دراویش در فضای بشدت امنیتی برای حضور در مجلس ترحیم شهید بنانی بسوی سروستان در حرکتند

با گذشت بیش از یک هفته از درگیریها در شهرستان کوار و گسترش آن به سروستان فارس ، تداوم فضای امنیتی و شبه نظامی در این دو شهرستان همچنان ادامه دارد. 

بر اساس آخرین گزارشها ، امروز جمعه ۱۸ شهریور ماه یکهزار و سیصد و نود خورشیدی ، قرار است مراسمی بمناسبت شهادت «شهید جاوید درویش وحید بنانی» در زادگاه وی سروستان از توابع استان فارس برگزار شود و به همین منظور جمع کثیری از پیروان طریقت نعمت اللهی گنابادی برای شرکت در مراسم ترحیم نامبرده از روز گذشته بسوی سروستان در حال حرکتند تا در مراسم ترحیم شهید وحید بنانی شرکت کنند. 

به گزارش خبرنگار درویشان آنلاین از سروستان ، ماموران امنیتی و نظامی بشدت تردد پیروان طریقت گنابادی بسوی سروستان فارس را مورد کنترل قرار می دهند و با متوقف ساختن وسایل نقلیه دراویش ضمن ثبت پلاک ، آدرس و شماره تلفن و نام و مشخصات کامل را ضبط می نمایند. 

کوار مرکز شهرستان کوار در استان فارس در جنوب ایران است. این شهر در فاصله ۴۵ کیلومتری شیراز و بین فیروزآباد و شیراز قرار دارد.

لازم به ذکر است ، در پی درگیریهای و ضرب و جرح و بازداشت و قتل دراویش گنابادی کوار و سروستان توسط طلبه بسیجیها و نیروهای یگان ویژه و سپاه ، تظاهراتی هفته گذشته در شهرهای هامبورگ آلمان و لندن پایتخت بریتانیا برگزار شده بوده ، امروز جمعی از حامیان و هواداران کمیته بین المللی حمایت از حقوق درویشان در ایران و اعضا انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران با حضور مقابل سفارت ایران در شهر استکهلم پایتخت سوئد در واکنش به سرکوب دگراندیشان عقیدتی و بالاخص دراویش گنابادی گردهمایی اعتراضی برگزار کردند. 

از جمله شعارهایی که با بلندگو و با حضور باشکوه جمعی از آزادیخواهان ساکن سوئد در مقابل لانه جاسوسی حکومت آخوندی در کشور سوئد سر داده شد : 

خامنه – خامنه ای 

جواب عشق – گلوله نیست 

مرام ما محبت – محبت 

جواب تو گلوله – گلوله 

مرام ما محبت – محبت 

مرام توخشونت – خشونت 
الگوی ما اهورا – اهورا 

الگوی تو اهریمن – اهریمن 

گزارش تصویری ، تظاهرات آزادیخواهان مقابل لانه جاسوسی نظام آخوندی در کشور سوئد بزودی منتشر خواهد شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر