بازداشت دو شهروند مسیحی در حین سفر نوروزی

دو تن از شهروندان مسیحی كه برای مسافرت نوروزی به شهرستان سلماس سفر كرده بودند توسط  ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و تاكنون از وضعیت و محل نگهداری  ایشان  اطلاعی در دست نیست .به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز" گزارشگران مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران اطلاع دادند، روز چهارشنبه، سوم فرودین ماه سه شهروند که در مسافرت نوروزی به سر می‌بردند، در جاده سلماس به روستای بروشخواران توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شدند. 
بر اساس این گزارش، صالح جهانگیرزاده فرزند سعید اهل روستای بروشخواران از توابع سلماس و حمید نجفی به همراه همسرش ماهزر نجفی شهروندان مسیحی اهل کرج که روز چهارشنبه برای تعطیلات نوروز به این شهرستان مسافرت کرده بودند، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده‌اند. 
در پی این بازداشت هم چنین اتومبیل سواری صالح جهانگیرزاده نیز توسط اداره اطلاعات توقیف شده است. 
شایان ذکر است که پیگیری‌های خانوادهٔ افراد بازداشت شده تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده و از  علت و چگونگی وضعیت و محل نگهداری ایشان پس از گذشت ۴۸ ساعت هیچ اطلاعی در دست نیست. 
پیش از این نیز در روز سه شنبه مورخ ۱۹ بهمن ماه ۱۳۸۹ اداره بازرسی و كشف كالای قاچاق با همكاری سپاه پاسداران استان آذربایجانغربی شهرستان سلماس ، در اقدامی بیش از ۳۰۰ جلد كتاب مقدس مسیحیان را كه پیش از این توسط ماموران امنیتی در نوار مرزی كشور كشف و ضبط شده بود را طی مراسمی در روستای " دریشك " به آتش كشیدند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر