای طلبه - بسیجی با جمعی از دراویش گنابادی ساکن شهرستان کوار ، فشارها و بازداشت دراویش گنابادی و وکلای ایشان همچنان ادامه دارد . در ادامه گزارش تکمیلی از آنچه طی روزهای اخیر بر ایشان گذشته را به اطلاع می رسانیم : 

انتقال ابراهیم فضلی یکی از مصلوبین واقعه کوار به بیمارستان رجایی شیراز 

ابراهیم فضلی از جمله مجروح شدگان واقعه کوار در حالیکه روز یک شنبه ۱۳ شهریور در ورودی شهرستان کوار مورد اصابت گلوله ی مستقیم از طرف مامورین نیروی انتظامی قرار گرفت و به بیمارستان رجایی شیراز منتقل گردید پس از انجام رسیدگی های پزشکی تحت تدابیر امنیتی توسط نیروهای لباس شخصی به مکان نامعلومی منتقل گردید . 

لازم به ذکر است که نامبرده بدلیل اصابت گلوله نیازمند مراقبهای ویژه است و نگرانی ها نسبت به سلامتی ایشان رو به افزایش است . 


انتقال دیگر دراویش مجروح از بیمارستان به مکانی نامعلوم 

درساعت ۸ شب سه شنبه ۲۲ شهریور ماه، محمد علی سعدی و اصغر کریمی از مجروحین واقعه کوار که در وضعیت وخیمی به سر می بردند، توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی از بیمارستان رجایی شیراز به مکان نا معلومی منتقل شدند. 

محمد علی سعدی و اصغر کریمی؛ به همراه ابراهیم فضلی و وحید بنانی، روز یکشنبه ۱۳ شهریور ماه در ورودی شهرستان کوار مورد اصابت گلوله ی مستقیم نیروی انتظامی قرار گرفته بودند که وحید بنانی در تاریخ ۱۵ شهریور در اثر شدت جراحات به شهادت رسید.

فرزاد درویش یکی دیگر از بازداشت شدگان روزهای اخیر 

در مورخ ۲۰ شهریور ماه، نیروهای امنیتی و لباس شخصی با یورش به منزل شخصی فرزاد درویش در شهر سروستان ایشان را بدون ارائه حکم قضایی و قانونی دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل نموده اند. 

خانم فرزانه نوری ، یکی از دراویش گنابادی ساکن شهر شیراز و مادر مدیر سایت مجذوبان نور بگفته فرزندش فرهاد نوری با ورود غیر قانونی و بدون ارائه حکم قانونی و توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی بازداشت و به مکان نا معلومی منتقل گردید. 

فرهاد نوری در گفتگو با خبرنگار سایت جنبش راه سبز اشاره کرد مامورین امنیتی ساعت یک ۲۰ شهریور بدون ارائه حکم قانونی و قضایی به منزل ما مراجعه کردند و پس از تفتیش منزل و ضبط تمامی کتب عرفانی و عکس های بزرگان دروایش گنابادی و رایانه من، مادرم را دستگیر کردند.» 

فرهاد نوری گفت:«متاسفانه تا الان مادرم هیچ تماسی با ما نداشته است و فعلا مشخص نیست مادرم را به کجا منتقل کرده اند و چه نهادی مسئول بازداشت وی است ولی ظاهرا اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ مسئول این دستگیری است.» 

فرهاد نوری افزود:«مادر در حادثه ی تخریب حسینه قم در سال ۸۴ به همراه نزدیک به ۱۵۰۰ نفر دیگر از دراویش بازداشت شده بود.» 

دراویش زخمی را از بیمه درمانی محروم نمودند 

دراویش گنابادی که بر اثر تیر اندازی مأمورین امنیتی در مورخه ۱۳ شهریور ماه ۹۰ مجروح و در بیمارستان رجایی شیراز بستری شده بودند برای عمل جراحی و خدمات درمانی از بیمه محروم شدند و مسئولین بیمارستان بدلیل فشار نیروهای امنیتی برای در مضیقه قرار دادن خانواده های مجروحین از پذیرش بیمه درمانی آنها خودداری نموده است . 


بازداشت یکی دیگر از وکلای دراویش گنابادی 

فرشید یداللهی فارسی وکیل دراویش گنابادی روز یکشنبه ۲۰ شهریور ماه در شهر شیراز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نا معلومی منتقل شد.

عاطفه امیری،همسر فرشید یداللهی درباره بازداشت همسرش می گوید: در تاریخ ۲۰ / ۶ / ۹۰ روز یک شنبه ساعت ۷ عصر ماموران اطلاعات به منزل یکی از فامیلهای همسرم که آن شب آنجا مهمان بودیم ازروی دیوار حمله ور شدند و با شکستن در ورودی ساختمان وارد خانه شدند و در ابتدا با ضرب و شتم آقای یداللهی دستبند به دستش زدند و با تهدید وتحت فشار قرار دادن افراد دیگر که در آنجا بودند چند آدرس را به زور از آنها گرفتند و تمام وسایل منزل صاحبخانه را بهم ریخته و بسیاری ازوسایل منزل ایشان از جمله لب تا‍پ ٬ کارتهای شناسایی ٬ موبایل ٬ کیس کامپیوتر ٬ عکس و کتاب را به همراه خود بردند . تاکنون هیچ تماسی با همسر خود نداشته است و ازمحل نگهداری ایشان هیچ اطلاعی بدست نیاورده و هیچکس پاسخگو پیگیریهای وی نیست. 

عاطفه امیری با اشاره به سابقه بازداشت این وکیل افزود: آقای یداللهی در خصوص جریان تخریب حسینیه شریعت قم به بازداشت و زندان محکوم شدند ٬ در جریان ‍پلمپ حسینیه کیش هم به ۶ ماه حبس محکوم شدند و در سایر شهرستانها وکالت دراویش در دفاع از آنها را به عهده داشتند. 

از دیگر وکلای بازداشتی می توان به آقایان امیر اسلامی ، افشین کرم پور و امید بهروزی اشاره نمود که در هفت های اخیر در جریان درگیریهای نیروهای طلبه – بسیجی با دراویش گنابادی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

 لازم به ذکر است تا کنون هیچ اطلاعی از مکان نگهداری آقای فرشید یداللهی و خانم فرزانه نوری بدست نیامده است. 

آزادی تعدادی از دراویش گنابادی و عدم تودیع وثیقه توسط سایر دراویش 

روز شنبه ۱۹ شهریور ماه ۱۴ نفر از دروایش گنابادی با صدور قرار كفالت (ضمانت با فيش حقوقی) از زندان عادل آباد شیراز آزاد شدند. 

طبق این گزاش برای ۱۱ تن دیگر از دراویش گنابادی بازداشت شده که در زندان عادل آباد شیراز نگهداری می شوند قرار تامین کیفری وثیقه اعلام گردیده است که این دراویش حاضر به تودیع وثیقه نشده اند و همچنین از آقایان حسن ویس قلی،خسرو درّی،حسین اسدی،مجید متقیان تا کنون هیچ اطلاعی در دست نمی باشد. 

دراویش آزاد شده با صدرو قرار کفالت: * سعید کریمیان – کرج * عباس حق وردی – کرج * مسعود احمدی - کرج (جانباز) * نعمت کاظمی – کرج * اصغر زارعی – کرج * اکبر احمدی - نجف آباد * احمد رضا حیدری - نجف آباد * مهدی عزیزی - نجف آباد * محمد موسوی - نجف آباد * منصور پروا – یاسوج * اسفندیار محمدی زاده – یاسوج * محمد کشاورزی - نور آباد * پژمان کاشفی – آباده * سالار پرهیزکار - شیراز 

دراویش زندانی : * حجت ولی زاده - سروستان - وثیقه 20 میلیون تومانی * یدالله پارسیان - نور آباد - وثیقه 20 میلیون تومانی * کاظم حسین زاده - نور آباد - وثیقه 20 میلیون تومانی * عباس پور رستم - کازرون - وثیقه 20 میلیون تومانی * علی اصغر سعدی - سروستان - وثیقه 20 میلیون تومانی * علی رضا سعدی- سروستان - وثیقه 5 میلیون تومانی * داوود مهراد - کرج - وثیقه 5 میلیون تومانی * ایمان کرمی - شیراز - وثیقه 5 میلیون تومانی * محمد رضا رضایی - اسلامشهر - وثیقه 5 میلیون تومانی * حکمت الله نادری - شهرکرد - وثیقه 5 میلیون تومانی * محرم علی (جلیل) خلیفه - کرج - وثیقه 5 میلیون تومانی 

به گزارش خبرنگار درویشان آنلاین پرونده وکلای بازداشتیِ دراویش گنابادی در شعبه ۵ دادسرای زندان اوین در حال رسیدگی است . 

کلیه بازداشتها بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفته و دستگیری ها با خشونت و ضبط وسایل شخصی بازداشت شدگان همراه بوده است . 

گزارشها حاکی از آن است : "وکلایی که در طی هفته های گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند به تهران منتقل گردیده و در بند امنیتی زندان اوین تحت بازجویی و شکنجه قرار دارند . "

یاسر جلالی املشی در خصوص آخرین وضعیت حقوقی دراویش زندانی در تاریخ ۲۳ شهریور می گوید : در حال حاضر هیچ اطلاعی از وضعیت حقوقی تمامی دراویش زندانی به دست نیامده است ٬ تنها با پیگیری های انجام شده توسط بنده و همکارانم دکتر هرسینی و آقای سعید غلامیان امروز توانسته ایم وکالت خود را ضمیمه ی پرونده ی آقایان : حمیدرضا مرادی سروستانی ٬ رضا انتصاری ٬ علیرضا روشن ٬ علی کرمی ٬ مصطفی عبدی ٬ مهران رهبری ٬ علی معظمی ٬ نصرت طبسی ٬ مهدی حسینی ٬ علی آسترکی و مهدی اسانلو کنیم. ٬ تا کنون ملاقاتی با دراویش زندانی چه از سوی وکلای ایشان و چه از سوی خانواده هایشان صورت نگرفته است و به همین دلیل هیچ اطلاعی از وضعیت دراویش زندانی نداریم. چون پرونده ی ایشان در مرحله ی تحقیقات به سر می برد و این دراویش تحت بازجویی هستند حق ملاقات و دخالت در پرونده بدون اجازه ی بازپرس داده نمی شود و تا کنون تنها توانسته ایم وکالت ایشان را برعهده بگیریم . از پرونده و جزییات آن و مکان نگهداری این دراویش زندانی هنوز هیچ خبری نداریم . لازم به ذکر است تا به امروز هیچ ملاقاتی با هیچ یک از دراویش زندانی در شیراز و تهران صورت نگرفته و پیگیری های خانواده ایشان و وکلای دراویش گنابادی برای اطلاع از وضعیت سلامت و مکان نگهداری ایشان نتیجه بخش نبوده است .

برای دریافت آخرین خبرها به صفحه فیس بوک درویشان آنلاین مراجعه کنید . 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر