راهكارهاي عملي بسیج از زبان "نقدی" براي برخورد با ترويج عرفان‌هاي ساختگی و شيطان پرستي

طی سالهای اخیر برخورد با پیروان طرایق تصوف و درویشی در ایران در رأس برنامه های اجرایی مقامات مسئول در ایران قرار داشته است ؛ اقدامات عملی در برخورد با سلسله طرایق درویشی در ایران به اتهام عرفانهای کاذب و ساختگی منجر به تخریب حسینیه های دراویش گنابادی در شهرهای مختلف ایران ؛ قم - بروجرد - اصفهان و تخریب منزل مسکونی دراویش در چرمهین اصفهان و پلمپ چندین حسینیه ای شهرهای دیگر ایران شد.
امروز فرماندۀ بسیج در اظهارات با بیان آنکه بودجه اختصاص یافته به بسیج بطور سالیانه در حال افزایش چشم گیر است ، هدف از تربیت و آموزش نیروهای بسیج را تشكيل حلقه‌هاي معرفتي در مدارس به منظور پرداختن به مسائلي ديني، اعتقادي، علمي و سياسي و ارائه راهکارهای عملی در برخورد با عرفانهای کاذب و ساختگی برشمرد.
خبرگزاری کار ایران - ایلنا در خبری با همین مضمون آورده است : مجمع كشوري شوراي انديشه ياران با حضور سردار نقدي رئيس سازمان بسيج مستضعفين، سردار جوكار رئيس سازمان بسيج دانش‌آموزي و فرهنگيان و همچنين دانش‌آموزان بسيجي از سراسر كشور روز گذشته برگزار شد.
گفتگوي دانش‌آموزان با نقدي و جوكار پيرامون مسائل و مشكلات بسيج دانش‌آموزي از بخش‌هاي اين برنامه بود.
ارائه راهكارهاي عملي براي برخورد با ترويج عرفان‌هاي ساختگی و شيطان پرستي، پيشنهاداتي در رابطه با نحوه تدريس درس آمادگي و دفاعي، حمايت‌هاي مادي از طرح‌هاي ابتكاري دانش‌آموزان، ارائه راه‌كارهايي براي ارتقا اخلاق در جامعه و خانواده، ضرورت توجه به مسئله راهيان نور از جمله مسائلي بود كه دانش‌آموزان در حضور فرمانده سازمان بسيج مستضعفين به بحث و تبادل نظر در خصوص آن پرداختند.
محمدرضا نقدي نيز طي سخناني مسئوليت نسل دانش‌آموز را بسيار سنگين برشمرد و با بيان اينكه نسل گذشته ميراث عظيم انقلاب را براي شما به جاي گذاشته‌اند خواستار نقش‌آفريني اصلي و ممتاز دانش‌آموزان در عرصه‌هاي داخلي و بين‌المللي شد.
وي تصريح كرد: آزادي بسيار گسترده‌اي كه امروز داريم نتيجه تلاش‌هاي جوانان نسل قبل است.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين با اشاره به اعداد و ارقامي از بودجه‌هاي اجرايي در سازمان بسيج اظهار كرد: شش ميليارد تومان به پايگاه‌ها اعتبار اختصاص داده شد و همچنين براي اعزام دانش‌آموزان به اردوهاي راهيان نور به منظور گذراندن دوره آمادگي دفاعي براي هر نفر 80 هزار تومان و در مجموع براي 300 هزار نفر هزينه در نظر گرفته شد.
وي ادامه داد: اعتبار بسيج دانش‌آموزي نيز در سال 89 نسبت به سال قبل چهار برابر شد و در سال آينده نيز اين رقم افزايش خواهد داشت.
نقدي تشكيل حلقه‌هاي معرفتي در مدارس را به منظور پرداختن به مسائلي ديني، اعتقادي، علمي و سياسي را نياز آينده انقلاب برشمرد گفت: در مورد كتاب آمادگي دفاعي نيز اقداماتي آغاز شده اما اثربخشي و تحقق اهداف آن مستلزم اظهار نظر خود دانش‌آموزان نيز است. وضع موجود در مورد تدريس آموزش دفاعي اصلاً مطلوب نيست و كيفيت آن بايد ارتقا يابد زيرا آموزش دفاعي تنها آموزش سلاح نيست بلكه نحوه دفاع در برابر همه هجمه‌هاي دشمن و همچنين انتقال فرهنگ دفاع مقدس بايد مطرح شود.
حضور ما در صدا و سيما ضعيف است و سعي داريم آن را جبران كنيم
رئيس سازمان بسيج مستضعفين همچنين گفت: حضور ما در صدا و سيما ضعيف است و سعي داريم آن را جبران كنيم.
وي برنامه‌هاي تربيتي در سازمان بسيج را محور آينده فعاليت اين سازمان برشمرد و به اصلاح كتاب آمادگي دفاعي دوره دبيرستان كه خواست اكثر دانش‌آموزان بسيجي بود، اشاره كرد و گفت كه دانش‌آموزان بسيجي بايد در نحوه اصلاح اين كتاب پيشنهاد و نظرات خود را ارائه كنند. چرا‌كه براي ما نظرات دانش‌آموزي بسيجي در اصلاح اين كتاب بسيار حائز اهميت است.

اینساید آف ایران 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر