مصباح یزدی : صوفیان قطب های خود را در مقام امام زمان می دانند

مصباح یزدی  ترویج فکر "نوعی امام زمان بودن " توسط یک گروه صوفی را مانع بعدی شناخت حقیقی امام زمان  معرفی و خاطرنشان کرد: این گروه امام زمان  را یک فرد نمی دانند بلکه یک مقامی می دانند که انسان با سیر و سلوک در معنویت می تواند همانند امام شود و آنان قطب های خود را در مقام امام زمان  می دانند.
مصباح یزدیدر نشست بصیرت با موضوع مهدویت و جریان های انحرافیدر شبستان خمینی وافع در مرقد حضرت معصومه با اشاره به این که در دوران کنونی حق و باطل به هم آمیخته است و با بیان این که تربیت شدگان شیطان با آمیختن حق و باطل قصد انحراف و فریب مردم را دارند، خاطرنشان کرد: این قاعده کلی است که در این دنیا حق صرف نداریم و نمی‌گذارند که حق واقعی نمایان شود و از سوی دیگر دشمنان برای جذابیت سخنان خود مقداری از حق را در سخنان خود دخالت می دهند.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به این که هر چیزی در این دنیا با ارزش تر باشد دشمنان به سراغ انحراف و ارایه بدل آن روی می‌آورند، بیان داشت: برخی از اعتقادات محکم مذهب یک عقیده با ارزشی است که با کوه‌ها طلا نیز قابل مقایسه نیست که متاسفانه ما قدر واقعی آن را نمی دانیم. 

وی با بیان این که اعتقاد به مهدویت عقیده با ارزشی است که شیطان را به حرکت واداشته است، ابراز داشت: معرفی و ادعای برخی از افراد به عنوان امام زمان  نشان‌دهنده بدل سازی دشمنان در این عرصه است. امروز بازار اینگونه فعالیت‌ها بسیار داغ است تا جایی که حتی در برخی از کشورهای غیرشیعی مانند سودان هم برخی ادعای مهدویت کرده‌اند.

این آخوند حکومتی با اشاره به این که در ایران یکصد سال است که دشمنان در صدد معرفی جنس بدلی جریان مهدویت هستند، خاطرنشان کرد: با عبرت‌گیری از تاریخ و شناخت آسیب های این جریان خود را از اشتباه و گرفتاری در دام دشمنان دور سازیم.

وی در ادامه به  بابیت اشاره کرد و گفت: یک فرد روسی در تهران به سراغ علما آمد و ادعا کرد اسلام حق است و من می‌خواهم مسلمان شوم، سپس درس طلبگی خواند و در ادامه به عراق رفت که با یک سید شیرازی ساده‌لوح آشنا شد و او را معتاد کرد، هنگامی که این سید خمار می‌شد این فرد روسی به او تلقین می‌کرد که با امام زمان  ارتباط دارد، بعد این سید را با فریب برای ادعای بابیت و ارتباط با امام زمان  به ایران می آورد که یک عده ساده لوح دور او را ‌می‌گیرند و کم‌کم تبدیل به مذهب می‌شود و مدتی بعد ادعای امام زمانی می‌کند و بعد از داغ شدن بازار، ادعای نبوت می‌کند که البته در ادامه، انگلیس این فرد را به نفع خود مصادره کرد.

مصباح یزدی با اشاره به این که شیطان هر روز با تجربه‌تر می شود و هنوز فعالیت دشمنان بر قوت خود باقی است، مدعی شد : همین جریان بهاییت امروز به صورت یک باند برای براندازی انقلاب اسلامی ایران در حال فعالیت است.

وی ترویج فکر "نوعی بودن امام زمان" توسط یک گروه صوفی  را مانع بعدی شناخت حقیقی امام زمان  معرفی و خاطرنشان کرد: این گروه امام زمان  را یک فرد نمی دانند بلکه یک مقامی می دانند که انسان با سیر و سلوک در معنویت می تواند همانند امام شود و آنان قطب های خود را در مقام امام زمان  می دانند.

مصباح یزدی ، تلویحا اظهارات احمدی نژاد را مورد انتقاد قرار داد

این نماینده مجلس خفتگان رهبری با بیان این که امروز عده ای چنین القا می کنند که امام زمان  قصد اجرای عدالت را دارد و ما هم امروز چنین قصدی را داریم و نیازی به حضور حضرت مهدی  نیست، ابراز داشت: این حرف که امروز امام زمان در جامعه حکومت می کند یک سخن مشکوکی است که بعدها با یکسری ادعاهای خطرناک دیگر که ما همان امام هستیم مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به این که کسی که گمراه شد دیگر عقل او از کار می افتد و نسبت به یک فرد متعصب می‌شود و نمی‌گذارد علیه مراد بدلیش کسی انتقاد کند، افزود: مراقب باشید که دچار انحراف نشوید، باید از مقام معظم رهبری که موجب افتخار جهان است تبعیت کنیم.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر