چهار تن از وکلای دراویش گنابادی به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده اند

در پی درگیریهای اخیر در شهرستان کوار از توابع استان فارس که منجر به جرح و ضرب ، مرگ و بازداشت  دراویش گنابادی و وکلای ایشان شد ؛ آقایان فرشید یداللهی ٬ امیر اسلامی ٬ امید بهروزی و افشین کرم پور وکلای دراویش گنابادی از شیراز به تهران منتقل شده و در بند  ۲۰۹ زندان اوین   تحت بازجویی قرار دارند. 

آقایان امیر اسلامی و افشین کرم پور دو تن از وکلای دراویش گنابادی هستند که در پی مشایعت با آقای غلامرضا شیرزادی استادیار دانشگاه و یکی از دراویش گنابادی به دعوت فرمانداری شهرستان کوار برای مذاکره با مسئولین این شهرستان - تاریخ ۹۰/۶/۱۳   - به کواررفته بودند و بدون ارائه حکم قانونی و قضایی بازداشت و از آنجا به مکان نا معلومی منتقل شدند.
سه روز بعد از بازداشت غیرقانونی نامبردگان ٬ آقای امید بهروزی دیگر وکیل دراویش صبح روز ۱۶ شهریور ماه در شهر شیراز توسط نیروهای امنیتی و بدون ارائه حکم قانونی بازداشت شد . 

در اقدامی دیگر یک شنبه ۲۰ شهریور ماه فرشید یداللهی وکیل دراویش گنابادی توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی با اعمال خشونت بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد . 
 
پس پیگیری و مراجعه های مکرر روز ۲۴ شهریورماه خانواده ها و وکلای نامبردگان از انتقال بازداشت شدگان به بند ۲۰۹  زندان اوین مطلع شدند.

به گزارش خبرنگار درویشان آنلاین ، وکلای بازداشتی تحت بازجویی قرار دارند و تا کنون اجازه ی ملاقات و اخذ وکیل به این دراویش زندانی داده نشده است و هیچ اطلاعی از وضعیتشان در دست نیست. 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر