آخرین وضعیت دراویش گنابادی بازداشت شده و مجروحین شهرستان کوار

در پی درگیری ها در شهرستان کوار از توابع استان فارس ، آخرین اخبار از وضعیت بازداشت شدگان و مجروحان نگران کننده است.  
از وضعیت آقایان افشین کرمپور و غلامرضا شیرزادی - وکلای دراویش گنابادی - که چند روز پیش جهت گفتگو به دعوت فرمانداری شهرستان کوار به آنجا مراجعه کرده بودند و توسط مامورین امنیتی در آن محل بازداشت شدند ، اطلاعی در دست نیست.
به گزارش خبرنگار درویشان آنلاین از کوار ، امروز پنجشنبه 17 شهریورماه 90 گزارشها از وضعیت وخیم امیر اسلامی حکایت دارد. 
آقای امیر اسلامی که در دیدار با فرماندار استان فارس دو تن از وکلای دیگر را همراهی می کرد ، امروز در دادگاه انقلاب شیراز در حالی دیده شده که از ناحیه صورت مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته بود و آثار کبودی و ضرب و شتم در صورتش نمایان بود. 
امید بهروزی یکی دیگر از وکلای دراویش گنابادی که طی روزهای اخیر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود در زندان اطلاعات شیراز بسر می برد و از وضعیت وی و دلایل بازداشتش اطلاعی در دست نیست.
آخرین وضعیت برخی از مجروحین 
آقای حجت ولیزاده در حالیکه در جریان درگیری با طلبه بسیجیها از ناحیه ران پا مورد آسیب جدی قرار گرفته و قادر به حرکت نمی باشد در کمال ناباوری با وضعیت وخیم از بیمارستان به زندان عادل آباد شیراز ومحمدعلی سعدی یکی از دیگر از مجروحین درگیریها پس از مرخص شدن از بیمارستان به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده اند .
ابراهیم فضلی یکی دیگر از پیروان طریقت گنابادی است که در جریان درگیریها مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به مکان نامعلومی منتقل گردیده است و از وضعیت وی و محل نگهداری نامبرده اطلاعی در دست نیست. 
اصغر کریمی یکی دیگر از مجروحین در درگیریهای کوار از توابع استان فارس است که از ناحیه مثانه مورد اصابت گلوله قرار گرفته و بشدت دچار مشکل تنفسی است و در حالی در بیمارستان رجایی شیراز بسر می برد که تنها به مدت دو دقیقه به وی مهلت ملاقات با خانواده اش داده شده و اجازه هیچگونه مکالمه ای میان نامبرده و خانواده اش داده نشده است. 
همسر آقای پوررستم یکی دیگر از بازداشت شدگان درگیریهای کوار تنها به مدت پنج دقیقه اجازه ملاقات از پشت شیشه با همسرش را داشته است. 
همسر آقای یدالله پارسایی تنها بمدت پنج دقیقه اجازه ملاقات حضوری داشته است. 

آخرین اخبار از مراسم درگذشت شهید جاوید درویش وحید بنانی 
ماموران سروستان فارس با فشار بسیار ، خواستار حذف تصویر متوفی با سبیل بر روی اعلامیه درگذشت وی شده و منتشرکنندگان اعلامیه فوت را وادار کرده اند که از عکسی که متعلق به چهار سال پیش است برای درج روی اعلامیه فوت استفاده کنند. 
مامورین امنیتی - اطلاعاتی در اقدامی دیگر با فشار بر خانواده وی  ، اجازه حضور مداح مورد تأیید وزارت اطلاعات شیراز را به خانواده شهید جاوید درویش وحید بنانی داده اند. 

اتهام منتسب به دراویش گنابادی بازداشت شده در شهرستان کوار فارس 
از جمله برچسبهای اتهامی به دراویش بازداشت شده ، اغتشاش و آشوب علیه نظام عنوان شده است ؛ قرار صادره بازداشت شدگان در شعبه 101 شهرستان کوار از سوی قاضی همتی صادر شده است .
 به گزارش شاهدان عینی ، علاوه بر آقای امید بهروزی آقایان علی صالحی و صالح صالحی نیز در جریان بازداشت و بازجویی بشدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند . 
گزارشها از استان فارس حاکی از برخورد با شهروندانی است که به نحوی از انحاء مظنون به درویشی هستند. 
در حال حاضر شمار زیادی از دراویش گنابادی ساکن ایران برای حضور در مراسم عبادی دراویش گنابادی که هر پنجشنبه و دوشنبه در شهرهای مختلف ایران برگزار می شوند بسوی سروستان در حرکتند.
صالح مرادی سروستانی برادر یکی از گردانندگان پایگاههای خبری دراویش روز گذشته و پس مراسم تشییع پیکر وحید بنانی در منزلش در سروستان فارس توسط هشت تن از نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان معلومی منتقل شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر