بی‌اطلاعی از وضعیت دروایش بازداشت شده در مقابل زندان اوین

روز دوشنبه ۲۸ شهریور ماه، گروهی از درویشان و اعضای خانواده آنها دراعتراض به کشته شدن یک درویش ۲۲ ساله بنام وحید بنانی و همچنین دستگیری شماری از وکلا، دست اندرکاران وب‌سایت مجذوبان نور و هواداران سلسله نعمت‌اللهی گنابادی در برابر زندان اوین تجمع کردند.

در پی این تجمع ۲۳ درویش دستگیر و بلافاصله راهی زندان اوین شدند.

سودابه قائمی یکی از سخنگویان دراویش در اروپا در گفت‌وگو با رادیو فردا، می‌گوید از سرنوشت دراویش بازداشتی، اطلاعی در دست نیست.

  • خانم قائمی، چه اطلاعات تازه‌ای در مورد دراویش بازداشت شده در روز دوشنبه دارید؟

در روز ۲۸ شهریور تعدادی از دراویش و خانواده‌های زندانیانی که در زندان اوین بودند در مقابل زندان اوین گردهمایی داشتند و متاسفانه ۲۳ نفر از این‌ها دستگیر شدند که ما هنوز از وضعیتشان اطلاعی نداریم، فقط می‌دانیم این‌ها نیز به بقیه زندانیانی که دراوین داشتیم ملحق شدند.

  • خانم قائمی، علت تجمع این درویشان در مقابل زندان اوین، اعتراض به کشته شدن وحید بنانی و دستگیر شدن عده‌ای دیگر از دراویش بود؟

بله درست است و همچنین اعتراض به دستگیری ۱۲ نفر دیگر از هواداران سلسله نعمت اللهی گنابادی و دستگیری دراویش بی‌شماری طی این دو هفته اخیر در شهر کوار، سروستان، شیراز و تهران بود.

  • شما به عنوان یکی از سخنگویان دراویش سلسله نعمت‌اللهی گنابادی در اروپا توضیح دهید وضعیت شهر کوار اکنون چگونه است؟

فضای این شهر کماکان برای دراویش بسیار سنگین است و آن‌ها مرتب تحت کنترل نیروهای اطلاعاتی و امنیتی شهر کوار هستند. این امر برای شهر سروستان و شیراز هم جاری است.

پس از کشته شدن درویش ۲۲ ساله به نام وحید بنانی به ضرب گلوله نیروهای دولتی، تنی چند از دراویش هم بر اثر اصابت گلوله مجروح و راهی بیمارستان شدند. حال عمومی این مجروحان چطور است؟

این افراد که در بیمارستان بودند به محض بهبودی به زندان شیراز منتقل شدند و ما از حالشان هیچ خبری نداریم و هنوز اجازه ملاقات با خانواده‌هایشان را ندارند و در سرنوشت نامعلومی به سر می‌برند.

  • در پی بازداشت شماری از دراویش، آیا وکلایی برای پیگیری پرونده بازداشت شدگان وارد عمل شده‌اند؟

بله، وکلایی هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند ولی متأسفانه تا این لحظه جوابی نگرفته‌اند و اجازه ملاقات با زندانیان را نداشتند.

رادیو فردا ؛ شهرام میریان 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر