در صورت تداوم فشارها ، دراویش گنابادی مقابل بیت رهبری در تهران تحصن خواهند کرد


مصطفی آزمایش سخنگوی سلسله دراویش نعمت اللهی گنابادی در خارج کشور در گفتگو با رادیو فردا با اشاره به تحصن دراویش گنابادی در مزار سلطانی بیدخت گناباد گفته است : اگر فشار بر قطب درویشان گنابادی و پیروان این سلسله شدت گیرد ، درویشان در برابر بیت رهبری در تهران دست به تحصن خواهند زد.

دکتر سیدمصطفی آزمایش در گفتگو با رادیو فردا درباره فشار بر درویشان گنابادی اینگونه می گوید : آقای دکتر نورعلی تابنده - مجذوبعلیشاه - که برای ایشان یک پرونده ای از طرف دستگاههای قضایی - امنیتی تشکیل شده بود وکلای دراویش اقایان هرسینی و شاه حیدری اینها اقدام کرده بودند که این ماجرا کن لم یکن و متوقف شود ولی نشده و این پرونده متشکله علیه ایشان بشدت در حال پیگیری است و دراویش دیگر را هم تهدید به برخورد شدید و تخریب مزار سلطانی بیدخت کرده اند.

رادیو فردا : با توجه به انکه پنج هزار تن از دراویش در اطراف مزار سلطانی در شهر بیدخت هستند ولی بازهم می خواهند فشارها را تشدید کنند ؟
دکتر سیدمصطفی آزمایش : بله ؛ برای چشم زهر گرفتن و نشان دادن قصدشان به شدت بخشیدن به این فشارها از عصر روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت این شش نفر درویشی را که زندانی هستند و در زندان وکیل آباد هستند به بند غیربهداشتی و نابسامان ۱ / ۶ منتقل کرده اند و در عین حال حق تلفن و حق ملاقات با خانواده اینها را سلب کرده اند ، و به انها ابلاغ کرده اند که شما حق برقراری تماس با خانواده از طریق ملاقات و یا حتی تلفن را ندارید.

رادیو فردا : اقای آزمایش ، چرا این دراویش را به زندانی که شما اشاره کردید که وضع و شرایط زیستی اش بسیار اسف بار است انتقال داده اند ، فکر می کنید علت چیست ؟
دکتر سیدمصطفی آزمایش : علتش از یک طرف برای در هم شکستن روحیه دراویش است و از جانب دیگر بخاطر اینکه این قسمت از زندان بسیار بسیار نابسامان و غیربهداشتی است زندانیان متأسفانه به بیماریهای صعب العلاج غالبا دچار میشوند و بدلیل شدت بیماری خدای ناکرده ممکن است از پا در بیایند یعنی اینها (نظام حاکم بر ایران) چون آمار شکنجه و اعدامهایشان بسیار بالا رفته و اسباب بی ابرویی بزرگی برایشان فراهم کرده دست به ترفند تازه ای زده اند و زندانهای غیراستاندارد بسیار زیادی دایر کرده اند که متاسفانه الان دراویش را هم به همین سرنوشت دچار می کنند.

رادیو فردا : الان چند هفته ای است که حدود پنج هزار تن از دراویش سلسله نعمت اللهی در مزار سلطانی در بیدخت گناباد تجمع کرده اند و اعتراضشان اولا به احضاریه ای است که علیه دکتر نورعلی تابنده قطب این سلسله صادر شده و دیگر اعتراض به زندان افتادن دراویشی است که الآن در زندان وکیل آباد – مشهد بسر می برند؛  با توجه به صحبتهای شما این اعتراضات شدت خواهد گرفت ؟
دکتر سیدمصطفی آزمایش : بله ؛ دراویش تصمیم دارند که اگر به خواسته هایشان وقعی گذاشته نشود تجمع و تحصن در تهران در برابر بیت رهبری بکنند.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر