مکارم شیرازی : 'مرکز بیشتر عرفانهای کاذب تهران است'

ناصر مکارم شیرازی در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه تهران در مدفن خمینی در جمع مدرسان و طلاب مدارس علمیه استان تهران با اشاره به اینکه حوزه های علمیه تهران وضعیت ویژه ای دارند، بیان داشت: مرکزثقل مدیریتی کشور، محل تصمیم گیریهای کلان، مرکز قوای سه گانه حکومت، نبض اقتصادی کشور و انجام برنامه های کلان فرهنگی، دانشگاهی و مراکز عملی در تهران از جمله مواردی است که باعث شده حوزه علمیه پایتخت وضعیت ویژه ای داشته باشد.

مبارزه با عرفانهای کاذب و مکتبهای انحرافی


وی همچنین با تأکید بر مبارزه با عرفانهای کاذب و مکتبهای انحرافی افزود: مرکز بیشتر عرفانهای کاذب تهران است و اینها غوغا کرده اند که در میان آنها شیطان پرست نیز وجود دارد و برخی از آنها اعتقاد دارند شیطان رئیس الموحدین و توحید شیطان از توحید خدا بالاتر است.

مکارم ادامه داد: آنها عقلشان نمی رسد که سجده پرستش و سجده احترام ارتباطی به هم ندارد.

وی با اشاره به نقش مؤثر حوزه های علمیه در خصوص مبارزه با عرفانهای کاذب و مکتب های انحرافی یادآور شد: باید جواب شبهات آنان را داد و توطئه های آنها را شناسایی کرد.

نظارت بر احزاب سیاسی یکی از وظایف حوزه های علمیه است

وی نظارت بر احزاب سیاسی را یکی از وظایف حوزه های علمیه ذکر کرد و گفت: احزاب تشکیل می شوند و شاید برخی از آنها راه انحراف را بروند و حوزه های علمیه باید حضور سیاسی داشته باشند و یک حزب نباید تبدیل به حوزه شود بلکه حوزه حقیقت اسلام را بیان می کند.

مکارم تصریح کرد:‌ حوزه های علمیه باید بر احزاب نظارت کنند تا اگر انحرافی باشد حساب شده و با منطق، بسیاری از این مشکلات را حل کرد.

بسیاری از مفاسد اخلاقی در تهران دیده می شود

مکارم شیرازی با بیان اینکه بسیاری از مفاسد اخلاقی و انحراف از مسیر عفت در تهران نمایان شده، اظهار داشت: برادران و خواهران در حوزه های علمیه باید با کمک یکدیگر این مشکل را حل کنند.

وی ادامه داد: اگر جلوی انحرافات را نگیریم و جوانان آلوده شوند، اگر دشمن بخواهد به این مرز و بوم حمله کند کسی که کفن بپوشد و در خط مقدم قرار گیرد را پیدا نمی کنیم و این جوانان بسیجی هستند که مقابل آنان قرار می گیرند و جوانی که آلوده مواد مخدر و انحرافات جنسی شده مقابل دشمن نمی ایستد.
 
اینساید آف ایران 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر