راههای عبور و مرور بسوی کوار بعلت حضور گسترده دراویش مسدود شده است

مراسم تشییع پیکر وحید بنانی
به گزارش خبرنگار درویشان آنلاین از سروستان ، گزارشها از حرکت گسترده پیروان طریقت گنابادی از شهرستانهای اطراف استان فارس به سوی کوار برای شرکت در مجلس درویشی شبهای جمعه ، حکایت دارد. 
بدنبال بروز درگیری میان طلبه بسیجیها و دخالت نیروهای نظامی انتظامی و سپاه استان فارس و تیراندازی به سوی دراویش گنابادی ساکن شهرستان کوار از توابع استان فارس ، طی روزهای اخیر شمار بسیاری از پیروان این طریقت مورد اصابت گلوله جنگی قرار گرفته و بشدت مجروح شده و شماری دیگر نیز بازداشت شده اند. 
شهید جاوید درویش وحید بنانی بدنبال این درگیری در اثر اصابت گلوله نیروهای مسلح جان به جان آفرین تسلیم کرد .
به همین مناسبت قرار است فردا مجلس ترحیمی برای نامبرده در حسینیه دراویش گنابادی ساکن سروستان برگزار شود . 
عصر امروز نیز نیروهای امنیتی با حضور در مجلس دراویش ، خواهان ارائه اجازه برگزاری مراسم عبادی دراویش در آن مکان شده و گفتند : «شما با کدام مجوز اقدام به برگزاری مجالس عبادی می کنید؟»
پیرو بازخواست از برگزارکننده مجالس درویشی مبنی بر برگزاری مراسم عبادی دراویش که بطور مرسوم شبهای دو شنبه و جمعه در سراسر ایران برگزار میشود ، از نامبرده خواستند تا روز شنبه خود را به اداره اطلاعات این شهرستان معرفی کند. 

به گفته شاهدان عینی تردد بیشمار ماشین پیروان طریقت نعمت اللهی گنابادی برای حضور در مراسم ترحیم وحید بنانی و شرکت در مجلس درویشی شبهای جمعه موجبات مسدود شدن راههای عبور و مرور را فراهم آورده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر