در پی تحریک نیروهای بسیج علیه دراویش گنابادی فضای شهرستان کوار امنیتی است

تحرکات طلبه ای به نام شهبازی علیه دراویش نعمت اللهی گنابادی در تحریک و تهییج نیروهای بسیجی در شهرستان کوار به ایجاد فضای امنیتی در این شهرستان منتهی گردید.

طلبه ای به نام شهبازی با توزیع سی دی های موهون و انتشار اکاذیب و افترا علیه پیروان طریقت نعمت اللهی گنابادی موجبات تشویش اذهان عمومی در شهرستان کوار را فراهم آورده است.

این طلبه در روزهای اخیر مردم شهرستان کوار از توابع فارس را به تظاهرات و راهپیمایی علیه دراویش گنابادی دعوت کرده است.

طی روز های اخیر این طلبه و جمعی از نیروهای بسیجی و خودسر با پخش سی دی با محتوای موهون علیه دراویش گنابادی در کوار و روستاهای اطراف ، شهروندان بی اطلاع را به برخورد با پیروان طریقت گنابادی ترغیب کرده اند.

لازم به یادآوری است ، طی روزهای اخیر در پی درخواست آخوند شهبازی تجمعی علیه دراویش گنابادی در مقابل فرمانداری برگزار شده است.

دراویش گنابادی در پی اقدامات تحریک آمیز نیروهای خودسر با مراجعه به مراجع قانونی و ارسال نامه مراتب نگرانی خویش را اعلام کرده اند.

گفتنی است در مرداد ماه سال گذشته نیز جمعی از دراویش گنابادی در شهرستان کوار در اعتراض به پخش اعلامیه و تبلیغات سوء علیه تصوف وبزرگان عرفان در مقابل بخشداری این شهرستان تجمع کردند.

در پی تحرکات اخیر در شهرستان کوار ، روز پنجشنبه جمعی از نیروهای منتسب به بسیج شیراز برای ایجاد درگیری با دراویش نعمت اللهی گنابادی به کوار اعزام شدند و در سطح این شهرستان دست به تظاهرات زدند.

در پی ترغیب مردم شهرستان به شرکت در تظاهرات علیه دراویش گنابادی علاوه بر شهروندان عادی جمعی از کارمندان و کارکنان ادارات دولتی به تظاهرات علیه دراویش گنابادی فراخوانده شدند.

به گزارش خبرگزاریهای وابسته به دراویش گنابادی ، نیروهای منتسب به بسیج برای اینکه جمع خود را پرشمارتر جلوه بدهند شهروندان روستاهای اطراف را نیز برای تظاهرات به سمت خود کشیده و با سردادن شعار "مرگ بر درویش آمریکایی" به برگزاری تجمع علیه دراویش پرداختند.

لازم به ذکر است که تندورها در و دیوار شهرستان کوار را با شعارها و اعلامیه های موهن پر کرده و تا کنون هیچ نهادی جلو اقدام آنان را نگرفته است.

تحریک و ترغیب نیروهای منتسب به بسیج با بلوایی که آخوند شهبازی در تبلیغ علیه دراویش گنابادی ساکن شهرستان کوار به راه انداخته بود به برخورد مسلحانه و تیراندازی به طرف دراویش منجر شد.

در پی برخورد مسلحانه با دراویش گنابادی شمار نیروهای یگان ویژه در شهرستان کوار از توابع فارس افزایش یافته و تردد آمبولانس های اورژانس بطور گسترده ای بچشم می خورد.

در خشونت علیه دراویش گنابادی شهرستان کوار ، چندین باب مغازه متعلق به پیروان این طریقت به آتش کشیده و عده ای نیز مجروح شدند.

نیروهای امنیتی در محل برگزاری مجالس درویشی شهرستان کوار دوربین مداربسته نصب کرده و تمام رفت و آمدها را زیر نظر گرفته اند.تمام راه های مواصلاتی به این شهرستان توسط نیروهای یگان ویژه بسته شده و از ورود دراویش به کوار جلوگیری می شود.

به گزارش شاهدان عینی ، در جریان این درگیری که با پرتاب گار اشک آور و شلیک گلوله از سوی نیروهای خودسر آغاز شد، منازل برخی از دراویش مورد هجوم و تفتیش قرار گرفته و چند باب مغازه آنان نیز دستخوش حریق شده است.

شهرستان کوار در جو امنیتی و نظامی فرو رفته و هرگونه عبور و مرور در خیابان های آن به شدت مورد کنترل و بازرسی قرار می گیرد.

آمار زخمی شدگان حادثه کوار تا کنون بیش از ۵۰ نفر بوده که از این تعداد حال ۴ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر