تشدید فشارها و بازداشت دراویش گنابادی در پی درگذشت یکی از پیروان این طریقت

طی هفته گذشته فشار ها بر دراویش گنابادی شدت گرفته است و در نتیجه برخوردها با دراویش پیروان طریقت نعمت اللهی گنابادی و دستگیری و بازداشت و حمله به آنها و وارد آوردن جراحات سنگین بر پیروان این طریقت صوفیانه یک تن از آنان به نام وحید بنانی در اثر اصابت گلوله به یکی از شریانهای اصلی بدنش در بیمارستان نمازی شیراز درگذشت.

علاوه بر آن فشارها بر وکلا دراویش نیز شدت گرفته است و طی روزهای گذشته سه نفر از وکلا و تعدادی از مدیران یکی از پایگاه های خبری و اطلاعرسانی دراویش نیز بازداشت شده اند.

در ادامه بایکوت خبری کلیه دگراندیشان عقیدتی ، پیروان این طریقت نیز در سالهای اخیر بشدت تحت نظر نهادهای امنیتی – اطلاعاتی از ارائه هرگونه خبری بشدت منع شده اند.

جو شدید امنیتی حاکم بر شهر سروستان شیراز در مراسم تشییع شهید درویش وحید بنانی

برقراری حکومت شبه نظامی در شهرستان کوار از توابع استان فارس به شهر سروستان نیز کشیده شده و فضای شهر سروستان بشدت امنیتی گزارش شده است.

بگزارش شاهدان عینی از شهرستان کوار، در تشییع جنازه شهید درویش وحید بنانی ۱۵دستگاه اتومبیل یگان ویژه و ۳ دستگاه اتوبوس حامل نیروهای امنیتی به همراه جنازه از شیراز عازم سروستان شده اند.نیروهای امنیتی تهدید نموده اند در صورتی که افرادی به غیر از خانواده شهید درویش وحید بنانی در مراسم تشییع شرکت نمایند با آنها بشدت برخورد خواهد شد.

در راستای برقراری حکومت نظامی در شهرستان های استان فارس تمامی ورودی و خروجی های شهر توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی کنترل شده و از ورود دراویش گنابادی که جهت تشعیع پیکر آن شهید قصد ورود به شهر سروستان را دارند خوددادری می شود.

در اقدامی دیگر ، نیروهای انتظامی و امنیتی خانواده مرحوم را تهدید نموده اند که در صورت حرکت دراویش از سایر شهرستانها برای مراسم تشییع جنازه،راه های ورودی به شهر سروستان را مسدود کرده،با آنها برخورد می نمایند و جنازه آن مرحوم را در مکان نامعلومی دفن می کنند.

عدم رسیدگی به شکایت و وضعیت دراویش مجروح

سه تن از دراویش گنابادی به نامهای ابراهیم فضلی، اصغر کریمی، محمد علی سعدی که به علت اصابت گلوله ی نیروهای انتظامی و امنیتی مجروح شده اند در وضعیت وخیمی در بیمارستان به سر می برند.

در حال حاضر بر اثر فشارهای نیروهای امنیتی در روند بهبود و رسیدگی به وضعیت جسمانی مجروحین اخلال ایجاد شده به نحوی که به آنها دستبند زده و به خانواده های آنها اجازه داده نمی شود از فرزندان خویش عیادت نموده یا به بیمارستان دیگر منتقل نمایند . ضمن آنکه مجروحین از عدم رسیدگی به شکایتشان از مأمورین مبنی بر ایراد جرح عمدی و عدم رعایت موازین قانونی معترض اند.

در ادامه این گزارش آمده است خانواده های ایشان از احتمال انتقال مجروحین به زندان با این وضعیت وخیم جسمانی ابراز نگرانی نموده اند.

بازداشت وکلای دراویش گنابادی

در ادامه روند بازداشت وکلای دراویش گنابادی آقای امید بهروزی از وکلای دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی ساعت ۱۰ صبح روز ۱۶ شهریور ماه در فلکه گل سرخ شیراز توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی بازداشت شد. این بازداشت بدون ارائه حکم قانونی و قضایی انجام شده و و سیله ی نقلیه ی ایشان نیز توسط نیروهای امنیتی ضبط شده است.

امید بهروزی وکیل دراویش گنابادی که در واقعه ی تخریب حسینیه ی قم پروانه وکالت ایشان توسط قوه قضاییه ابطال گردید.

آخرین وضعیت گردانندگان یکی از پایگاههای اطلاعرسانی دراویش

دراویش بازداشت شده در تهران که در بامداد روز دوشنبه ۱۴ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی بصورت غیر قانونی بازداشت، به زندان اوین منتقل شدند تا کنون از اتهام و دلایل اتهامی و وضیعت آنها هنوز هیچ اطلاعی بدست نیامده است.

بر اساس پیگیرهای خانواده های بازداشت شدگان از سوی مسئولین زندان اوین اعلام شده که دراویش در بند امنیتی زندان اوین محبوس و ممنوع الملاقات می باشند.

در ادامه این گزارش آمده است، دراویش از حق قانونی خود برای در اختیار داشتن وکیل محروم می باشند و آنها را تحت فشار قرار داده اند.

حمله و یورش نیروهای امنیتی به منزل شخصی مدیر سایت مست یار

ساعت ۱۴ روز چهارشنبه مورخ ۱۶ شهریورماه مامورین امنیتی با در دست داشتن حکم قضایی و مجوز به منزل شخصی مدیریت سایت مست یار رفته و با ایجاد رعب و وحشت برای خانواده ی ایشان اقدام به مصادره و ضبط اقلام فرهنگی ، کتاب های عرفانی و عکس های بزرگان سلسله نعمت اللهی گنابادی نموده و تمامی سیستم های کامپیوتر و وسایل مرتبط با آنها را با خود برده اند.

لازم به ذکر است که باتوجه به نبودن مدیر سایت مست یار در منزل، نیروهای امنیتی با خانواده ی وی درگیر شده و برای آنان ایجاد مزاحمت نموده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر