بازداشت خانواده های معترض دراویش گنابادی در برابر اوین

در ادامه تشدید فشارها بر دراویش طریقت نعمت اللهی گنابادی، امروز تجمع اعتراضی خانواده های دراویش گنابادی، که قرار بود در اعتراض به بازداشتها و سرکوبها در برابر زندان اوین برگزار شود، به دلیل جو شدید امنیتی لغو شد.

به رغم جلوگیری از برگزاری تجمع و حضور نیروهای امنیتی از شب گذشته در اطراف زندان اوین، خانواده های برخی از دراویش نعمت اللهی گنابادی در مقابل زندان اوین تجمع کردند و تعدادی از حاضرین، توسط نیروهای امنیتی و انتظامی بازداشت شدند.

دکتر مصطفی آزمایش، عرفان شناس ساکن اروپا در گفتگو با رادیوی بین المللی فرانسه، تصمیم به برگزاری یک تجمع در برابر زندان اوین را به دلیل حمله بسجیان به شهرستان کبار در استان فارس در هفته گذشته و آتش زدن مراکز کسب دراویش و اقدام به تیراندازی به سوی آنان که به کشته شدن یک تن انجامید و بازداشت گروهی از دراویش، اعلام کرد.

در پی این رویداد، و دستگیری افراد همکار با پایگاه خبری "مجذوبان نور" که به مدت 5 سال است که در زمینه امر خبررسانی در خصوص فعالیتهای دراویش گنابادی فعالیت می کند، خانواده های دستگیرشدگان تصمیم به برگزاری این تجمع گرفتند که در نهایت با واکنش شدید ماموران امنیتی روبرو شدند و این تجمع برگزار نشد. با این وجود خانواده ها در برابر زندان اوین حضور یافتند.

رادیو فرانسه 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر