اطلاعیه مطبوعاتی ؛ درخواست هوشیاری هموطنان در مورد فیس بوک

در پی تلاش حکومت آخوندی در ایران برای ایجاد ترس و واهمه از فعالیت در فضای مجازی توسط کاربران ایرانی جهت اطلاعرسانی و همزمان با بالاگرفتن تنش ها پیرامون حضور یا عدم حضور در انتخابات پیشروی مجلس ، انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران با انتشار اطلاعیه ای مطبوعاتی همگی آزادیخواهان را به هوشیاری جهت فعالیت در فضای سایبری فراخواند .


متن اطلاعیه مطبوعاتی «انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران» به شرح زیر است : 

درخواست هوشیاری هموطنان در مورد فیس بوک

اخیراً به دنبال افتضاحات گسترده در نظام حاکم، ارتش سایبری سپاه با تشکیل گُردانهای فیس بوکی و درست کردن کارگروه های مختلف میکوشد تا ظرفیتهای این شبکه اجتماعی خبررسانی را خنثی کند.


برای این کار هم از روش القای ترس استفاده میکنند. به این معنا که برروی فیس بوک پیام های مشکوکی میفرستند از این قبیل که به کاربران توصیه میکنند تا از گذاشتن عکس یا نوشتن پیام یا خبررسانی خودداری کنند، چرا که میتواند مخاطره آمیز(!) باشد و بهتر است بجای فعالیتهای فیس بوکی بروند به فکر خانواده و کسب و کارشان باشید. چنین و چنان نکنند و دردسر برای خودشان و خانواده و دوستانشان تولید نکنند.

البته همه این ترفندها فقط حاکی از وحشت گزیرناپذیر دست اندرکاران مدیریت این دستگاه سراپا ورشکسته است. هموطنانِ هوشیار ما به این ترفندها میخندند. گزارشی در این زمینه در پیک نت منتشر شده که به نظر یاران عزیز رسانده میشود. فقط باید دانست که این نغمه ها از هر حلق و حلقومی در تحت هر چهره و صورتی بیرون آید حکایت از وابستگی آن افراد به دستگاه های اطلاعاتی وارتش سایبری دارد و پرده از چهره عمال و ایادی اطلاعاتی نظام ولایت فقیه برمیدارد.

انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران 

چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۰بیشتر بخوانیم : 

ارتش سایبری سپاه گروه و گروهان فیسبوکی راه انداخته است!

پیک نت - 23 شهریور 1390

همزمان با شایعه سازیهائی که در باره شرکت و حضور و یا عدم شرکت و عدم حضور اصلاح طلبان در انتخابات مجلس آینده جریان دارد، و از داخل و خارج کشور دنبال می شود، روی شبکه فیسبوک نیز در هفته های اخیر دهها گروه ظاهر شده اند که با دقت تمام نیرو جمع می کنند تا در سر بزنگاه نقش آفرینی کنند. ارتش سایبری سپاه و بسیج با همه امکانات شیطانی خود در این زمینه وارد میدان شده است.
سیاست گریزی و سیاست زدگی، تبلیغ پرسش نامه های پوچ و مضحک( نظیر: دست بلند تر است یا پا؟)، با برچسب جملاتی که نامش را گذاشته اند شعر و همگی آغشته به سوز و گداز عشق و عاشقی، دور زدن مشکلاتی که مردم در داخل کشور با آن دست و پنجه نرم می کنند، گمُ کردن و خاک پاشیدن بر روی رویدادهای پس از انتخابات 22 خرداد و به فراموشخانه سپردن نام موسوی و کروبی و خاتمی و دیگران، جاکن کردن روح و ذهن جوان ها از مسائل سیاسی داخل کشور، وصل کردن فیسبوکی (چت بازی) جوان و سالمند به یکدیگر و .... شکار از میان آنها و...
این تازه بخشی از کارنامه ارتش سایبری سازمان امنیت سپاه است. بخش دیگری از این بازی، پخش انواع باصطلاح اخبار موثق درباره نفوذ در جی میل و کنترل و کشف و لو رفتن و آدرس ها و نام رمزها و .... است، که با آب و تاب و اغراق آمیز روی شبکه اینترنت پخش می شود و بنام این و آن، روی این آتش نفت می پاشند. حتی مستندات بین المللی نیز با خرید و رشوه به شرکت ها، درست می کنند. رابطه ها را می خواهند قطع کنند. با ایجاد ترس می خواهند مردم را از هم جدا کنند. مردم را می خواهند غیر سیاسی کنند. سری به پیام های گروهی که سیل آسا ارسال می شوند و یا گروه هائی که با نام های مختلف و فریبنده تشکیل می شوند بزنید. حتی با راه انداختن گروه های خودشان، می کوشند اعتماد میان اعضای گروه های قدیمی و تا حدودی آشنا با هم را نیز از میان ببرند. حکومت را دست کم نگیرید. گربه وقتی در اتاق به دام می افتد و پنجره ها برای فرار بسته است، خطرناک تراست و مهاجم تر. روی میلیاردها دلار نفت خوابیده اند و برای نگهداشتن شیر لوله های نفت در اختیار خودشان، سر کیسه را می دانند کجا "شُل" کنند و چگونه به پیشباز حوادثی نظیر انتخابات بروند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر