مکارم شیرازی بار دیگر بر 'ضرورت مقابله با عرفانهای کاذب' تاکید کرد

ناصر مکارم شیرازی ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه که در سالن همایش های مدرسه فیضیه برگزارشد در سخنانی با اشاره به رسالت‌ها و ویژگیهای حوزه علمیه قم با بیان اینکه بخشی از شبهات جامعه ناشی از القای دشمنان است ، تاکیدکرد: عرفانهای کاذب مانند شرکتهای هرمی با تغییر نام فعالیت می‌کنند و هدف آن‌ها ضربه زدن به اسلام و مکتب اهل بیت است و حوزه باید مراقب این مسایل باشد. مکارم عرفانهای کاذب را بلا توصیف کرد و بیان داشت: عرفان اسلامی که حوزه مروج آن است عرفان مبتنی بر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است.

مکارم با اشاره به عدم رضایت علی خامنه ای فعالیتهای حوزوی در برگزاری کرسی های آزاداندیشی در حوزه تصریح کرد: گلایه ایشان از حوزه به حق است و حوزه باید نیازهای فقهی مختلف موردنیاز ادارات و نهادهای نظام را بر طرف کند.

وی حوزه علمیه حوزه بیداری اسلامی را فرصتی برای حوزه علمیه دانست و گفت: این بیداری چه دشمنان اعتراف کنند و چه نکنند اسلامی است و حضور در نمازهای جمعه و مقابله با اسرائیل تایید کننده این مطلب است.

مکارم شیرازی مخالفان را ترویج ایران هراسی متهم کرد و مخلفان را دشمنان نظام خطاب کرده و افزود : ما نه به دنبال حکومت بر دیگران و نه تسلط بر آنان هستیم بلکه ما دست برادری به سوی همه مسلمانان دراز کنیم و دوست داریم با الازهر رفت و آمد متقابل داشته باشیم.

مکارم خرافات را آفتی برای دین دانست و تاکیدکرد: ضرر و زیان خرافات برای اسلام از ضرر و زیان دشمنان قسم خورده اسلام بیشتر است و حوزه موظف است با این خرافات مبارزه کند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر